vybraté materské znamienko

janka444

andrej dakujem ale ani ty si si nedal vsetky iba tie ktore povedal chirurg..cize asi vie aj ten moj ze asi to nieje nutne.. dakujem

andrej29

janka444: Chcel som si ich dať odstrániť sám, niektoré mi zavadzali pri bežnom živote, na histológiu ale šli prekvapivo tie, ktoré sa mne zdali ako neškodné.
O tom rozhodol chirurg, ktorý mi ich rezal.
Ono totiž nebezpečné sú hlavne znamienka, ktoré sa rozrastajú do plochy, môžu mať totiž hlboké ložisko, ďalej znamienka, ktoré majú nepravidelný tvar a sfarbenie, poprípade takmer čierne znamienka a tie, ktoré sa nám poranili.
Naozaj to záleží na lekárovi.
Každopádne pri odbere si mala požiadať, aby ho poslali na histológiu, hoci by si to mohla mať spoplatnené.
Teraz je už bohužiaľ neskoro, ale neboj sa, máloktoré znamienko je naozaj nebezpečné, buď v kľude.

janka444

ahoj andrej juj si ma potesil cize naozaj nie vsetky sa posielaju ? a tie znamnienka si chcel sam si dat odstranit ci po konzultacii z dermatovenologom ?

andrej29

Mne tento týždeň vyrezali 8 znamienok a len 3 poslali na histológiu, nemusia sa posielať všetky, len tie, ktoré lekár uzná za nebezpečné.

janka444

jj ano pojdem opytam sa ale dufam ze to nepodcenili lebo keby sa ma boli oypatali dala by som ho tam urcite:(dakujem za odpovede