Trasenie rúk

Príspevok v téme: Trasenie rúk
mnbpq

Zdravím,
mám 16 rokov a mám taký malý problém. Často sa mi stáva, že keď je nejaká oslava (napr. pri prípitku), tak sa mi strašne trasú prsty, že ani pohár poriadne v rukách neudržím. Keď som sám tak sa mi ruky netrasú vôbec. Od mala som si stále pukal prsty (už sa snažím od toho si odvyknúť :-D) a asi som si nejako zapísal do psychiky, že sa od toho môžu triasť ruky a tak keď som niekde v spoločnosti tak sa stále kontrolujem, či sa mi náhodou netrasú a práve vtedy sa mi vždy začnú triasť. A to trasenie je niekedy dosť vážne - už som sa dokonca aj raz musel vyhovoriť, že mi je zle a že si nemôžem pripiť (proste som to už cítil v rukaćh, že z toho pohára určite vylejem :-/). Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? Je mi dosť trapné o tom hovoriť, nie to aby som s tým ešte išiel za doktorom :-). Vďaka.

Euridik

Ahojte .Chcem vam povedat ze ked som bola mlada .A bola som v spolocnosti bola to hroza .Tak sa mi triasli ruky že som sa v spolocnosti nemohla napiť.Zistila som ze mam urćitu fobiu .Z ľudí aj ked chcem bit snimy telo je pripravene na boj alebo utek ,A v tedy sa mi trasu ruky neskutoćne Znamena to že bud mate fobiu ked sa trasete medzi ľuďmi, Alebo ste vinervovany .Moze to bit z maleho mozgu Tak som bola jeden čas vinervovana źe sa mi aj hlava triasla hroza ,Vela som spala jedla som magnezium B12 upokojujuce caje A telo sa zklidnilo .Zacala som sa zauimat o utisenie mysle .A viac sledovat ćo je vam neprijemne tomu sa skor vyhýbalt.Nervovej sustave nieco vadí a niećo je nrusene ,Viac sledovat ako zijete ..Mne osobne veľmi pomaha med magnezium a B 12 Ked mam v sebe malo magnezia brni mi celé telo .A ked si ho dam pravidelne citim sa super a traska ruk je minimalna , Zacvićit si doma pri hudbe ponatahovat chrbticu .A myslet na pekne veci

MartinPU

Ahojte ľudia. Žiaľ som tu s rovnakým problémom.. ruky sa mi doma v súkromí trasú jedine keď som hladný alebo keď mi chýba kofein.. jednoducho sa najem a zmizne to.. lenže iné je to v spoločnosti. V poslednom čase si v škole všimli, že som celkom dobrý ako moderátor - venoval som sa tomu od 13tich ale večne len v rádiu na internete. Dnes odo mňa požadujú aby som to robil pred ľuďmi.. je mi až trápne, že neviem mikrofón udržať aj keď sa mi hlas netrasie, v tom som si istý to mám natrénované. A preto si myslím, že ak dokážeme niečo nacvičiť prejde to.. vždy sa mi na začiatku trasú ruky, nie len pri moderovaní ale aj keď robím čašníka.. potom však zistím, že som v tom dobrý a prestane to.. držím sebe no i vám palce! Treba byť hlavne spokojný sám so sebou a potom budu aj ruky v poriadku a v neposlednom rade aj okolie :)

nata

ahojte mne sa trasú ruky keď mám niečo podpísať alebo keď v škole máme nejakú prezentáciu a máme s myškou klikať tak vtedy sa my dosť začnú triasť viete niekto poradiť ako to trasenie rúk odstrániť

henry

pokial by trasenie vasich ruk prekrocilo ciaru a zistili ste, ze mate parkinson, v tedy dajte nam vediet.my pomahame ludom vyliecit tuto nemoc, za 45dni. email:happyuindalat@yahoo.com

an1

Ahojte, ja mám tiež 16 rokov a problém s tracúcimi rukami mám už možno aj viac ako rok. Hlavne keď obedujem so spolužiakmi v škole. Vtedy sa mi fest trasú, normálne som prestala používať príbor a začala som jesť len pravou rukou- som pravačka, takže tá sa mi ovláda ľahšie. Ale keď som doma tak je to v poriadku aj s jedením- aj keď občas sa mi aj doma trasú, ale určite nie tak žeby som sa nemohla najesť príborom. Kostičky si pukám už od mala a hlavne ráno alebo keď som nervózna, vtedy mám pocit, akoby som mala stuhnuté tie prsty. A veľmi si ich začnem pukať a naťahovať do zadu. Ale včera sa mi stala taká vec. Bola som pri učiteľovi a potrebovala som niečo vystrihnúť. A keď som vzala do ruky nožnice veľmi, ale fakt veľmi sa mi začali triasť, ani som sa nemohla trafiť. Chcela som ísť za doktorkou, ale v poslednej dobe som mala aj problémy s bolesťami hlavy, tak ma poslala na neurológiu a výsledok bol, že mám zlé držanie tela. Tak nechcem za ňou chodiť, pre každý problém, najprv som sa chcela poradiť. Prepáčte, že sa toľko vypytujem, ale cítim sa za to dosť trápne, hlavne keď sa mi to stáva pred inými ľuďmi.

XYZ

Mne sa začali triasť ruky niekedy v 12-stich rokoch.
Nikto si s tým nevedel dať rady, nakoniec ma neurologička poslala na magnetickú rezonanciu hlavy a zistila sa vrodená obštrukcia mozočka...tzv. arnold-chiariho malformácia 1.
Bol som na dvoch operáciách a ešte stále to úplne nezmizlo...
Držím vám palce, aby to bola "len tá sociálna fóbia" :)

spaceboy

Ahoj, myslim si, ze nemas ziadnu vadu, problemom je len to, ze na to myslis. Mne sa ruky netrasu, ale ked si predstavim, ze sa na mna niekto pozera, napriklad pri jedeni polievky, zrazu mam tazkosti vlozit si lyzickou polievku do ust bez rozliatia. Ale ked na to nemyslim, tento problem vobec nemam. Snaz sa sustredit na nieco ine, napriklad na prebiehajuci rozhovor, alebo vnutorne si hovor, ze ziadne trasenie ruk nemas a vies pit normalne, bez rozliatia.

or.ava

Ahojte mne sa zacali triast ruky posledne 3-4 dni nedokazem sa najest ked je nekto pri mne ani cukor do kavy nedokazem nasypat.Pred tym sa mi to vobec nerobilo nedokazem poriadne drzat mobil v ruke..Prsty na rukach si nepukam..Co to moze byt?? Dakujem

motor

Ja sa trasiem cely ked cvicim a pritiahnem si nohy k bruchu cim blizsie ich davam tym sa mi cele telo viac trasie ale inac v spolocnosti kazdy mensi stres zle zvladam trasu sa mi ruky, nohy a niekedy aj hlava

danken

dobry den, mam tiez obrovske problemy s trasenin ruk a to hlavne pri fyzickej alebo po fyzickej aktivite ci uz vacsej alebo mensej. strasne ma to obmedzuje lebo stracam motoriku v rukach a to mam iba 20 rokov. je to nejaka vazna choroba alebo len vec ktora sa da vyliecit. obavam sa tiez najhorsieho (parkinson) ale dufam ze by ma to nemohlo postihnut v takom skoro veku. ak by ste mi vedeli pomoct tak mi prosim napiste na email jaroslav.obona@gmail.com. budem vdacny za kazdu radu a dufam ze mi niekto z vas pomoze zbavit sa tohto problemu. vopred dakujem.