Vysoká škola - poradí mi niekto?

Príspevok v téme: Vysoká škola - poradí mi niekto?
mia90

ahojte, viem ze to tu nepatri asi, ale neviem kde sa mas poradit, som v stvrtom rocniku oa a rozhodujem sa kam na vysku.chcela som ist na pravo,snivala som o tom asi od zš,a teraz cim viac sa blizim k rozhodnutiu,tak moc tam aniu nechcem ist.mam to o to tazsie ze nie som z gymnazia, a na oa som priemerny student.takze viem ze to bude tazke sa dostat tam,a vybrala som si tu skolu aj kvoly tomu ze tam nie je matika a hlavne prijimacky.nie ze by som z matiky bola vyorana,ale skratka nemam rada matiku a tie somariny co sa ucia.radsej sa budem nieco biflit.ale rozmyslam aj o vš čo ma spoločné s účtovníctvom nie ekonomika.cisto ucotvnictvo a neskôr mozno pokracovanie uctovníctvo audítorstvo.mozno by ma to celkom bavilo.ma niekto skusenost s tou skolou?je tazka?viem ze tam matika je aj na prijímačkach.dufam ze mi niekto poradi.dakujem

[zruseny8]

minuly rok to tak nebolo, este normalne sa islo cez prijimacko, ale myslim ze od tohoto roku sa uz berie podla vysledkov zo strednej..ale toto je len v bratislave, neviem ako ine mesta

milica

ja osobne si myslim o pravnickej fakulte svoje, je tazke sa tam dostat, ak si nemala same jednotky, alebo nemas znaosti a peniaze. neviem co za kravinu je prijmat ludi podla vysledkov zo strednej, poznam babu co je teraz druhacka na prave a zobrali ju tam na zaklade toho ze mala stale same jednotky, pritom je tupa na zaplakanie,nelogicke myslenie, ale na dedinskej skole, kde sa pani ucitelke zadalo, ze je dobre a slusne dievca mala jednotky tak hura na pravo. napr. ze z angliny mala ona jednotky, co ani suvislu vetu nevie povedat a ja som mala aj dvojku pritom sa v nej viem perfektne dohovorit a mam stanicu za A. a co mam kamosky z gymnazia co su na prave a porovnam to s tym co sa mam ja na prirodovedeckej ucit a co oni tak mi to prijde v pohode skola. a suhlasim, ze vsetky sukromne trapne skoly s ledva akreditovananymi odbormi, kde studuju sbskari a ini im podobni znizuju hodnotu vzdelania tych co si skolu oddreli. moja rada: na prirodovedecku v BA ani omylom je to brutal skola :) a prd z nej... nuz mala som na to mysliet skor

malemaciatko

no mozno ti to niekto pisal, neviem necitala som prispevky, minuly rok a myslim, ze aj tento rok nerobili prijmacky na pravo, beru na zaklade vysledkov na strednej skole..tak skus poklikat po ich strankach..univwerzitna je www.uniba.sk a tam daj prislisnu fakultu

[zruseny8]

prijimacky su stavane na zaklade otazok,ktore si kupite nabiflite sa a to je vsetko. len tych otazok je vela, cize porebujete aj vela trpezlivosti

mia90

nika22 vies ja som na oa tiez chcem ist na pravo a mam to dost tazke, ale myslim ze ty to budes mat este o cosi tazsie, lebo prijimacky su stavane na urovni gymnazia a uz ja mam co robit a nie este ty, ale netrap sa ak ta nezoberu, ja som napriklad zmierena s tym ze ma tam nezoberu,ale chcem si dat aj pauzu na rok dva

[zruseny8]

nika220
jasne ze by ta vzali, len musis makat na sebe a naucit sa na prijimacky. druh strednej skoly nema ziadny vplyv na vysoku skolu..budes to mat tazsie, ale ak zabojujes, nevidim problem

nika222

ahojte.teraz chodim na uciliste odbor casnicka s moturou.na aku vysoku mozem ist???vzali by ma napr. aj na pravo???prosim poradte