Sikanuju ma

Príspevok v téme: Sikanuju ma
lucya

Ahoj,v septembry idem na strednu,ale hrozne sa toho bojim.Som skor hanbliva a neviem sa zaradit do kolektivu.Ak sa snazim s niekym zoznamit moc mi to nejde ,vzdy sa tam citim trapne alebo nieco trapne spravim. V skole mam len velmi malo kamosov (3)ak sa s niekym zoznamujem a som aj s kamosmi tak s tym "cudzincom" ; v pohode komunikujem ,ale ak som sama vzdy z toho vzide nieco trapne.Pred mojimi kamosmi som ako normalna baba v mojom veku ,dokazem sa pri nich odviazat a stale o niecom kecam.Spoluziacky sa so mnou bavia len ,ked odo mna nieco chcu,dobre sa ucim a oni to vyuzivaju.Ja spprosta im to dovolim,lebo neviem povedat nie-nechcem si spravit dalsie problemy.Vsetko by bolo este OK ak by neexistovala telesna.Som total drevo aj ked sa snazim.Ja proste za to nemozem.Naozaj sa snazim ,ale jednoducho mi to nejde.Nasa trieda je asi najsikovnejsia co sa tyka sportovania na skole.Ked hrame basket alebo neaku skupinovu hru,casto druzstvo , v ktorom som ja prehra.Potom si ,vsetky baby na mne vylievaju zlost.Baby ,ktore zistia ,ze su s
o mnou v druzstve odmietavaju cvicit.Hovoria o mne ,ze som j*bnuta atd...Vzdy,ked sa konci telesna,tak v satni potajomky placem,obcas,ked som na dne, myslim az na samovrazdu ,ale nebola by som toho schopna som na to moc zbabela a oni mi zato nestoja.Viem,ze to asi do zdravia nepatri,ale ja som to potrebovala dat zo seba von...

Sisi135

lucya a jakubbno: Tiež som bola na ZŠ šikanovaná kvôli tomu ako som vyzerala. Teraz na strednej je to o inom,mnohokrát lepšie, cítim sa tam fajn. Veľmi však ľutujem že som vtedy nič nepsravila proti ľuďom čo mi ubližovali a trápila sa a preto vravím obrátte sa na rodičov, učiteľov alebo nejakú inú dospelú osobu schopnú vám pomôcť a riešte to! Veď do šľaka nikto nemá právo iného urážať či už kvôli výzoru, schopnostiam, ...
Veľa šťastia a odvahy!

george303

Nie praveze ja som si nikdy na nikom nic nedokazoval prave naopak vela krat som si zastal slabsieho kamarata ale proste ono je to tak ludia su zly a teraz co sa mam tvarit ze to tak nieje ?? ze mu pomoze nejaka linka pomoci alebo ucitelia ?? treba byt realisticky a pokial sa nenauci branit tak sa to nezlepsi ... Nakazdeho skusaju iba tolko kolko im dovoli ...

bibba

george, dobre, s tym suhlasim, ale to predsa nemozes mysliet vazne, ze zato ze neni priebojny, tak im to dava nejake pravo mu robit zo zivota peklo? si primitivni alebo co? alebo ty by si sa takto kludne odreagoval na slabsom? to si teda potom neni az taky "tvrdy"

george303

osch lenze taky je dnesny svet ten kto nieje priebojny potom konci ako obet jednoducho tak to je musi sa spametat sam nemoze cakat ze ty ostatny to zacnu tolerovat a zacnu sa snim kamaratit iba tak zodna naden .... A takymto sebalutovanim si urcite nepomaha ...

bibba

Jakubbno

aj mna zaujal tvoj pribeh. dnes mam taky zly den, leze na mna poriadna depka a este ked si taketo nieco precitam tak mam chut rovno aj plakat, miestami sa mi normalne zdalo, ze si niekto kto si to cele vymysla. nechapem jak mozu byt taki kruti. rozkopala by som im hubu, keby sa mi dnes dostali do cesty prisaham ti tvoji spoluziaci. inac ja nechapem, aj ked nejaka skupinka ludi robi zle, to sa nikdy nenajde nikto s inym nazorom, ze sa ta zastane, alebo nieco?
asi prezivas dost tvrde casy... neviem ani co poradit... a ti priondeni ucitelia su tiez slepi alebo co?

elsa5.5

jakubno,na čo tam sú tí učitelia aj takéto veci treba riešiť,nenechaj sa zastrašiť to by sa im páčilo niekoho do koho si môžu kopnúť,len to povedz učiteľke nič horšie než doteraz sa Ti nemôže stať,ked budú vidieť že sa ich bojíš budú si dovoľovať ešte viac,naber odvahu a chod za tou učiteľkou,držím palce,ked to nebude riešiť tak prestup na iné gymnázium.