syndrom jedineho frajera..

Príspevok v téme: syndrom jedineho frajera..
kormi

ahojte, chcela by som sa tu asi vyrozpravat zo svojho problemu a hadam tu najdem dakoho, kto mi pomoze. ako ste sa zachovali vy v mojej situacii? mam priatela, s ktorym chodim vyse dva roky a je to moj prvy a jediny chalan uplne vo vsetkom. no a ide o to, ze pravdepodobne je to aj ten najlepsi chlap, akeho som mohla stretnut, no napriek tomu ma asi zasiahol syndrom jedineho frajera, ako to volaju moji kamarati. jednoducho je pre mna niekedy velmi tazke predstavit si, ze aj ostane tym jedinym a poslednym. keby som predtym chodila s niekym inym, mohla by som na zaklade skusenosti povedat, ze hej, on je ten najlepsi..ale takto...? :( on uz mal predtym rozne \\\\\\\"znamosti\ \\\\\\", takze sa dako vyburil, ale mna niekedy prepadne pocit zviazanosti a isteho tlaku..co s tym? ako sa toho zbavit?

katenka20

ked si sa odmilovala tak skoro, tak nie je co riesit - ako som uz pisala predtym, rozchod - ale teraz to neber odo mna rozhodnutie je na tebe

karol

Este taka doplnujuca otazka. Kolko mas rokov? Pretoze, ak mas po 30 :), tak potom cela tvoja situacia ma iny rozmer o akom tu diskutujeme.

karol

Suhlasim s tym, ze pocit odmilovanosti pravdepodobne pride v kazdom vztahu. No podla mna nie po dvoch rokoch. To je este dost kratko na to aby jeden z partnerov bol odmilovany. Keby to prislo po 10tich rokoch tak je to pochopitelne, ale ked nie je clovek po dovoch rokoch zamilovany po usi, tak je niekde chyba a nemyslim, ze je to potom partner na cely zivot.

A k tomu sebectvu. Ano je to sebecke, ze myslis iba na seba. Ale nie je to nespravne, lebo pokial teraz porozmyslas a povies si, ze zostanes a o 5 rokov prides na to, ze to nie je ten pravy a odides tak to bude ovela viac sebecke.

P.S. Kazdy vztah je jedno velke riziko. Moze to vyjst, nemusi. Moze to byt ten pravy/a a nemusi to byt on/a.

efe

kormi ten pocit odmilovania príde po určitom čase v každom vzťahu bez rozdielu. potom je to už o tom čo si na tom človeku vážime a musíme si uvedomiť či s ním chceme-nechceme zostať a prečo.ale zákonite to príde v každom vzťahu.

kormi

problem je, ze ten pocit odmilovanosti asi nastal..zotrvavat vo vztahu, ked ten jeden uz nemiluje, ale inak to vcelku klape?

samia

no mna skor desi predstava, ze jedneho pekneho dna toto spravi priatel mne...rozchod kvoli tomu, ze som jeho prva a on si bude chciet este uzit...raz som mu o tom povedala a on nechapal o com rozpravam:) ale upokojoval ma ze nic take sa nestane, ze je to smiesne, ze ma miluje...ale aj tak...ak nieco take nastane tak sa asi zblaznim...

katenka20

ahoj kormi, chodím s priatelom tiez dva roky a nieco a je moj prvy vo vsetkom, cez syndrom jedneho frajera si prejde kazda ked nieco take zazije a ja ta viem pochopit preco tak zmyslas, tiez si myslim ze moj je ten najlepsi aj ked nemam moznost zrovnania, ale nerozchadzaj sa s nim preto ze sa este potrebujes vyburit alebo preto ze mozno pride este este lepsi, tato moznost totiz nemusi prist a ty olutujes, ak nemas zavazny dovod- nevera, odmilovanost atd. tak sa neunahli, mozes to lutovat do konca zivota. Ja uz som sa zmierila- aby prisla na to co chces v zivote ak musis prezit pocit zmierenia - avsak v tvojom pripade ide o to ze si velmi nevyrovnana, milujes ho, no bojis sa zit iba s nim, bojis sa ze moze prist lepsi, ze nastane stereotyp ze vam po rokoch nebude klapat sex - vsetko patri k zivotu moja mila, pridi na to co najskor a nezran toho cloveka ktoremu na tebe najviac zalezi, lebo moze sa stat ze pre toto co si tu napisala ta OPUSTI prave on. NO?

kormi

karol, bohuzial viem, ze on podobne pocity nema, velmi ma lubi a vie si so mnou predstavit aj svoju buducnost... uz sme sa o tom davnejsie aj rozpravali a vie ze moje city k nemu nie su uz take ako predtym, ale on sa to snazi vselijako napravat, vymysla program aby sme sa nenudili a podobne. o to tazsie je to pre mna, neviem, ci nie som sebecka, ked tu hladim iba na seba a svoje stastie, a nanho ohlad neberiem.. pretoze mne by s nim nebolo zle, viem, ze by ma velmi lubil, ale ja jeho asi nie.. ked vidim okolo seba tolko rozvadzajucich sa ludi, neviem, ci by som nemala byt vdacna za to, ze ma ma kto lubit..

karol

kormi, ako tu bolo uz napisane, pokial pochybujes tak je to jasny signal.
Ja si myslim, ze by si sa s nim mala o tom porozpravat, mozno ma v hlave nieco podobne a dospejete k tomu, ze to bude pre vas oboch lepsie. Nepochybne to bude tazke pre oboch, ale cim neskor tak tym to bude horsie (vlastna skusenost).
Vela zdaru...