neporiadok v byte

Príspevok v téme: neporiadok v byte
kolegyna

kolegyna mala uraz, musela som s nou ist k lekarovi a potom ju zaviezt do jej bytu. zije sama. pri vstupe do bytu ma oblial studeny pot: taky strasny neporiadok a spinu som v zivote nevidela. nemozem pochopit, ako moze niekto zit v takom bordeli. kupelna, kuchyna a wc - to si nedokazete predstavit. pracujem v banke a kolegyna ma pomerne vysoke postavenie. dba o seba a posobi dojmom elegantnej a upravenej zeny. to, ako vyzera jej byt, mi k nej vobec nepasuje. nie je to kratkodoby neporiadok, je to spina a hnus. na tejto adrese byva uz niekolko rokov. vzdy dbala o to, aby za nijakych okolnosti sa nikto z kolegov nedostal do jej bytu, teraz sa to nedalo obist. poznate niekto takyto pripad? je vobec mozne, aby dospela zena takto existovala? nie je to nejaka porucha?

celindion

shakira,ale to je uplne normalne,ved nemame vzdy moznost,cas,chut vsetko davat hned na miesto.Nikto predsa nebude otrokom svojho bytu,za kazdu cenu,byt sluzi nam,nie my bytu,podla mna neporiadok je len to,coho sme sa dost dlho nedotkli a pritom to rovnaki cas ani nepotrebujeme,len to obchadzame.Systemove male upratovanie predchadza velkemu,nedajboze radikalnemu-kontajnerovemu,ked sa nemozes dostat z bytu alebo do bytu.Inak tie cistiace prostriedky od vymyslu sveta-to je dalsia rana ekologii a v konecnom dosledku sa to otoci voci nam,ale da sa to bez nich???

shakira

tak ja by som si niekedy priala mat nejaku psychicku chorobu,ako Monk napriklad a mat vo vsetkom poriadok,viem,kde si co polozim,tam to aj najdem.proste mat doma poriadok!lenze ja som hroozne leniva a neporiadkumilovna. veci furt nahadzem na stolicku,takze sa mi tam hromadia,na stole je bordel,na posteli.. neviem sa donutit mat tam poriadok!ale to len doma,ked som u priatela,ci niekde inde,tam len vsetko upratujem furt:-) a to mam 23rokov!

celindion

rerka,vies ja som ho osobne az tak nepoznala,ale zijeme doteraz na jednom sidlisku a stretavame sa,je to taki pohodak a vraj bol aj dobry chlap,ta jej spoluziacka-moja druha kolegyna ho opisovala ako fajn chlapa,navzajom sa ako rodiny obcas navstevovali,posedeli pri vinku,ale vacsinou len u tej spoluziacky,lebo ona mala vrtulu v zadku ked boli u nej.Ja tie detaily nepoznam,viem vsak ,ze ked to na tych navstevach otvorene preberali,vzdy mali z toho zabavu,chlap -chlapovi povedal,ze toto by mu jeho nazvem ju trebars Gabika urobit nemohla,ved co si PES???? a DOTYCNY sa len smial,no myslim,ze vo vnutri nie.Nakoniec to dopadlo ako dopadlo,on vyzera stastny a ona je stale sama a veru stastne nevyzera.Nechapala som tu jeho trpezlivost a pobavila si ma s tym ,co si napisala o svojom mangelovi aj moj by asi tak reagoval.MY zeny-vseobecne sme zahadne bytosti a nie je vina vzdy len na chlapovi,mam susedu nad sebou,hroza ale to je uz ini pribeh,mozno "niekedy" ak sa tu taka tema otvori.

spina

nemam rada poriadkumilovnych ludi.Su to neurotici a su casto velmi hlupi vo volnom case aby sa vzdelavali ,alebo zabavali radsej behaju s handrickou ,,,ale nakoniec to vidiet na ich iq....cim dalej od nich...brrrrrrr

rera

celindion a oni s manzelom nekomunikovali? To musel byt s prepacenim riadny mumak. Ja kebyze mam 2 deti a toto robim, tak ma manzel tak sprdne, ze sa spamatam raz - dva. Preco jej nedal ultimatum, on alebo "cisty byt", alebo deti alebo "cisty byt"? To len tak sa zdvihol a odisiel od nej? A kebyze poslem manzela vecerat do vane :-), no nechci vediet ako by ma posluchol, dobre by mi vynadal ci som o zdravy rozum po ceste z roboty prisla..

celindion

Caute babenky,este odpoviem tusim lelka sa ma vcera pytala,ze co upratovala ta moja "umyvadlova"kolegyna.No oni v tom byte predsa spali,umyvali sa,robili vsetky kazdodenne cinnosti,obcas aj nieco uvarila,ale to bolo velmiiiiiiii malokedy,ale stalo sa.Ja som u nej teda nebola,ale ona sama nam kazde rano dopodrobna vsetko opisovala,co vsetko uz porobila vcera aj rano pred odchodom do prace,dalsia moja kolegyna bola s nou kamoska uz od zakladky a navstevovali sa,chodila k nej a hovorila,ze je nenormalne poriadkumilovna,detom sa doma venovala,malo.lepsie povedane ta starsia sa venovala bratcekovi a dvakrat do tyzdna davala deti svojej mame,lebo ma doma hrozny "bordel"samozrejme nemala,mala ale problem v hlave a tym stalym upratovanim si ho chcela asi z tej hlavy"vyumyvat"Raz si spominam,ako jej ochorel syncek a ona nemohla byt s nim na OCR a ani ho nemohla dat k mame,ale mama jej ho prisla varovat k nej domov.Mamina ako spravna babicka navarila a upiekla kolace a urobila aj parene buchty do "zasoby" do mrazaku.Ked nam rano popisovala,ze mama narobila doma taki "strasny "bordel,ze banuje,ze nezostala doma s malym doma ona.Vraj kuchynu upratovala do rana!!!!!!neverili sme jej,ze to bolo take hrozne ako to ona popisovala,lebo ona normalna v tomto nebola.Ta jej kamoska jej teda za toto riadne vycinkala a vobec ju nesetrila,ale ona si z toho nic nerobila,jednoducho si mlela svoje.Jaj keby ste poznali jej dalsie hlasky, asi by to tiez vytocilo ako aj nas.Cela pointa je,ze ju po tom ,co ju jej manzel opustil,skoro nikto nelutoval,mne to bolo luto.....lebo to vzdy odnesu najviac deti.

zebrica

bezmena, ked povedala, ze ide dcere upratat, to znamena, ze ta jej dcera je nieco podobne akko ona.inak by si udraziavala poriadok a nepotrebovala by, aby jej niekto chodil upratovat.

beátka.b .

to skrúcaného žena má dvoch synov, táto krasotinka so špecifickým sklonom k poriadku má dcéru a iniciály S.M.

dakty.

velmi kvitujem, ze ste baby take uprimne a priznavate sa k bordelarskym sklonom. neviem ako je to so zenami, ale ja ked som este zil s rodicmi, tak nas mama zapriahla do vikendoveho upratovania - teda mna a segru. naucil som sa pekne krasne vsetko, aj prat aj zehlit aj varit. mati sa proste nekaslala a nikdy sa netvarila, ze upratovanie je zalezitost zien. niekedy mi liezla pekne na nervy, lebo jasne ze sa mi do toho nechcelo, ale teraz, ked zijem sam, vidim co je to za deviza. naucil som sa naozaj vzdy davat vsetko hned na poriadok. lebo staci jednu vec len tak pohodit a uz sa to zacne kopit. mama nas zaroven naucila jednu velmi prakticku vec: absolutne nic nemam zlozene a ulozene na polickach v skrini, vsetko mam zavesene na vesiakoch. aj svetre, pulovre, tricka, kosele, saka atd. aj nohavice samozrejme. a tiez kravaty visia na specialnom vesiaku. a co je myslim si dost zriedkave, vysvetlila nam, ze najlepsie je mat vzdy na kazdom vesiaku iba jednu vec. nemusim tak hladat ako moji kamosi kde pod akym sakom je aky pulover atd. a vsetko mam zavesene podla fariem. teda vedla seba napr. hnede veci, sive, cierne, zelene atd. tak ked otvorim skrinu okamzite viem kde co je a ked nieco hladam, viem kam mam pozriet. je to super vec, neviem si to vynachvalit. prisiel som k priatelke a ta mala v skrini kominky, tricka naukladane a samozrejme das si to na seba uz su tam puky. ked videla moj poriadok a system, hned na to nabehla a teraz to robi ako ja. je to osvedcene a pomaha to udrziavat poriadok. len treba mat dost skrin a dost vesiakov. ostatne je hracka. myslim, ze najviac sa robi bordel z toho, ak veci nemaju svoje miesto. ak je v malom byte malo skrin a vela veci. to je potom problem.