SIKANUJU MA

Príspevok v téme: SIKANUJU MA
lucya

Ahoj,v septembry idem na strednu,ale hrozne sa toho bojim.Som skor hanbliva a neviem sa zaradit do kolektivu.Ak sa snazim s niekym zoznamit moc mi to nejde ,vzdy sa tam citim trapne alebo nieco trapne spravim. V skole mam len velmi malo kamosov (3)ak sa s niekym zoznamujem a som aj s kamosmi tak s tym \\\"cudzincom\\\" ; v pohode komunikujem ,ale ak som sama vzdy z toho vzide nieco trapne.Pred mojimi kamosmi som ako normalna baba v mojom veku ,dokazem sa pri nich odviazat a stale o niecom kecam.Spoluziacky sa so mnou bavia len ,ked odo mna nieco chcu,dobre sa ucim a oni to vyuzivaju.Ja spprosta im to dovolim,lebo neviem povedat nie-nechcem si spravit dalsie problemy.Vsetko by bolo este OK ak by neexistovala telesna.Som total drevo aj ked sa snazim.Ja proste za to nemozem.Naozaj sa snazim ,ale jednoducho mi to nejde.Nasa trieda je asi najsikovnejsia co sa tyka sportovania na skole.Ked hrame basket alebo neaku skupinovu hru,casto druzstvo , v ktorom som ja prehra.Potom si ,vsetky baby na mne vylievaju zlost.Baby ,ktore zistia ,ze su s
o mnou v druzstve odmietavaju cvicit.Hovoria o mne ,ze som j*bnuta atd...Vzdy,ked sa konci telesna,tak v satni potajomky placem,obcas,ked som na dne, myslim az na samovrazdu ,ale nebola by som toho schopna som na to moc zbabela a oni mi zato nestoja.Viem,ze to asi do zdravia nepatri,ale ja som to potrebovala dat zo seba von...

sikana

na strednej sa to zmeni len nedaj na sebe dat vediet ze ta sikanovali alebo podobne bud sama sebou zase sa nehraj na nic ine...ja som to na zakladnej skole tiez nemala lahke...pocitila som tiez kruzidla, rozne smeti vo vlasoch co na mna hadzali...ono aj ked som sa nedala nic som s tym nespravila pretoze bola proti mne cela trieda... bolo to aj v skolke lebo som dobre nevedela po slovensky a na zakladnej to zacala ta ista osoba co v skolke no preto ze som nebola najchudsia a si zacali vymyslat ze smrdim a ine veci len aby si ulavili toto trvalo od 5teho rocnika po 9ty...na strednej skole sa mi zmenil zivot nasla som si v triede kamaratky a boli sme dobra banda aj ked boli u nas v triede neoblubene no ja som tam nepatrila. ale to uz taka sikana nebola myslim ze sa to robi hlavne na tych zakladnych skolach. A teraz nedavno som sa dozvedela ze dievca co bolo problemove co zacalo to vsetko, co mi akokeby pokazilo dectvo je lezbicka a ma pohnojeny zivot...ja ho mam za to dobry az na tie spomienky na dectvo...ked sa ma niekto spyta ake si mala dectvo tak poviem co si pamatam pekne a dusim to nikto z mojich blizkych o tom nevie jedine rodina ktora ma tahala po psychologickach ktore mi vlastne vobec nepomohli len akoby sa snazili zo mna spravit sprostu a skusali na mne rozne IQ testy. Mama s otcom chodili do skoly mali aj prihovor pred triedou otec bol aj u tych doma no myslim ze mi tym nejako vyrazne nepomohli...neviem ale urcite by som sa mala v zivote este lepsie keby som to nezazila mala by som vacsie sebavedomie a aj ovela viacej vedomosti pretoze o skolu som prestala mat zaujem aj ked som sa dobre ucila a dobre mi to palilo...nikdy neodpustim nikdy...tym ludom a aj ked sa nema nic zle priat prajem im nech sa im vrati zle ...nech okusia ake to je a verim tomu ze zivot je taky bumerang...

majka_

no lucka, akoby som citala moj pribeh. tiez som nebola extra oblubena na ZS, trosku sa to zlepsilo na SS a teraz na vyske sme viac menej dobry kolektiv, kde som ta, ktora sa dobre uci a dava prepracovane veci (tomu musim povedat stop, ale akosi som sa este neodvazila...). suhlasim s avantasiou, musis si najst respekt a ukazat im, ze si hubu na teba otvarat nebudu, ak ti to mam takymto vyrazom povedat. proste ak nechas sebou zametat a vyuzivat sa, tak potom budu z teba robit len nejakeho chudaka, ktory sa nevie vzopriet. zeby si pre nich spachala samovrazdu? prosim ta... stoja ti za to?

Avantasia

lucya, mojej terajsej spoluziacke robili na zakladnej otrasen veci. vyliali je bombicku na hlavu,strekli do oka,hadzali do nej kruzidla.. ked prisla na strednu (teda sme boli prvy rok sopluziacky), bola strasne utiahnuta.nechala so sebou kydkat, zazobane primadony jej tiez tak nadavali ako tebe. vlastne vsetci sme ju brali za taku zvlastnu. pocuvala nase rozhovory, z nicoho nic skocila do reci a zacala hovorit o uplne niecom inom.bola nam aj na smiech. chybu zrobila prave v tom,ze nechala smiat sa tie pipky z nej.ked nieco bolo treba,bola im dobra. ale raz povedala ze ne, druhykrat a proste neriesila kto jej jak za to vynada. u mna si prave tym ziskala respekt a odvtedy spolu vychadzame v pohode.aj s vacsinou v triede.ale najdu sa u nas aj take pi*e co si z nej utahuju doteraz, aj v 4. rocniku.len by som ti chcela poradit ze bud sama sebou,povedz svoj nazor a nenechaj sa ovplyvnit.tym si ziskas respekt