spomalene TRAVENIE

Príspevok v téme: spomalene TRAVENIE
puma127

po diete ma uz nafukuje zo vsetkeho to z nepravidelnej stravy,co pomaha?pocula som o tej vlaknine PSYLIUM odporucate mi ju alebo je nieco lepsie?

ak niekto ma skusenosti s nejakymi traviacimi enzimami,tak napiste tabletky z ktorych sa urcite pribraat neda...to by ma porazilo po tej namahe chudnutia:Dvdaka

RNG

puknce su dobre, je to celozrnny produkt.
Ale maju svoje kalorie, to nemozno odskriepit aj ked nie su poliate maslom ako sa to napr v USA robi.

aja05

psyllium si kupim dnes v lekarni a l-carnitin si kupim tiez, pretoze cvicim skoro kazdy den takze sa da povedat ze cvicim pravidelne :D

bisan

aja05, L-karnitin moze pomoct pri chudnuti. Je to (citacia) „Energetický vitamín“ dodáva energiu každej bunke, zabezpečuje dlhšiu vitalitu bunky a predlžuje jej životnosť. Viac sa docitas na web strankach roznych firiem, ktore ho ponukaju. Z vlastnej skusenosti by som ho odporucila, ale jedine za podmienky, ze budes pravidelne cvicit, inak nema zmysel ho brat. Inak vela ludi si ho chvali.
3-hodinove prestavky medzi jedenim je dobry krok na schudnutie/udrzanie si vahy, hladina cukru v krvi totiz tak velmi nekolise ako pri 3 velkych jedlach denne. Ja uz davnejsie robim 2-3 hod. prestavku medzi polievkou a hlavnym jedlom.
K psylliu, krabicka, ktora ti vydrzi 2-3 mesiace stoji cca 100-120 SKK, dostat ju v ktoromkolvek BIOshope. Byva ciste/ochutene, mne osobne vyhovuje ciste.

dada

Užívala som Stacker 7Phenylstack, bohužiaľ, u mňa to nemalo žiadne účinky. Dávala som si ráno a na obed tobolku, aj som poctivo cvičila a
nevidela som žiadne zmeny. Ešte mi pár toboliek ostalo, tak si dávam 2 ks asi hodinku pred cvičením, myslím, že je to lepšie, aj postava sa trošičku mení,ale aj tak si myslím, že je to cvičením a nie tými tabletkami. Nechcem nikoho odrádzať od užívania tohto prípravku, lebo som čítala len pozitívne ohlasy, ale na môj metabolizmus to neúčinkovalo aj keď som cvičila.

aja05

L-carnitin mi neodporucate pred cvicenim? tiez som mala spomalene travenie od diet zacala som teraz pravidelne v troch hod.prestavkach papat a samozrejme zdrave veci a pritom vsetkom aj cvicim dost, tak preto ten L-carnitin sa pytam. a to psyllium by som sai rada aj ja kupila, co to cca stoji??

bisan

Ahoj puma127, psyllium mozem jedine odporucit a to kazdemu cloveku, nielen tomu, kto ma problemy s travenim. Drviva vacsina z nas totiz neprima v strave dostatok vlakniny. Psyllium je vhodne brat rano nalacno. 2 cajove lyzicky zmiesat aspon s 3dcl vody/caju (mozes aj s citronom). Tvoje telo je po noci aj tak dehydrovane a tato ranna procedurka, ktora sa neskor moze stat peknym zvykom, mu urcite prospeje. Je dolezite vediet, ze psyllium nie je navykove. Ked ho prestanes brat, nebudes mat zacpu pripadne ine problemy. Treba tiez vediet, ze po pouziti sa zvycajne dostavuje nutkanie vyprazdnit sa. Je to dalsie velke plus psyllia, kedze clovek by sa mal vyprazdnovat vzdy medzi 5-7 rano. Casom sa z toho moze stat zvyk a budes chodit rano na velku aj bez pozitia psyllia. A to je super :)
Samozrejme toto je len zlomok toho, co mozes urobit pre zlepsenie svojho travenia. Ludia sa zvycajne koncentruju na to, co jedia. Aj ja som bola taka. Objavila som vsak caro POHYBU. Ver mi, ze akykolvek pohyb 4-5x tyzdenne, pri ktorom sa aspon trosku spotis, ti nakopne metabolizmus viac nez hocijake drahe pripravky.
Ohladne enzymov ti neporadim, nemam skusenost. Ale myslim, ze ujo Google by mohol vediet ;)