DIETA Z DECKEHO DOMOVA

vecernica

Moze obyjanu clovek navstivit decky domov? a pripadne sa dohodnut na kokretnom dietati? ja som mala nejaku info ze vraj socialny urad prideluje deti podla ich uradnickych rozhodnuti? neviete ako to je? Vraj deti z Bratislavi mozu byt adoptovane len v BA..a podobne,,deti v Banskej B, len tam,,vraj je to podla lokalneho socialneh uradu.

zaza

Ja pracujem v DeD spoznala som vela detí a ich životných príbehov ktoré ich viac či menej negatívne poznačili.Adopcia je vec zložitá a čo príde neskor ešte zložitejšie.Ale každopádne držím palce-doporučila by som dieťa do jedného roka-rozvoj citov atd.

tatiana26

ZUZKA65 musí proste rýpať všade... jasné, že gény sa dajú ovplyvniť výchovou. Niečo si nesieme ako genetický odkaz od rodičov, ale výchova je veľmi mocná. Ak dieťa žije v láske, tak to hneď vyzerá inak. A presne, ani z vlastných detí nevieš, čo ti vyrastie, takže toto by som veľmi neriešila... Ono gény, resp. predispozície k alkoholizmu alebo nejakým duševným poruchám či chorobám sa nededia len priamo od rodičov, ale je to viacgeneračný proces, čiže potom by sme hádam nikto ani mať deti nemohli, lebo nikdy neviete, čo z neho vyrastie a prečo...

vecernica

Povodna otazka, bola ci geny, ovplyuvnia spravanie,Iste,,pri zlej vychove sa mozeu naplno prejavit,ale ako sa uvadza v odbornej literature, tak pri dobrej vychoive sa to zle da potalcit,,az na 30 percent.Problemy mozu vzniknut v obdobi puberty kedy sa najviac ozvu geny ..j mna zaujma oficialny postup a prekazky pri adopcii co kladu urady..ake to boli?

wrbba

Prosim napiste mi postup.Mozem sama navstivit decky domov, teda s partnerom? Musim byt dva roky pred tym v kuse zamestnana?{to prave ze nie som...tak ako postupovat?|

kikulka

na tú tému s alexandrou si pamätám,je to smutné ako tu nikto nikomu nič dobré nepraje...a táto téma o tom len svedčí

monika9

ahojte uz som doma z mekaca a super sa mi podarilopre ten DETSKY domov vybavit zdarma hambace a tak....pojdu na taku mekacsku akciu.....Kikulka to je zavist vies aj viem ze tu bola taka tema co zalozila lenka co porodila alexandru a jak na nu utocili primitivy su to co s tym narobite......ziadny taky horor som nevidela a ked veris na horory tak to tiez oniecom svedci,sa zamysli ked nieco z ust vypustis SKAZATON.

bibiiiiii

Monika,moji susedia si adoptovali romske dievcatko Paulinku ked mala 8 mesiacov.Teraz ma 2 roky.Je krasna,oni ju miluju.Ako si ju adoptovali,po case suseda otehotnela.Tak ma Paulinka aj brata.A chcu si adoptovat este jedno romske dievcatko.Vsetci su stastni.