Deti + fajcenie

Príspevok v téme: Deti + fajcenie
ja_ona

nedavno ked som sa vracala so skoly videla osm ako 8-10 rocne deti fajcili pred skolou.Pozrela som sa na nich ci dobre vidim a ked som bola 2 metre za nimi zacali pomne bliakat co sa na nich pozeram a ci som nikdy nevidela cigatrtu.Normalne ma to zarazilo.O par rokov budu fajcit aj 5 rocne deti.Neviem co su to za matky ked im taketo nieco dovolia .....aky je na to vas nazor?

vivine

paci sa mi nazor malehomaciatka, ze by malo by fajcenie maloletych tiez kontrolovane ako pitie alkoholu. Skoda vsak, ze mnohi rodicia tomu nevenuju dostatocnu pozornost a potom sa cuduju, co z nich vyrasta...

jablonkaa

jaja, alkohol a cigarety, ine omamne a psychotropne latky skodia aj do 18 rokov, aj po 18. ale dosiahnutie plnoletosti sa ma za taku hranicu, kedy si clovek sam nesie zodpovednost za to, co robi, a ak si chce uskodit, nech to robi. ja by som osobne bola za to, aby ta hranica plnoletosti bola niekde este dalej, za osemnastkou.
a presne preto by mala existovat kontrola aj u predajcov, rodicia vo velkej vacsine pripadov nevidia, co robia ich deti, urcite im nedavaju flase a cigarety do ruky. existuje vsak tisic a jeden sposobov, ako sa k tymto navykovym latkam dostat.
katush,skus relaxovat inym sposobom. raz tyzdenne cigareta ta nezabije, ale moze viest k zavislosti a ani nezbadas a budes zvysovat davky, kazdu stresovu situaciu budes riesit cigaretou. urcite si lahsie odvyknes teraz, ako neskor.
a este, usetri si vreckove a za odmenu si kup nieco pekne na seba, tie toxiny, ktore inhalujes, ti urcite na krase nepridaju. drzim prsty.

katush

no teda: nemam najmensiproblem s tym prestat :D ani najmenej mi nejde o partiu, lebo žiadnu nemam :Dale myslim ze 1x tyzdenne to velmi nezavazi :D a od vianoc osm vyskusala jogu, a to je tiez dobre na ukludnenie a harmoniu .... asi rpejdem na to :D inspirovala si ma tvojim prispevko, diik

katush

no teda: nemam najmensiproblem s tym prestat :D ale myslim ze 1x tyzdenne to velmi nezavazi :D a od vianoc osm vyskusala jogu, a to je tiez dobre na ukludnenie a harmoniu .... asi rpejdem na to :D inspirovala si ma tvojim prispevko, diik

jaja

stou flaskou som to myslela so srandou :D ale ak mam poveda preco by to mali zakazat do 18 ?? vsak po 18 rokoch zivota to skodi tak isto ako pred 18 rokov zivota...tak sa zamyslite

no teda

A Katusch je to zaujimave , ze 14 rocne dievca fajci z nervozity. No vsetko sa da zmenit a nieje to spravne a ty to vies. Ludia sa boja byt vynimocny tym , ze nebudu robit zle veci. Boja sa nefajcit a nepit , lebo si myslia , ze by v partii boli za tych mensich.

malemaciatko

no nech sa teraz na mna vsetky fajciace deti urazia alebo nie..mali to by to zakazat rovnako ako je zakazany aklkohol do 18 a kontrolovat to..ved teraz je to uplne bezne, ze fajcia aj male deti 8-9 rocne, a je to chore, ze sa take nieco dopusti..

no teda

Flaska aj s mierou to je ako cigareta s mierou. Jaja si inteligentne dievca a ak toto pochopis tak mas plus u mna.

katush

ja mam tiez 14 a tiez si obc as zapalim... ale iba ked mam stresy pred pisomkou... a myslim ze takto obcasne na tom nie je nic take hrozne... nikdy nefajcim len tak z nudy ani kvoli otmu nechodim po za skolu ... a tiez som u nas videla taketo male deti fajcit, a tie predsa musia fakt fajcit len z frajeriny, ved oni sa za nic stresovat nemusia.... nechcem byt rasistka, ani niesom, ale tieto ciganske matky(cest vynimkam) maju vlastnee deti uplne na haku a ide im iba o to aby na ne dostavali pridavky ... nechcela som nikoho urazit ale toto je moj nazor ...