pluca plne hlienov

Príspevok v téme: pluca plne hlienov
geraldine

mam opakovany problem kazdy mesiac. niekedy sprevadzany teplotami, inokedy len bolestami v plucach alebo prieduskach. z vecera do rana sa zobudim chora, pali ma v lucach pri kaslani ,pali a boli, chrci,citim, ze mam dnu plno hlienov. musim vykasliavat, samozrejme, ostavam doma a lezim aj tyzden kym to neprejde. mam problem vykasliavat, len ma natahuje, ale ked vykasliavam, tak sa mi zlepsuje a som fit. neviem, kde je problem, ze sa mi vsetko usadza na plucach a preco tak casto. imunitu mam slabu a preto si nemozem dovolit uzivat ATB, tie mi ju len znizuju. uz som vycerpana z toho casteho chorlavenia, aj z prace ma asi vyrazia. poradite, co robit, aby mi vsetko neslo na pluca? je to problem s dutinami alebo s mandlami? uz nemam ani napad co s tym.

sunie

nemam tie pripravky otestovane,beriem to len 2.den tak ti v tomto neporadim. ano, vsetko je dost drahe a nevies ci to vobec pomoze. k tej lekarke som sa dostala cez znamych,je to troska komplikovanejsie,ale pokusim sa nieco podniknut. sa ti necudujem ked si prisla z hor do mesta ze ti to uskodilo,my tu v meste mame od mala pluca smogom zamorene tak sme svojim sposobom zvyknuti :)

geraldine

sunie, hoci, ked som sem prisla prvykrat,tak som cele tri mesiace nebola chora. bol to sok, z tak cisteho prostredia, kde som bola stale chora do stredu angl.plneho smogu a zdrava. casom sa to ale zhorsovalo a vlastne vratilo do starych kolaji.
kazdy rok chodim na brigady k moru, je to sice chladna krajina, ale nikdy tam nie som chora.nik tam nie je chory. urcite zmena prostredia moze byt dobra, treba si len vybrat to spravne prostredie. vlhky cisty vzduch je fajn.myslim, pomaha na pluca a caste choroby. ja by som sa musela asi prestahovat niekde do Afriky, kde je aj teplucko. na tu moju imunitu neviem nic ine.

geraldine

sunie, a ty neskusis ist este za tou lekarkou, co ti pomohla? mohla by vediet nieco ucinne na imunitu. neporadila ti nic? neprebrala si s nou tvoj problem?

geraldine

sunie, tak dufam, ze ten citrovital mi pomoze, pretoze citrogrep moc nepomohol. mozno kombinacia viacerich propravkov bude mat efekt.
neviem, musim sa poobzerat po nejakych obchodoch, ale tym, ze nepoznam pripravky predavane tu, tak nechcem skusat naslepo a vyhadzovat peniaze za nieco,co nie je ucinne. len ak mi niekto poradi nieco vyskusane, tak verim viac, vies, dnes je biznis na vsetkom. kedysi bol v lekarni len penicilin a ludia boli zdravsi. dnes mas z lekarne pomaly hypermarket a tak sa zaraba a nic skutocne nepomaha.
ani prostredie mi moc nepomohlo. doma som zila medzi horami, tu som v otrasne znecistenom meste a mozno preto mam pluca tak citlive. no napriek tomu, je tu viac ako 300tisic inych ludi, a znasaju to lepsie ako ja.

sunie

azetka, cajiky ja osobne denne pijem rozne bylinkove, biele a zelene, ale nepostrehla som ze by to malo extra ucinok.

sunie

hej,ma to byt vytazok z grep.jadier a je to na bakterie,virusy,plesne... davkovanie zatial uzivam podla letacika aj ked RNG odporuca dost vacsie davky, mozno sa k tomu vyjadri.
citrogrep som nemala ale bude to asi podobne. candimin som nezhanala.

azetka

a co poviete na nejake caje a zabaly? kedysi sa pilo vela cajov na pluca a priedusky.mozno pomozu aj vykasliavat.taka materina duska alebo pamajoran, plucnik lekarsky

geraldine

citrovital si kupim, je to vytazok z jadier citrusov alebo to ma len podobny nazov?
a co to davkovanie? viem, ze mnoho prirodnych tabl. ci pripravkov ludia z praxe davkuju niekolkonasobne viac ako je uvedene v letakoch, mozno je to mozne aj s citroviralom.