Poraďte - mešká mi menzes

Príspevok v téme: Poraďte - mešká mi menzes
Petuska

Mám taký problém, že mi mešká menzes. Naposledy keď mi meškal dostala som vyvolávačku a prišiel - to bolo koncom októbra. Myslela som, že aj teraz to tak je, ale už mi mešká vyše mesiaca. Mala som s manželom pohlavný styk viac krát, ale keďže to mám také rozbité, tak neviem či som mala plodné dni a či môžem byť tehu. Dva týždne ma bolia intenzívne prsia, ale to je všetko, žiadne tehu príznaky nemám. Ak nie som tehu, tak budem stále chodiť na vyvolávačky alebo čo? Podľa mňa to nie je dobré pre organizmus...

Petuska

Neboj sa urcite sa to nejak vyriesi s tym mesiacom, hlavne sa s tym moc nestresuj a bud v klude... Ja sa tesim, ze cakame babo, ale tiez to nechcem prehanat. U nas to vie len najblizsia rodina a par kamosov...

mojaeni

Petuska, rozumiem.Tiez mam problem uplne prepadnut tej radosti, lebo riziko hrozi stale, ale radsej sa snazim byt pokojna a tesim sa v ramci normy, este to ani vsetci ludia v mojom okoli nevedia, hoci uz je to na mne vidiet.
Inak, ja som mala tiez v plane nastupit do noveho zamestnania od polovice januara,ale zistila som, z som tehotna.Boli sme uz dohodnuti aj na pohovore, no kym by som nastupila, bola by som v 17-18.tyzdni a to by sa na mna asi divne pozerali.Prva materska mi konci v aprili a druha zacina koncom maja, takze tu mesacnu medzeru musim poriesit s lekarom, aby mi dal marodku, nech ma nedajboze z mojho terajsieho zamestnania nevyhodia.

Petuska

Gratulujem mojaeni! Je to skvely pocit..len ja to nechcem s tou radostou, tak prehanat kedze su predo mnou este dva mesiace a do toho tretieho to byva take kriticke, ale tesime sa!!

Tinka vraj doba urcita je len prve tri mesice a potom sa to meni na dobu neurcitu..ked im to potom poviem budem sa citit blbo, ze som ich klamala...

mojaeni

Ahoj Petuska, blahozelam k peknemu darceku.
Ja som tiez tehotna, pomaly kincim 12.tyzden. Tiez som nemala ziadne priznaky, dokonca ked som si robila pri meskani cyklu tehotensky test, vysiel mi negativne. Az o dva tyzdne neskor, ked som uz bola v strese, ci mi nieco nie je, ked mavam vzdy pravidelne, som si urobila znova, lebo aj mna uz v tom obdobi dost bolel prsia. A bolo to tam. Vstk je to neuveritelne krasny pocit?

tinka228

petuska ja síce nemám právnické vzdelanie, ale zákonník práce udáva práva zamestnanca bez ohľadu na to, či je na dobu určitú alebo neurčitú. rozdiel je len v tom, že na dobu určitú ti ku konkrétnemu dátumu skončí pracovný pomer a on ťa ďalej zamestnávať nemusí. určite ťa však nemôže prepustiť z dôvodu tehotenstva pred dátumom skončenia zmluvy. ale na to, aby sa toto vzťahovalo aj na teba mu musíš písomne oznámiť, že si tehotná a doložiť lekárske potvrdenie o tehotnosti (§ 40 Zákonníka práce, bod 6). taktiež ak by sa ti stal prac. úraz a on by nevedel, že si tehotná boli by z toho zbytočné problémy. však nemusí o tom vedieť celá firma. povedz to len nadriadenému a požiadaj ho o diskrétnosť. a do kedy máš ty zmluvu na dobu určitú?

Petuska

Ja viem Tinka, ale len v takom pripade ak bude zmluva uzavreta na dobu neurcitu. Pytala som sa na to aj lekarky - povedala, ze zo zakona im to vobec nemusim hovorit, tak budem ticho az kym to nepraskne. :)

Petuska

Tinka, dakujem. My sme to uz oznamili najblizsej rodine a niektorym to oznamime na vianoce. Budem sa snazit nebyt v strese, ale je tu jedna vec, kt. ma trosku trapi a to ze 5. jan. nastupujem do novej prace no ked sa to tehotenstvo bude nejak prejavovat (bude mi zle a budem vracat) bojim sa, ze ma prepustia...ale inak sa vsetci tesime. :-)

tinka228

petuska, no to je super. čakajú ťa najkrajšie vianoce a posledné kľudné :-)). užívaj si ich v pokoji, šťastí, zdraví a v kruhu najbližších. a môžem sa opýtať? chystáte sa to aj oznámiť rodine?