Potrebujem pomoc mam v rodine alkoholika

laloa556

aj ja si myslím, že najlepšie ho bude vysťahovať, keď nechce ani len skúsiť ísť ku nejakému odborníkovi... asi potrebuje tvrdo dopadnúť na pusu (aby som tu nenadávala:)) a potom možno pochopí.. i keď treba určite veľmi veľa úsilia, aby sa z toho dostal, ale to by musel aj chcieť... tak držím palec

jajka001_

makkak - natoč ho, ked bude opitý a potom mu to ukáž,ked bude triezvy, či sa nehanbí. ak nie tak ty sa zanho hanbiť nebudeš.
oni si totiz pripadaju uplne v pohode aj ked su opiti, lebo sa nevidia.

rony26

alkohol je velkym problemom a ked pozeram na 12-13 rocne deti, bezne sa opijajuce, tak sa bojim aj pomysliet kam to az dotiahneme...
ale niekedy mam pocit, ze na slovensku alkohol priam uctievame...niekam prides, poleju, na privitanie...odchadzas, daj si na cestu...aby si nekryval, tak aj do druhej nohy...ides nieco robit, daj si aby ti isla praca od ruky...spravil si nieco, daj si, ved si zasluzis...nechces? tak aspon ochutnaj, ved ono ta tie vymysly prejdu...fakt nechces? a to si co za chlapa?...ked mas naliate, vypi!...ked mas vypite, naleju!
štát by sa mal konecne zamysliet ci mu to stoji za tie peniaze...alebo mi niekto povie kolko milionov v statnom rozpocte vyvazi rodinne utrapy, psychicky ci fyzicky teror a slzy tych, co namiesto detstva prezili horor, v ktorom sa naucili akurat dve veci, bat sa a nenavidiet ???

unnyf

Pozri. Ak on nechce, ty ho nezmeníš. To je ako hádzať hrach o stenu. On bude tvrdiť že nepije, že je všetko OK. Buď budeš pri ňom trpieť ty a tvoje dieťa alebo sa vzchopíš a odídeš. Takto zničí život tebe aj dieťaťu. Moj foter sa upil na smrť, ale on nikdy nepil! On nebol alkoholik.
Alkoholizmus je podľa mňa ešte horšia choroba ako rakovina.

makkak

ahoj mam 28rokov,5rocnu dceru a manzela alkoholika...kopec dlhov ktore sme si narobili aby sme ako tak fungovali samostatne v byte....velmi by som chcela muzovi pomoct,ale neda sa....ked je triezvy je to uzasny manzel aj otec.....nepije kazdy den ale podla mna casto....najhorsie je na tom ze sam,nevidi v tom problem...vela krat som si vravela aby som odisla,ale nedokazem to..musim najst vsebe odvahu,ale uvedomujem si ze ak odidem uz sa nevratim...potrebujem sa o tom porozpravat..povedat ze sa moj drahy opity pomocuje,a tiez ze bude tajit alkohol ked to uz aj slepci vidia...ze si ma nevazi ,lebo ked si vypije tak nas vztah chladne atd....pisala som co ma napadlo tak dufam ze niekto chape co chcem povedat papa

janka314

s alkoholikom v rodine to nie je jednoduche, chce to nadhlad, trpezlivost a pevne nervy, viem o com hovorim... a potom pridu, mozu prist este vycitky, otazky, alebo ci tak je to spravne, vsetko co clovek urobi je spravne,

n,,,

ahoj dcera otca.... tak isto aj ja mám otca alkoholika.. on.. hmm stále je naliaty.. a stále sa vyhráža mame.. a aj nám že nám vypne elektriku vdou nezaplatí najom.. že nás vyhodí.. atd.. a to má 3 dcéry.. ony sa tak hadaju že sa to nedá zniesť mám 17 ale chcela by som vyppadnúť od tohoto ... byť stále v strachu.. strese.. v slzách.. ja už nenavidím svojho otca on sa mi tak znenavidel.. keby odišiel tak by som ho nemusela ani už vidieť.. a viem že to je môj otec ale to čo nám porobil a robí .. to sa nedá opísať.. len čo keď ešte študujem ael určite.. v budúcnosti sa s ním nebudem stretávať až ho ten alkohol nezabije.. a tie jeho cigarety on vyfajčí aj 2 krabičky denne.. celú výplatu minie na alkohol a cigarety. ešte že mám maminu.. ja mám radšej priateľových rodičov.. než mojich.. to sa nedá ani porovnať