Nemecky ovciak v panelaku?

Príspevok v téme: Nemecky ovciak v panelaku?
didus

...Ahojte :)chcela by som sa spytat,ma tu niekto skusenosti s nemeckym ovciakom?Teda mal ho niekto v byte?Moja mama mi slubila,ak sa mi podari zredukovat svoju hmotnost,ze by mi kupila psa po ktorom tuzim od nepamati :)len problem je ze jedinym psom ktoreho zboznujem je vlciak .... Myslite ze by to w sedem poschodovom panelaku bolo mozne???Ked ja chodim do skoly a mama do prace?A mam 14,cize o tej druhej zwyknem byt doma ...

paula 64

Ahoj Didus pozeram ze mas rada psov naklikaj si stranku www.psia dusa.sk a mozes si vybrat psika zadarmo mozno ti padne do ocka aj mensi psik ako nemecky ovciak. ahoj

lea

a co tak kokerspaniel? je predsa len mensi od vlciaka, ale akcny az-az. uzijes si s nim vela zabavy a steniatka su strasne krasne

jucika

ahoj, ja mam v byte kríženca cau-cau a cuvaca a je to ten najmilsy pes na zemeguli. ved psik vela spi, len musite s nim chodit viac krat za den von a umoznit mu, aby si zabehal. myslim si, ze pri vacsych plemenach je len jeden problem, a to, ze po prechadzke je obtiaznejsie ich dostat do vane, aby sme im umyli labky :-)

dedy

samozrejme su i vhodnejsie ps do bytu, ale da sa to v pohode i v dvojizbaku, pokojny pes nema problem zvyknut si vo vnutri, avsak i ten potrebuje niekolko hodin pohybu. a nezalezi len na velkosti, skor na povahe. ak aj NO doprajes dostatocne mnozstvo pohybu nevidim problem v tom, aby bol v byte, avsak podla mna, mas 14, NO zije aspon 10rokov, to budes mat 24 rokov, mozno uz i po VS, a kto sa bude potom o psa starat? ide o to, ze podla mna urcite nie si zvyknuta sa denne pohybovat tri hodiny niekde po vonku- lukach, lesoch. rano aspon polhodinku, a poobede a vecer aspon hodinu, najma v tom pripade ak ide o aktivneho psa, ktory si od teba bude vyzadovat vela pohybu.

skus si este raz poriadne premysliet vyber plemena, NO sa nehodi velmi do bytu, myslim ze je privelky, este tak belgicky ovciak, ten je mensi a neposobi tak, ze zvali vsetko co nie je pevne pribite k zemi...:)
hladas psa s urcitymi vlastnostami, ci tvoj vyber sa zuzuje len na to jedno plemeno

lilith

Mám dvoch nemeckých ovčiakov,ale bývam v rodinnom dome, kde majú veľký výbeh.
NO nie je pes do paneláku!!!

psíčkárka

psa je fajn mať v byte. Možno je to trochu týranie, ale naučí sa tvojim životom žiť. Nezabudne však nie sú to len vychádzky: nausčiť ha pravildene vonku cikať kakať, musíš mať dostatok času, aby si sa im venovala - môj pudlík stredný chodí behávať ráno-obed/poobede/-večer hodinu to je maximum 3 hodiny denne, často mu to chemzúžim, ale on sa nedá odbyť a dožaduje sa svojich vydádzok. Rad sa hrá v byte, poroznáša si svoje hračky, hádže loptu, hráme futbal - často ma ruší i ked v noci poriadne chrápe. Občas i ked niečo robím na počítači a on nosí svoje hračky a chce sa hrať nedá sa odbit. Môže byť i chorý a nakoľko žije s Tebou v byte mala by si s ním pravidelne absolvovať prehliadku u svojho zverolekára s jeho zdravotnou knižkou, kde sa všetko zapisuje. Samozrejme za blata umyť stále labky, ked sa vrátiš. Toto som Ti napísala preto, aby si vedela približne čo sú starosti so psom. Na druhej strane však on dokáže človeku dávať nesmiernu lásku, vycíti, ked si smutná, ked máš problémy, ked si nervozna, chorá. Ja mám rada veľmi svojho psíka, ale uváž, čei chceš psa. Lebo mi je veľqmi ľúto túlavých psíkov, ktorých ľudia vypustia na ulicu

keituskaaaa

Kategoricky nie.Pokial nemas 4izbovy velky byt alebo poschodovy,vtedy by sa dalo o tom aj uvazovat.Sused mal v 2izbaci huskyho a ten plakal cele dni,to ze si odmalicka zvykne na byt neviem odkail mate,bez urazky treba vediet ze pes ma v sebe zakodovane pudy a civava alebo si-cu ich rozhodne nezdiela s NO alebo SH,je mi luto...

pre dedy

Jasne ze ak je aj velky pes odmala v byte, tak si zvykne, lebo nema s cim porovnavat. Ale treba si uvedomit aj telesnu, anatomicku a fyziologicku stranku psa. Kazdy pes bol vyslachteny na nieco ine. Vlciak rozhodne nebol vyslachteny na to, aby bol v byte. A mat v byte cuvaca je uz chore.
Kazda rasa psa ma iny metabolizmus, zalezi od viacerych faktorov. Pre vlciaka sa v byte nevytvoria nikdy vhodne podmienky.