Bolesti pod lavou lopatkou

Príspevok v téme: Bolesti pod lavou lopatkou
viva.viva

Som niekoľko mesiacov vo veľkom strese. Včera som prišla domou úplne v pohode a cítila som sa úplne zdravo.Večer z ničoho nič mi začali veľké bolesti pod ľavou lopatkou ktoré smerovali v ľavo pod rebrá (vôbec nie do stredu ku chrbtici). Bolesť bola taká, ako by som dostala vo vnútri obrovský krč a a nemohla som sa nadýchnuť najprv viac ako 20 minút. Potom som prišla na to , že ak sa zohnem, tak sa aj keď s bolesťami nadýchnem. Išla som hneď k lekárke. Lekárka to diagnostikovala ako problém s chrbticou a na moje požiadanie mi urobila EKG,ktoré bolo v poriadku, dala injekciu od bolesti a na uvoľnenie svalou. Bola som v ambulancii1 hodinu a trošku zabralo (mohla som sa nadýchnuť, ale boleti neprestali), keď mi pichla diazepam. Tá boleť mi pripomína ako, keď dostanete k´č do krku a najprv nemôžete normálne otočiť hlavou apotom je to niekoľko dní bolestivé. Dnes ráno som sa zobudila a dýcha sa mi v pohode, len tie bolesti v oblasti pod ľavou lopatkou neprešli, ale sú miernejšie. Môžu to byť problémy so srdcom ako dôsledok stresu???

Marek prispevok

Na zdravotke sme sa ucili zakladnu vec, bolest pod lavou lopatkou Srdce/kardiovaskularne problemy... Pod pravou Zlcnikove problemy

Ferdo111

Zdravím, mám niečo podobní cítim blok a bolesti pod lavou lopatkou vyžarujú do rebra až na hrud.. Prišli ste niekto na to s čoho to bolo alebo ako vám to prešlo?

SSisa

Určite to nieje zo stresu ale z chrbtice. Pravdepodobne ste dlhodobo boli v zlej polohe, bud v praci, alebo pocas spanku. Vasa chrbtica vam to tymto dava vediet. Treba ist ku fyzioterapeutovi, pravdepodobne to bude trat dlhsie dat dokopy. ja som mala rovnaky problem. Bolesti uplne prestali asi po 2-mesacnom rehabilitovani a cviceni.

Kubaq

Som študent mam 22 mam prázdniny prišiel som z wellness pobytu a nemám žiadny stres a rovnaké problémy mi začali práve teraz tak sa chcem opýtať či niekto pozná aj iné lekárske vysvetlenie ako je len stres

Ivka 1

Domčiatko jedná sa pravdepodobne o vybočený stavec v oblasti hrudnej chrbtice - tlačí na nervové zakončenia, to spôsobuje tŕpnutie prstov na ruke.
Potvrdiť to môže rtg chrbtice , pripadne magnetická rezonancia.Pomôcť by mala masáž hrejivým krémom Aloe Heat Lotion. Uvoľní stuhnuté svalstvo v hrudnej časti chrbtice. Tlak v hrudi nepocíťujete ?

domciatko181

Ahojte, uz dost dlhksiu dobu mavam bolesti - mravencenie pid lavou lopatkou...zachadza to az do kazdodenneho trpnutia prstou na ruke...newiete mi niekto prosim poradit ??? :) dakujem

Lejla22

Ahojte už neviem na koho sa mám obratit,pretože moja mamka má tiež uz 2 mesiac silne bolesti pod ľav.lopatkou lenže ju boli aj cele rameno a ma strpnute prsty.Vybrala už 10 silných infúzií ktore nezabrali teraz jej neurolog predpisal lieky od zapalu nervov,tiež vôbec nepomohli a pri tom v krvi sa nezistil ziaden zapal.Tiez ju neurolog poslal na mamograficke vysetrenie na ktore musi cakat 1 mesiac.Poradte mi prosim co mame vyskusat alebo na koho sa obratit.Dakujem

monika273

dobry den! viva.viva a D.D chcem sa opytat, co bolo pricinou vasich zdrav. problemov. moja mama ma to iste, je diabetologicka. dakujem za odpoved