ziadna menstruacia

Príspevok v téme: ziadna menstruacia
sue83

Mam 25 rokov a nasledujuce problemy s menstruaciou. Ked beriem hormonalnu antikoncepciu menstruacia pride pravidelne a bez problemov, len co tabletky neberiem (napr. chcem pauzu) menstruacia sa nedostavi ani o 5 mesiacov. Co by ste poradili? (poprosim ziadne vyvolavacie injekcie a potom znovu tabletky, to som uz skusala, existuje nejaky liek na to?). Vdaka!

strach20

Mal som s priatelkou pohlavny styk 20teho januara a menstruacia jej ma prist okolo 27 januara... chcel by som sa spytat ze kebyze nahodou otehotnie aj ked sme pouzili ochranu,... ci by jej menstruacia tiez nedosla .. ci sa moze vajicko tak rychlo oplodnit..... dakujem prosim o pomoc

tweaty

No urcite suhlasim aj s RNG. Bohuzial vacsina lekarov sleduje svoj biznis a nez by sa zaoberali zvlast kazdou pacientkou predpisu tabletky, ktore su take svinstva, ze sice menzes dostanes, ale postupne zistujes za aku cenu...a od toho su potom dalsie tabletky, ktore ti akoze maju napravit, to co tie pred nimi posrali a tak to ide dookola...Pre male povzbudenie Dianas, moja kamaratka brala tiez HA a ked vysadila nemala vobec menstruaciu. Po roku ju vsak normalne dostala a teraz je uz vsetko ok a ma ju pravidelne. Samozrejme to tak nefunguje u kazdeho, vid ja:), tiez uz pol roka marne cakam, ale myslim, ze u mna sa ani normalne nedostavi, pretoze mi lekar zistil davnejsie ked som este HA nebrala cystu na vajecniku. Stale som cakala, ze sa to snad nejak spravi aj bez HA, bo uz nechcem chemiu, ale planujem zajst za lekarom, resp. ho aj zmenit a zistit, ci nemam PCOs, bo priznaky by boli, ale lekar, mi akosi nic nepovedal. Fakt ked cloveku nieco je, musi sa o to zaujimat sam, vyhladavat na internete a skusit si pomoct, bo od lekarov (ak nie ste ich znamy), sa pomoci malokedy dockate:( Chcem sa opytat RNG, ci si mysli, ze by mi spominane prirodne pripravky vedeli pomoct aj v pripade, ze mam PCOs, ci sa daju normalne kupit v lekarni a po pripade, ci aj nema vlastnu skusenost s podobnymi problemami. Ja som totiz nikdy prirodzene manzes nemala, uz od 15 mi to lekari riesili HA a teraz ked pol roka neberiem, mam asi raz za mesiac jeden den male spinenie a to je vsetko.

RNG

diana, tvoj gynekolog robi len co vie. A zo skoly pozna len synteticke lieky, v tvojom pripade synteticke nahrazky hormonov.
Prirodne latky a ziviny sa na medickej fakulte vobec nevyucuju a v drvivej vacsine medickej literatury nepropaguju. V medicine vladne chemia, farmacia a rozne financne zaujmy.

dianas

Nemame vsetky problemy preto lebo sme zacali vobec tu prekliatu antikoncepciu brat???
Myslim si vsak ze u gynekologov odpoved nehladajme...

diana

Prosim napiste tu kde mam zhanat Yam, Diamanu a Black cohosh? Mne lekar tvrdil ze ked som nedostala menstruaciu pol roka po dlhododom uzivani antikoncepcie ON UZ S TYM NIC NEVIE ROBIT A NASADIL MI TRISEQENS! Mala som v tom case 39! rokov Urobil si zo mna srandu ci svoj biznis????

RNG

Pripomeniem aj tu ze existuju prirodne doplnky, ktore upravuju hormonalne hladiny prirodzene, dodanim polotovarov alebo stimulovanim tvorenia hormonov. Yam, Pupalkovy olej, damiana, black cohosh, a Dong Quai, Velkej vacsine s problemami tieto pomozu a to bez akychkolvek bocnych skodlivych ucinkov.

tweaty

Ahoj, neviem ci este vediete tuto diskusiu, nahodou som sa dostala na tuto stranku, potom co som si dala do googlu PCOs. Ked som citala co pisala Sue, mala som pocit, akoby to niekto pisal za mna. Mam presne tie iste problemy, nikdy som nemala normalne menstruaciu a lekar mi to vzdy riesil vyvolavackami, abo HA.Pred pol rokom som uz HA vysadila s tym ze som chcela pockat, ci mi menzes sam nabehne.No zatial nic, aj ked tiez mavam pravidelne symptomy, ako ze zadrziavam vodu, vytoky atd...No skratka ma len zaujimalo ci Sue nasla nejake riesenie, pripadne kontakt na dobreho gynekologa.Za odpoved moc dakujem

sue83

@ Ludmila55: toto je tusim uplne ina tema, takze skus si vytvorit vlastny prispevok, mozno sa ti niekto ozve a bude reagovat (ked si to uz medzicasom nejako nevyriesila) :-)

sue83

@ Farmaceutka: eahm..ani neviem, ci ja som vobec nejake sono absolvovala..Ale raz som tusim bola dokonca az v Presove na to, ked to bolo sono..Ani neviem ako to napokon dopadlo..A k tym "zazracnym bio" prostriedkom som aj ja trosku skepticka, ale vies ako sa hovori..Za skusku nic nedas..Aj ked v tomto pripade to asi az taka pravda nie je, kedze tie zazracne bilinky vzdy stoja pekny majland :) Pre mna je ale podstatne, aby som to uz konecne nejako dala do poriadku a mohla zit v tom, ze som uplne normalna, zdrava zenska schopna porodit, ak to bude treba..

sue83

@ Lena77: Uff, tak ja ti moc neporadim, kedze to je asi rozdielne u kazdej zeny..Kazdopadne ako som sa uz vyjadrila..v mojom pripade "liecba" typu, pichneme vyvolavacku, nasadime HAK a po vysadeni uvidime..absolutne nic neprinasa..Mozem cakat aj do roku 2020 hadam a nic..Hrozaaa!!