Deti + fajcenie

Príspevok v téme: Deti + fajcenie
ja_ona

nedavno ked som sa vracala so skoly videla osm ako 8-10 rocne deti fajcili pred skolou.Pozrela som sa na nich ci dobre vidim a ked som bola 2 metre za nimi zacali pomne bliakat co sa na nich pozeram a ci som nikdy nevidela cigatrtu.Normalne ma to zarazilo.O par rokov budu fajcit aj 5 rocne deti.Neviem co su to za matky ked im taketo nieco dovolia .....aky je na to vas nazor?

krom

No ja mam 12 a ponuky tu boli od kamaratov ale ako inak nie !!! a ich rodicia o tom vedia ale nic s tym neurobie vraj nevadi ked si si to vyskusal to je vychova vsak.

zuzic

lolinka ja viem ze 3/4 rodicov o tom vie. sak to je jasne nie su blbi je to vidiet aj citit aj vsetko jasne ze vedia. ale ja co poznam aj male deti co fajcia fajcia prave preto ze nevedia co od dobroty. rodicom je to jedno. mno hej ale z coho si kupia dalsie cigarety keby im rodicia zatrhli a nedali peniaze? kamosi im helfnu ale nie navzdy. a male decko na brigadu nezoberu jednoducho na cigarety mat nebude. kupuju si preto lebo rodicia im daju peniaze nech sa zabavia aby mali od nich pokoj. podla teba to nie je chyba rodicov? ak nie rodicov tak koho potom? ked zacne dieta v takom mladom veku tak to urcite je chyba rodicov.

Colynne

Tak ja mam 15 a i ked boli ponuky uz v 11 , vzdy som odmietla, clovek ma mat svoj nazor na vec a predsa ho si nebudem nicit zdravie kvoli kamaratom , ked su vazne ozajstni kamarati, tak pochopia ...

lDenzl

lolinka- ja som ta pochopil.
Ale ja pisem,ze celkove spravanie je podmienene vychovou a smerom aakym ma to dieta ist.
Ak su rodicia bez zaujmu o seba a tym padom o dieta.....je jasne,ze zacne v 90 percentach aj ono zit takym zivotom ako oni,alebo este horsie.

lolinnka

ty si ma zle pochopila. Ja absolutne nehovorim, ze dieta sa zmeni, ked utecie...pane boze chran!
Ja hovorim ze ked rodicia budu este na to dieta tvrdsi, ako do teraz, ze raz im utecie a potom ich to bude este viac mrziet.
A este jedna poznamka: ked to dieta odnaucia fajcit, kde maju rodicia zaruku, ze nezacne v dospelosti fajcit...tak ci tak budes mat pluca na kasu...je jedno ci v 20 rokoch alebo v 10. Rozdiel je v tom, ze ked mas 10, tvoje telo je este vo vyvine a je to viac poburujucejsie...ale podstata je rovnaka

lDenzl

lolinka- tak to je zly pristup a ziadna vychova deti..
Je naivne si mysliet,ze dieta zmenis po rokoch nezaujmu .
Nesuhlasim s tym co si napisala.
Sorry.

lollinnka

ver mi! 3/4 rodicov o tom vie. Snazili im prehovorit do duse, davali im zaracha, brali im elektrotechniku,...nepomaha...preco? Decko si kupi dalsie a dalsie krabicky.
Co by sa stalo keby rodicia boli este tvrdsi? Decko ujde z domu a bude na tom este horsie ako bolo...toto by si chcela?
Rodicia vedia, ale mensie zlo je 100 krat lepsie ako väcsie....
Ps: toto nie je konspiracna teoria toto je FAKT!

zuzic

pred piatimi rokmi fajcili urcite:)
a starsie osoby tak isto nakricia pokial ide teda o deti 8-10 rocne. na starsich si netrufnu...ale inak nerobia nic, podla mojho nazoru to neni vec okoloiducich starsich ludi ale ich rodicov ked si nevsimnu ze ich osemrocne decko fajci tak tam urcite neni normalna rodina

lollinnka

prepac zuzic ale neviem, ci 8-10 rocne deti (ako tu niektori pisu) fajcili pred takimi 15-20 rokmi a ked ano, tak sa to povazovalo za obrovsky skandal a ludia na ulici, ked nejake dieta videli fajcit, okamzite volali niekoho, alebo im to vytrhli z ruky a nakricali na ne.
Teraz ked prejde okolo nich nejaka starsia osoba, ma sice vycitave pohlady, ale ani ju nenapadne zavolat policiu,...prejde okolo nich a o par minut si na to ani len nespomenie...je to strasne poburujuce...