SVOKRA verzus MOJA HRDOSŤ

Príspevok v téme: SVOKRA verzus MOJA HRDOSŤ
jaaaa...

na prvy pohlad to nie je take extremne, ale uz nevladzem. je to psychicka zataz, podcenovanie, zhadzovanie, vydieranie zo strany rodiny mojho priatela.
asi zacnem od zaciatku...
chodime s priatelom 3roky a 11mesiacov, cize dajme tomu, 4 roky.
obaja byvame este u rodicov, sme pomerne mladi, ale kazdy kto nas pozna, hovori ze dost rozumny, co sa tyka zivota, chcem tym povedat, ze rozmyslame triezvo o buducnosti, nikdy nas nezaujimalo tzv. uzivanie a bezhlave minanie penazi v baroch - jednoducho, vieme co chceme!!zaobstarat si vlastne byvanie, manzelstvo a deti-v tomto poradi!!!co sa tyka byvania, priatel chce DOM-maly utulny domcek, kde budeme spolu cez zimu odhrabavat sneh, popri tom sa gulovat, snehuliaka postavit, cez leto prekecat len tak na terase pri vinku cele noci na terase a sledovat hviezdy..jednoducho to je ON!!woow...uzasny dokonaly len a len MOJ!!!
lenze ako maldi ludia, jedine co nam ostava, je vziat uver, najst pozemok a pustit za do budovania!!lenze na ten uver otrebujeme rucitela a tu sa to zacina kazit!moji rodicia s bytom nas odmietli, tak ostavali len "svokrovci", ktori maju novy rod. dom, ktori stavali 3roky a na vystavbu vyuzivali samozrejme syna, ano vyuzivali, je to tak!! maju este starsieho syna, (flakac, ktory ma na krku uvery, dlhy, debety...nezamestnany!!)ktory sa vedel vyhnut a nebol prinuteny robit..ked bol zamestnany, tak sa vedel vytratit, vyhovorit, maval nocne, cize musel pocas dna dospat!! ostalo to na MOJOM priatelovi!!nikdy pocas 3 rokov nemal volny den:praca, na stavbe so 22h vyspat a dookola to iste...3roky!!nikdy nepovedal jeho otec ani mama, sak chodte si oddychnut, vapadnite kdesi von odreagovat sa spolu sami!!NIKDY!!raz sme teda sli minule leto na 2NOCI do tatier a to nam doteraz vycitaju, ze sme sa boli flakat!!!ale to ze ich prvorodeny zatlkal nezamestnanost 2mesiace a chodil po nociach opity domov, rozbil uver 200.000tisic s chalanmi v krcme..to je OK!! a ete ho aj dotuju kazdy mesiac platia za neho ucty, nic nerobi-hnije!!uz len moj priatel ma ma momentalne v rodine auto, cize..ked sa nam podari byt konecne sami pocas tyzdna mozno 4x po slabej polhodinke, tak mu vyvolavaju, kdesi co robis, zavez ma odvez ma pridi pre mna chcem ist tam onam...cize robime taxikarov!nikdy nepovedal NIE!vzdy to bol on co musel ostat koli zalepeniu rozbitej vazicky doma, len on je sikovny on to spravi!!v pohode, treba si pomahat, len oni nevedia kde je hranica, ze hlupe vaticky do usi sa daju kupit aj zajtra, tak si priatel otvoril usta pri banalnom probleme s tycinkami do usi a bol najhorsi pre celu rodinu, ze sa jej odvracia chrbtom, ze sak aj on bude raz od rodiny nieco potrebovat, potom dolezie!to boli narazky na rucenie koli uveru!a je to tu!prisli prepisy do banky kataster, co si mali dat dokopy papiere ohladom ICH domu, prisli za priatelom nech im to zaplatime, nech im poziciane 15.000 na splatenie uctov ich prvorodeneho!!!moja reakcia:COOO???
ok, suhlasila som (musim pripomenut, ze mame spolocne peniaze!)...len koli tomu aby zas nevycitali priatelovi, samozrejme nie v mojej pritomnosti, inak by zas isli na psychiku, aka je on svina spina, obracia sa chrbtom RODINE, chodi sa len flakat(tym mali na mysli mna)...no a moja povaha, tvrdohlava musim povedat!!a mam svoju hrdost, oni nevidia ze sme im dokopy poziciali nase tazkozarobene peniaze nasetrene, na vselijake poplatky, kolky, dlhy...a ovela viac, nie oni priatelovi vycitaju, aky je skrblik, sebec egoista...a mna to boli!!
uz len koli tomu chcem BYT a rucit si budeme sami tym bytom!! a odideme bez ohlasenia, a oni ete 2 mesiace budu stat pri branke, s otvorenymi ustami, ze sma sa odstahovali aj bez nicH!!!
to chcem!!
nechcem aby nam vycitali, ze nam rucili..a bla bla bla...NECHCEM!!
asom uz tak na dne, ze mam chut dat priatelovi navyber, bud ja v byte-alebo cakanie, ponizovanie buzeracia bezomna!!
som hnusna, co??
som rada, ze som sa mohla vykecat, ja sa bojim ze by som tu stavbu, ten natlak psychicky nezvladla!!!
chcem im ukazat, ze sme uz dospely ledia a ked maju mat kopu reci okolo pomoci mladym ludom (nam), tak nech to nechaju tak!!
oni este pridu sami!!

mamca

Hi,nešťastná doba mobilov....:) Mobil sa dá vypnúť,ale odporúčam,nech s tým začne doma-mám teraz doma prácu,vypínam mobil-a okolie si zvykne,takže ich neprekvapí,že vypína aj inokedy...Prípadne stačí dať tichý režim. Čo sa týka toho "nie",pokiaľ je to ťažké,dá sa to povedať aj cez áno... Veľmi rád,keď pôjdem domov,zastavím sa,kúpim...Po takomto odkladaní pomoci je ľahšie prepracovať sa aj k tomu nie.

ika2305

To je pochopiteľné, že chce mať kľud. Kto má rád nezhody, hádky, negatívne emócie? Snáď len nejaký chorý človek, ktorému to robí dobre a okráda tým iných o energiu. Kľudným otvoreným rozhovorom sa dá mnohé vyriešiť. Predpokladám, že ho rodičia majú radi a pochopia, že ste partneri a chcete mať čas aj pre seba - to je úplne normálne. Súhlasím určite s tebou, že sa treba naučiť povedať NIE, je to veľmi dôležité a nielen vo vzťahu k rodičom, ale aj k iným ľuďom. Nie nie je zlé, pokiaľ slúži na ochranu človeka. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď človek nevie povedať v správnej chvíli nie, tak sa to obráti proti nemu. Sám sebe uškodí, lebo ľudia využijú túto slabinu človeka a začnú ho zneužívať. Bohužiaľ je to tak.

jaaaa...

dakujem VAM je neuveritelne, ze mi niekto odpisal a dokaze poradit a povzbudit cloveka, kazdi z VAS ma pravdu, nechal si ich az moc pripustit k telu a on si to aj uvedomuje. zas...nechcem ho ani postvat proti rodine, proste HO chcem mat a kusocek pre mna!! som zla?? som toho nazoru, ze JA budem ta s ktorou bude mat deti, bude zdielat zivotne problemy, zostarneme, a podrzime sa navzajom....niekedy proste nadide cas povedat rodicom NIE!!
len on kym byva doma chce mat klud a nie byvat na vojnovej pode.tiez je to pre neho na hlavu, samy stres!!

ika2305

Jaaaa riadne dlhý prispevok :-)Verím, že sa ti aspoň napísaním príspevku trošku uľavilo, dostala si to zo seba von. Nie si sama čo máš problém s bývaním a svokrovcami. Veľa ľudí rieši bývanie. Znie to ako začarovaný kruh, z ktorého sa nedá vyjsť. Myslím si však, že vždy sa dá nájsť nejaké riešenie, niekedy je však bolestivé. Ak sa chcete osamostatniť a žiť sami, treba sa k tomu tak postaviť. Dôležité je, aby si tvoj priateľ určil hranice. Porozprával sa s rodičmi a povedal, že rád pomôže, ale odtiaľ potiaľ.Zdá sa mi, že až príliš naučení, že im pomáhate a spoliehajú sa na to. Je to istý druh závislosti. On je na tom horšie ako ty, pretože je medzi dvoma kameňmi: tebou a svojimi rodičmi. Chce vyhovieť obom stranám, to však súčasne nejde. Treba si určit priority a nejaké pravidlá. Mňa napadlo ako jedno z riešení, že by ste odišli pracovať do zahraničia. Zarobili by ste si aspoň nejaké peniaze na byt alebo dom a zároveň by ste nepriamo donútili svokrovcov, aby sa začali starať sami o seba. Podľa mňa by si zvykli, že vaša pomoc tu nie je a museli by si poradiť sami.

mamca

Ja sa v úveroch veľmi nevyznám,ale viem,že tých možností je viac,treba sa poinformovať v bankách,každá ponúka viacero produktov a verím,že ak budete hľadať,nájdete.Len pri stavbe domu je asi dobré rozmýšľať detailnejšie,neskôr vám maličký bungalov nemusí vyhovovať a byt sa predsa len ľahšie predá,ak sa rozhodnete stavať.Hľadajte,rozprávajte sa,ale nebojuj s ním,iba spolu zvažujte pre a proti...Pri stavbe totiž rátajte aj s tým,že stále budete bývať tak,ako bývate teraz...Vtiahni ho do debaty,ale radšej vynechaj argumenty typu "nechcem od vašich nič",to ho skôr podráždi a zbytočne budete riešiť jeho rodinu.

wowo1

mas to tazke ale suhlasim s tym ze ches byt samostatna.Mozno je trochu chyba v tvojom priatelovy ze si tak svojich rodicov pripusti k telu.NOa co ze by mu vycitali to a to ze je zly egoista a td, hlavne nech sa nejaku dobu aj tak chova. Nezodopovedne k nim,tak ako jeho starsi brat, mozno potom si viac uvedomia. Podla mna sa na nich treba vykaslat a uplne nijako im nepomahat.NO a robit im taxikara? no ani napad,natvrdo sa porozpravat ze prerusujete kontakt.a nech si myslia ze ste ty najhorsi,ale stoji to za klud a mozno sa oni spamataju

andy

Držím palce, mám pocit, že je to aj priateľova chyba, že to tak dlho toleroval, naučil si ich tak, ale ty si zrejme silná, tak ho postupne od toho odúčaj. Keď budede spolu bývať, nauč ho hovoriť nie, budú sa hnevať, ale bude to ich problém...

jaaaa...

dakujem MAMCA
len tam je ten zadrhel, ze priatel vidi len a len dom!!a co sa tyka financovania bytu ci domu, pride mu lacnejsie postaveny svojpomocne maly bungalov ako byt!!
a tam je to riziko rucenia,...cize"drzania huby a kroku"
ale aj tak ti velmi pekne dakujem.je pekne pocut, ze niekto mal chut si precitat moj prispevok a odpisat!!
vdaka!!

mamca

Rozumné riešenie,keď nie je na dom,začať s bytom,veď keď ho splatíte,aj ten domček môžete postaviť...:) Len sa už toľko nezaoberaj svojimi svokrovcami a ich rodičovstvom,rieš svoj život.Myslím,že neskôr budeš vďačná za to,že nie si závislá na žiadnom ručiteľovi,skutočne,s tvojou povahou by to bolo náročné.Možno to znie paradoxne,ale svokrovci vám pomôžu vytvoriť si váš vlastný život...aj keď o tom ani netušia.Tak kašli na vzdorovitosť a nájdi radosť z tvorenia svojho sveta.:)