ziadna menstruacia

Príspevok v téme: ziadna menstruacia
sue83

Mam 25 rokov a nasledujuce problemy s menstruaciou. Ked beriem hormonalnu antikoncepciu menstruacia pride pravidelne a bez problemov, len co tabletky neberiem (napr. chcem pauzu) menstruacia sa nedostavi ani o 5 mesiacov. Co by ste poradili? (poprosim ziadne vyvolavacie injekcie a potom znovu tabletky, to som uz skusala, existuje nejaky liek na to?). Vdaka!

sue83

Naan zatial nie, pila som sice alchemilkovy caj, ale nejako to nepomohlo, resp. asi som ho pila kratko (zhruba mesiac) a potom ma to prestalo bavit, kedze som nic nepocitovala a nemala som z toho dojem, zeby to nejako zaberalo..Jedna baba mi poradila Gynex kvapky, ale neviem ci to v mojom pripade ma vobec zmysel (ci to nebudu len peniaze vyhodene do luftu)..Podla teba by co mohlo zabrat? Ak navrhujes prirodne doplnky, tak mas skusenost? Resp. ktore by si odporucila? Dik za radu!!

sue83

Farmaceutka ono to v mojom pripade nie je take jednoduche..Totizto vacsiu cas roka sa nachadzam za hranicami a tu k doktorom nechodim (jedine ak uz fakt umieram :-) Co sa tyka tvojej otazky, ano, trapi ma nadmerne ochlpenie a akne mavam tiez (nie je to vsak nic drasticke), mojej mamke bola vybrata stitna zlaza, takze problemy s tymto mozem asi ocakavat aj ja, co? Podla doktora mam asi aj velku davku muzskych hormonov (resp. nedostatok zenskych). Postavu mam v pohode, mlieko sa mi v prsiach netvori, teda aspon o tom neviem :§) Zdas sa mi zbehla, myslis, ze by sa mi dalo pomoct?..Uprimne ti dakujem za vsetky rady!!

farmaceutka

sue, v prvom rade, ak nie si spokojna, hladaj noveho gynekologa!
urcite ti treba urobit hormonalny profil a DOKLADNE sono vysetrenie, aky je stav vnutornych pohlavnych organov a najma vajecnikov. Ten hormonalny profil je dolezity, bez spravnych hladin VSETKYCH dolezitych hormonov cyklus nenabehne. jedna pacientk s tymto problemom lezala v Lubochni v Endokrinologickom ustave mesiac, trikrat denne jej bravali krv na hladiny hormonov. Diagnostikovat sekundarnu amenoreu je niekedy velmi tazke. Moze byt problem v hlave,nie vo vajecnikoch. Moze to byt hypofyza, alebo hypotalamus. Mas aj ine priznaky? napriklad nadmerne ochlpenie, akne, alebo naopak detsky typ postavy s malo vyvinutymi zenskymi crtami (prsia, zadok...). Netvori sa ti v prsiach mlieko? Je toho vela, co treba vysetrit, preto cim skor najdi nejakeho solidneho lekara.
Bohuzial-gynekologovia sa zbavuju pacientiek prave nekonecnym predpisovanim HAK...

sue83

Farmaceutka, ja som mala problemy s cyklom uz predtym. Moj "sikovny" gynekolog to "liecil" tym, ze mi pichol vyvolavacku, predpisal antikoncepciu a potom kramy vzdy prisli..Ked som spravila pauzu, ze ci sa dostavia, tak nic, mohla som cakat aj pol roka a nist..Potom zase vyvolavacka a zase tabletky, kramy v pohode, potom ked som ich vysadila, zase nic..Uz som z toho zufala! Nebavi ma to riesit tymto sposobom, v buducnosti chcem mat deti, tak by som to chcela nejako zacat riesit normalne..Nevies o nejakej inej metode, ktora by mohla zabrat??..Odporucili mi napr. GYNEX, ale potom som citala, ze to nie je "zazracny liek" a ze "stastie" z toho, ze dostanem menzes po 8 mesiacoch nicoho je zufalo mizive..Takze tak :-(

farmaceutka

sue, u isteho percenta zien trva aj rok, kym sa hormonalny system spamata z antikoncepcie. Uvadza sa, ze cele 1% zien po vysadeni HAK nema menstruaciu viac ako rok. To, ze krvacas pri uzivani HAK, je normalne, ale nie je to prava menstruacia, iba krvacanie zo spadu hormonov. neviem, ci si mala problemy s cyklom uz pred uzivanim HAK, alebo az po jej vysadeni. V kazdom pripade vsak plati, ze hoci lekar predpise HAK ako liek na upravenie cyklu, vobec to neriesi problem a uz vobec nelieci, je to len umelo navodene krvacanie!
Bhuzial dnes je modou kazdej zene strcit do ruky recept na HAK, ako sa snazit zistit, z coho problem vznikol.