neporiadok v byte

Príspevok v téme: neporiadok v byte
kolegyna

kolegyna mala uraz, musela som s nou ist k lekarovi a potom ju zaviezt do jej bytu. zije sama. pri vstupe do bytu ma oblial studeny pot: taky strasny neporiadok a spinu som v zivote nevidela. nemozem pochopit, ako moze niekto zit v takom bordeli. kupelna, kuchyna a wc - to si nedokazete predstavit. pracujem v banke a kolegyna ma pomerne vysoke postavenie. dba o seba a posobi dojmom elegantnej a upravenej zeny. to, ako vyzera jej byt, mi k nej vobec nepasuje. nie je to kratkodoby neporiadok, je to spina a hnus. na tejto adrese byva uz niekolko rokov. vzdy dbala o to, aby za nijakych okolnosti sa nikto z kolegov nedostal do jej bytu, teraz sa to nedalo obist. poznate niekto takyto pripad? je vobec mozne, aby dospela zena takto existovala? nie je to nejaka porucha?

zuzana12345

veď to Vierka,len ja už radšej ani nekričím.Mojím deťom by bolo jedno aj keby si nemali kde sadnúť všetko po nich skladám a ešte aj postele postielam starým somárikom ale mám pocit že ja v ich veku som bola oveľa poriadkumilovnejšia aj som viac pomáhala mamine asi som ich blbo vychovala.Nehovorím že sú totálny bordelári ale bez toho aby som ich neupozornila nič sami nespravia a to ma vytáča

vierka

Zuzi,podobne aj u nás.keby som chcela poriadoček neustále,to by som musela chodiť ako stopársky pes,a to ma nebaví,radšej kričím

vierka

no vidíš,počasie ti teraz praje,tak hor sa do umývania okien,kým nemrzne.Vieš,aký budeš mať dobrý pocit?

ferra

Vierka, v lete ich umyvam dost casto, v zime ked mrzne, tak nie. A aj tak v kuse prsi. A v lete ked si chodime na balkon sadnut, tak aby okna boli cistunke :-)

zuzana12345

bola doba,keď som leštila celý byt už od začiatku decembra a okna som umývala aj pri -20stupňoch.Teraz mi to je jedno keď sú špinavé a mám pocit že je vonku hmla,preklopím žaluzky a viac to neriešim.Inak si ešte upratujem ale generálne celú kuchyňu tam povyhadzujem aj to čo je čisté.Keď doupratujem uvarím si kávu sadnem si a kochám sa ako je tam krásne,bohužiaľ len do vtedy pokiaľ tam nedobehne celá moja rodina

vierka

ferra,to si fakt neviem predstaviť umyté okná raz ročne,alebo ich umyješ v lete viackrát?Síce,záleží,kde bývaš.Ak v činžiaku na vyššom poschodí,tak možno sa tak okná nešpinia.Ale v rodinnom dome pri ceste,to by nebolo treba žalúzie.

zuzana12345

ja som bola s tým odkladaním starých vecí podobne.Najprv som ich preložila spredu do zadu ,potom do nadstavca,neskôr do chodby,ďalej do pivnice a nakoniec aj tak skončili v kontajnery,Pred rokom som si dala urobiť nové skrine so šírkou 40cm.Zmestí sa ti tam len jedna rada a nič nepotrebné neodkladáš dozadu.S topánkami je to podobne.Pokiaľ ich nemám obuté jeden rok idú do koša.Horšie je to s mojím manželom ten si opatruje ešte aj svoje svadobné topánky a oblek hoci vie že to na seba už nikdy nedá.Môj manžel vo všeobecnosti rád opatruje takéto stariny.Keď nie je doma všetko povyhadzujem ani o tom nevie,takže v skriniach mám stále poriadok horšie je to u mňa zo špajzou na to som hrozný lajdák tam mám bordel a nemôžem sa donútiť tam upratať vždy mi tam uprace až moja mamina