Ultrazvuk cez posvu

michaela312

Weva, niet za čo ale tak spýtaj sa na to pri ďalšej preventívke, ono je to dôležité si myslím, keď sú nejaké cysty alebo hocičo, tak sa to dá jedine tak diagnostikovať, ta keď už robia preventívku, tak by ju mali robiť so všetkým čo k tomu patrí..

Weva

no rozbory, cytologia i vysetrenie prsnikov bolo, sono nie (teda u poslednej lekarky hej, ale to uz sme planovami rodinu a suviselo to s tym), na prevencke nikdy... no uz s tym nic nenarobim ale zaujimave vediet, dik :)

michaela312

Tak ja mám 22 rokov, a robila mi preventívnu, ktorá zahrňala cytologiu, palpačné vyšetrenie, kontrola prsníkov, ale aj sono zo spodu, mala by Ti robiť pri bežnej preventívnej prehliadke.. Tak sa odhaľujú cysty, myomy a všeličo iné..

Weva

michaela312: a je to az od urciteho veku? pretoze mne nikdy sono nerobili az kym som nebola tehotna. Tak sa rada necham poucit - pripadne vynadam lekarke ze nieco zanedbala co patri do vseobecnej prehliadky.

jedna

titi... by si sa cudovala! osobne so zazila, ze lekar ma vysetril nez ochrany. nepovazovala so to za potrebne ho dopredu kontrolovat, lebo som si naivne myslela, ze je to samozrejmost. ale nebola! niektori gyndosi su svine!!!

Weva

s kondomom... a neviem - predpokladam ze na sono sa ide bud kvoli tehotenstvu (takze panna nie :)) alebo ked ma dievca vaznejsie problemy a to by som panensku blanu neriesila a radsej sa nechala poriadne vysetrit.. ale na presnu odpoved sa musis spytat lekara

titi...

Z hygienických dôvodov musí tam mať kondóm.Ako by to vyzeralo,keby bez kondómu vyšetrovali ženy jednu po druhej?