Vysoká škola - poradí mi niekto?

Príspevok v téme: Vysoká škola - poradí mi niekto?
mia90

ahojte, viem ze to tu nepatri asi, ale neviem kde sa mas poradit, som v stvrtom rocniku oa a rozhodujem sa kam na vysku.chcela som ist na pravo,snivala som o tom asi od zš,a teraz cim viac sa blizim k rozhodnutiu,tak moc tam aniu nechcem ist.mam to o to tazsie ze nie som z gymnazia, a na oa som priemerny student.takze viem ze to bude tazke sa dostat tam,a vybrala som si tu skolu aj kvoly tomu ze tam nie je matika a hlavne prijimacky.nie ze by som z matiky bola vyorana,ale skratka nemam rada matiku a tie somariny co sa ucia.radsej sa budem nieco biflit.ale rozmyslam aj o vš čo ma spoločné s účtovníctvom nie ekonomika.cisto ucotvnictvo a neskôr mozno pokracovanie uctovníctvo audítorstvo.mozno by ma to celkom bavilo.ma niekto skusenost s tou skolou?je tazka?viem ze tam matika je aj na prijímačkach.dufam ze mi niekto poradi.dakujem

[zruseny8]

mia90
to ze chces si dat po sš pauzu, tak nad tym ani neuvazuj. to je najvacsia chyba, ktoru mozes urobit. normalne sa svedomite pripravuj na prijimacky, to pravo skus. na slovensku je tusim v tychto mestach: bratislava, tam je to brutal, korupcia a neviem co este, ale hovori sa ze raz ked sa tam dostanes, tak to skonci kazdy, lenze na pravo v ba su tazke prijimacky. potom je trnava, tam neviem nic, ale podla mna to je to iste co blava. no a nakoniec kosice a banska bystrica. snazila som sa tie mesta pisat aj podla narocnosti vykonania prijimaciek. na pravo v bystrici sa dostal kazdy a nie je to ani narocne. cize ak sa bojis, vyskusaj tuto moznost. vsak nik sa ta nebude pytat v akom meste si skoncila skolu, budes mat diplom? budes, tak to moze byt hocikomu jedno.
s tou obchodnou. mam kamarata, kt. tak isto chodil na oa, a chcel ist na pravo. prvy rok mu to nevyslo, no a druhy rok makal na sebe, tak ho pobrali na vsetky. to v bratislave stratil len 5bodov na prijimackach a uz mal problem sa tam dostat. nakoniec si vybral blavu a nepocula som zeby lutoval. cize troska makaj na sebe, zabojuj a vyjde to. len si musis verit :)
prajem vela stastia a hlavne nech sa dobre rozhodnes, a aby si to nikdy v zivote nelutovala..

mia90

ing.vies mna by viac veci bavilo, ale na take odbory ako je matika, chemia, fyzika akosi od prirody nie som:)
majka_vies na socialnou pracou nejako neuvazujem,neviem si predstavit pracu s ludmi,ked sme mali pohovor so psychologom tak mi poradil aj to alebo psychologiu,ale na to ako sa necitim,lebo nemala by som nervy niekomu nieco vysvetlovat ako psychologicka.viem poradit,ale je to ine kamaratkam a tak.no neviem co robit,chcem aj na dva roky nechat vysku vyskou,sak ked budem chciet tak na nu pôjdem aj v 30-tke, a ked sa na nu budem chciet vykaslat tak aj v poslednom rocniku to dokazem.lebo ja som taka povaha:)ale kazdy ma odhovara ze sa nedonutim ucit,to je sice pravda ale ked clovek chce,tak sa donuti.myslim ze ze clovek hned po skonceni sš nevie co chce robit, to je to iste ako ked som si mala v 15-ke vybrat strednu skolu.ale ked rok mozno dva pockam tak budem mat viac nejakych skusenosti a mozno skôr zistim co ma bude bavit,ak si najdem nejaku pracu, mozno by som sla studovat to.co si vy myslite o tom ze ist hned na vysku?

mia90

dasenka, neviem nejak som tam gramaticke chyby nenasla, a myslim ze vymena pismeniek je normalna vec, a ked pisem 10 prstami a nie dvoma ako predpokladam ty, tak je normalne ze sa mi nechce pisat dlzne a makcene, a ze sa mi aj nejaky ten preklep stane.

ing.

Majka a este si zabudla na technicke smery. Na tie sa vsak vseobecne zabuda, kazdy chce byt lekar, pravnik. Ale treba aj inzinierov :-).

majka_

mia, musis si uvedomit, ze pravo je jedna z tych tazsich skol, co znamena hodne vela biflovaciek - ako napr. medicina. by som povedala, ze vysoke skoly sa rozdeluju tak do 3 skupin podla narocnosti: 1. je jedna z najnarocnejsich - napr. spominane pravo, medicina; ale zasa na druhej strane dobre platene, pokial zacnes sukromnicit v buducnosti a bude sa ti darit. ta dalsia skupina 2. su tam skoly ako napr. zdravotna sestra a tak... to je jedna z tych, kde sa treba ucit, ale nie az tak biflit, ze koniec a mdloby ta napadaju... a ta 3. skupina su z tych lahsich, i ked sa ucit treba tiez, ale nie biflit - napr. socialna praca (tu studujem ja). socialna praca je tazka, ale netreba sa biflit - moj nazor. vela veci je tu takych, o ktorych pocujes bezne. ale nevyhoda je, ze na tu skolu musis byt proste stvorena (teda mat rada ludi, chciet im pomoct...). a ak budes splnat tie podmienky uvedene vyssie v zatvorke, tak ta skola bude bavit a nebude pre teba tazka. moji spoluziaci sa niektori trapia, ale mne to ide lavou-zadnou. skuska - neskuska, beriem ako to ide. a to preto, lebo ma to bavi. takze aj ty sa zamysli nad tym, co ta bude bavit, chod na den otvorenych dveri na urcitu skolu, co si vyberies a tak sa dozvies, ci je to to, co chces.