ucinnost antikoncepcie

fjklakdfj

neg. ucinky - no, to si musi kazdy zvazit sam a podla moznosti nebrat hak ak je to len trochu mozne
pocas tyzdnovej beztabletkovej pauzy resp. pocas uzivania placebo tabliet (podla typu hak 21 resp. 28 ks) je zena rovnako chranena, samozrejme za predpokladu ze predtym aj potom bude hak uzivat spravne

Verka

vdaka..no to s tymi negativnymi ucinkami kt sa mozu prejavit az po case zistujem nerada,,takisto zistujem ze toho vlastne a hak viem uplne malo a to ju beriem uz rok...no a este jedna otazka ked sa beru sedem dni tie,,neucinne placeba",teda ked ma prist menzes,tak som vtedy chranena pred pocatim ci nie?

fjklakdfj

To s neucinnymi tabletami bolo myslene takto - existuju hak, ktore sa na tyzden jednoducho prestanu brat aby prisla menstruacia a tiez ine hak, pri ktorych sa aj tento tyzden beru tabletky, ale su bez hormonov .. zalezi to od konkretnej znacky ...
No a k negativnym ucinkom - ono su to skor veci, ktore sa neprejavia hned - ze riziko srdcovocievnych chorob vratane trombozy ma zena beruca hak mozno ako o dvadsat rokov starsia fajciarka bez hak, vyrazne stupa riziko urcitych typov rakoviny (inych typov zas klesa ale nie zas tak vyznamne ako radi tvrdia vyrobcovia hak ..). No a plus take co sa mozu prejavit hned, ci po kratsej dobe - depresie, nizsie libido + problemy s lubrikaciou, priberanie, zmeny pleti (pozitivne ale aj negatovne), vypadavanie vlasov (zastavenie alebo zacatie) - ide o to, ze sa zmeni prirodzena hormonalna hladina na ktoru bola zena zvyknuta - a je indiviualne ci to aj hned pociti. No a co doktori neradi hovoria, neda sa vylucit, ze hak moze zabranit uhniezdeniu uz oplodneneho vajicka.

Verka

vdaka...no pokial si spravne pamatam co mi povedal moj doktor tak styri balenia po sebe je maximum co si mozem dat po sebe bez prestavky..pak uz bych mala na tyden zas vysadit...a pocula som ze niektore zeny beru hak bez prestavky dlhodobo a nespominali nic o neucinnych tabletach na 1 tyzden..ako to je?...pri mojej hak nepocitujem negativne ucinky...vdaka za vsetky odpovede!

fjklakdfj

1) ano, je
2) preco beres uz 4 balenie bez prestavky?(teda ak nie su v baleni aj neucinne tabletky na 1 tyzden)- to je dost blby napad, rozhadze ti to totalne cyklus ak potom vysadis .. a aj negativne ucinky hak sa tym zrejme zvysuju ..