Poradte na tento uces?

ferra

No zo zapletanych vrkocov bude mat len take vlnky leda bolo aj tie opadnu, alebo ked budu tenke vrkoce, bude to afro. Ja si presne taketo vlny robim kulmou. Sice hned po nakulmovani su to spiralove kadere, po pol hodke opadnu a vznikne z toho presne to, co je na obrazku :-)

jaja

mno ale nie...toto niesu vlny kulmove!!! take vlasy ako na tychto obrazkoch z kulmy mat nebudes!!!....ked si umyes vlasky rozdel si vlasky a urob si 2 3 4 vrkoce podla toho ake vyzarne tie vlny chces mat...staci jeden a vlnky budu jemne ked si urobis 5 vlnky budu vyraznejsie potom to staci upravit a ide sa!!! fakt ten uces dosiahnes iba takto urcite nie natackami a kulmou

lululuka

cawte babenky no ja vam moc dakujem ze rady tak to teda skusim z tou kulmou len aby mi to aspon den vydrzalo?? a tie papiloty sak to mi tie vlasy tak zatoci divno:( a aj vlasy mavam esce rano mokre a tak mi to moc zatoci ze ich mam o polovicu mensie :) ja by som chcela take prirodzene kucery jak natom obrazku prvom :) tak dakujem skusim teda daco povymyslat

[zruseny12]

...mysli,ze to uz zalezi len na lululuka,ako sa rozhodne...
my sme jej napisali par moznosti,a je len na nej,co podnikne...

hair

Nezáleží na tom, či súhlasíš, alebo nie. Trvalá je chemický zásah do štruktúry vlasu, narúša bielkovinové spoje vo vnútri vlasu. Áno existujú šetrné trvalé a existujú kulmy s keramickým povrchom, ktoré sú takisto šetrnejšie ku vlasom. Všeobecne platí, všetkého veľa škodí, aj každodenné kulmovanie. Raz za čas a s použitím správnych ošetrujúcich prípravkov by to nemal byť problém.

[zruseny12]

...no ja zasa nesuhlasim,ze trvala nici,ked sa urobi setrne...kulma sa pouziva stale pri kazdom umyti,/a ta pali vlasy.../a trvala len raz za cas sa pouziva....ale je to kazdeho vec,a kazdy ma iny nazor na vsetko...

[zruseny12]

....nic sa nestalo...je tezke radit,lebo zalezi aj aky strih ma momentalne atd.
bolo by najlepsie keby si zasla ku kadernicke a ukazala je tu foto...

hair

Veľké nátačky ozaj nie, papiloty áno, trvalá iba ničí vlasy, dlhé by som už vôbec netrápila trvalou, to je pre staré babky na krátke vlasy, na dlhé v krajnom prípade len veľmi šetrnú trvalú pri jemných riedkych vlasoch. Myslím, že postup s kulmou by mohol byť správny, ale vosk používajte tiež opatrne, nehodí sa na jemné vlasy so skolnom k mastneniu. Najlepšie asi bude to penové tužidlo. Po kulmovaní je dôležité nechať vlasy vychladnúť. Na záver by som určite dala lak.