Trasenie rúk

Príspevok v téme: Trasenie rúk
mnbpq

Zdravím,
mám 16 rokov a mám taký malý problém. Často sa mi stáva, že keď je nejaká oslava (napr. pri prípitku), tak sa mi strašne trasú prsty, že ani pohár poriadne v rukách neudržím. Keď som sám tak sa mi ruky netrasú vôbec. Od mala som si stále pukal prsty (už sa snažím od toho si odvyknúť :-D) a asi som si nejako zapísal do psychiky, že sa od toho môžu triasť ruky a tak keď som niekde v spoločnosti tak sa stále kontrolujem, či sa mi náhodou netrasú a práve vtedy sa mi vždy začnú triasť. A to trasenie je niekedy dosť vážne - už som sa dokonca aj raz musel vyhovoriť, že mi je zle a že si nemôžem pripiť (proste som to už cítil v rukaćh, že z toho pohára určite vylejem :-/). Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? Je mi dosť trapné o tom hovoriť, nie to aby som s tým ešte išiel za doktorom :-). Vďaka.

Maros75

PhDr.Ondrejkova [Psycholog] - Trasenie rúk pri spoločenských aktivitách ako je pitie, jedenie, možno aj niekde na verejnosti kde predpokladáte, že sa Vám budú pozerať na ruky alebo Vás ako osobu sledovať, je spôsobené úzkosťou, ktorú pociťujete. Dalo by sa hovoriť o sociálnej fóbii. Samozrejme, že na presnú diagnostiku by bolo nutné viac informácii. Bolo by dobré, aby ste vyhľadali psychoterapeuta, najlepšie kognitívne behaviorálneho. Základom však je, že sa daným situáciám nemáte vyhýbať a vydržať, kým sa tie ruky neprestanú triasť. Strach nemáte totiž z toho, že sa Vám ruky trasú, ale z toho, čo si o Vás ľudia pomyslia. Samozrejme, že niektoré trasenie rúk je spôsobené aj rôznymi ochoreniami, avšak pokiaľ sa Vám trasú len v spoločenských situáciách, tak to bude problém psychologický a tak sa ním treba aj zaoberať. Tento problém sa však dá pomerne dobre zvládnuť, avšak s odbornou pomocou.

RNG

Na relax svalstva je potrebny tlmic GABA, 2 x 600 mg. Zioalbohu sa GABA nedostava z tela do mozgu kvoli mmozgovej krvnej bariere, ale zlucenina GABA a vitaminu B-3 pod menom Picamilon sa dostane aj do mozgu a tam prispieva k ukludnovaniu.
Ine neurotransmitery, ktore prispievaju vu kludu su najma serotonin, norpinephrine a dopamin a zo serotoninu si telo pri dostatku svetla cez den a v uplnej tme v noci vytvara spankovy ukludnujuci hormon melatonin.
Nedostatky kazdeho z tychto mozu prispievat k roznym nervovym problemom a samozrejme traseniu ruk.

Robo 562

Zdravím,
Mám 18 a dosť často sa mi trasú ruky.
Hrám na husliach a pri cvičení keď sa potrebujem sústrediť na obidve ruky trasú sa mi.Neviem ako to mám liečiť som zúfalý .

ruky

viem ze to je velmi neprijemne a obmedzuje to cloveka aj v praci , ja tym trpim uz od detstva ked som dospievala velmi som sa za to hanbila aj som navstivila psychologov , liecitelov a uzivala som byliny a vsetko mozne ... je to soc. fobia - ako mi roky pribudaju akosi sa snazim tu chorobu pochopit a prijat , kedysi este ako 20 rocnej mi jedna psychologicka povedala ze cim viacej sa budem proti tejto chorobe stavat a sustredovat sa na to aby sa mi ruky neroztriasli tym skor si to vyvolam a ze proste taka som a hotovo ... vtedy som tomu nerozumela a nastvalo ma to , vtom veku velmi zalezi kazdemu aky je - svoj vyzor , co si kto o nom pomysli , no postupom casu clovek prejde vselicim a zacne si uvedomovat ze ze su na svete ovela horsie choroby , ale bo ho aj postretnu moze ostat na voziku , ochoriet na rakovinu a az vtedy si uvedomi ze tie roztrasene ruky nie je nic hrozne alebo pri tom trapeni na to aj zabudne , Ale samozrejne SF treba liecit ....

alenda

Ahoj určite máš sociálnu fóbiu, som na tom tak isto. Bojím sa, už len keď zbadám pohár na prípitok. Je to dosť nepríjemné. Mal by si ísť k psychológovi, aby sa ti táto choroby viac nerozvinula. Mne sa to objavilo pred 8 rokmi. Až pred 2 rokmi som nabrala odvahu liečiť sa.

iwetta

AJ ja mam problem trasenie ruk.trapim sa už roky v lavej ruke neudržim šalku a ked je plna tak vylievam alebo mi spadne.niekedy mi aj slabšie trpne LR. Prava ruka-je tam slabšie trasenie.bola som aj u neurologa-zaver som zdrava da sa to ešte vyliečiť -nepijem ,nefajčim Strašne ma to mrzí ,lebo si to všetci všimaju-však je to vyditelne až moc.Mam 41rokov a som najmladšia zo 6 surodencov vopred vam dakujem za odpoved!!!!!!!!!!!!!

anička

No o trasení rúk by som aj já vedela rozprávať,tiež sa niekedy cítim veľmi vyčerpaná,môže to byť aj z toho?Keby sa mi len triasli by bolo ešte dobre ale ma aj bolia a mám ích veľmi slabé,veľa krát v nich málo čo udržím.

verzony

Ja mám tiež ten problém. Skončila som s tým u psychiatra, ten mi diagnostikoval socialnu fóbiu. Poslal ma psychologovi. A ten mi veľmi pomohol. Trasenie rúk mám stále, ale vždy si poviem NO A ČO!!! , prestanem to riešiť a viac si to nevšímam. Viem, že je to veľmi nepríjemné a tiež bolo obdobie, že som to znášala veľmi ťažko, ale bola som na seba hrdá, že som našla odvahu to riešiť. Skús si povedať NO A ČO, tak sa mi trasú ruky. Nech si každý myslí, čo chce. Mne to veľmi pomáha. viac ako všelijaké lieky.
Keď nie, tak navštív psychologa. Tam ti URČITE pomôžu. Nemusí ti to byť nepríjemné. S takým problémom tam chodí denne x ľudí. Uvidíš, že sa ti uľaví.