Psycho - čo to môže byť?

Príspevok v téme: Psycho - čo to môže byť?
helping

Priateľka sa posledné dva roky veľmi zmenila. Je neuveriteľne "roztekaná", nervózna, zo všetkého má stresy. Chce byť dokonalá a je vystresovaná z toho, že sa jej to nedarí. Chcela by zvládnuť úplne všetko: aby mala v dokonalom poriadku domácnosť, aby bola vždy perfektne upravená, aby bola vynikajúca v práci, aby mala vzorové vzťahy atď. nie je schopná pochopiť, že žiadny človek nie je stopercentný. Ustavične je nešťastná a vyčíta si, že sa jej to nedarí dosiahnuť. Začala prehnane gestikulovať, nedokáže pokojne sedieť, ustavične sa vrtí a stále hovorí len o tom, aká je nemožná a ako veľmi je z toho nešťastná. Myslím, že by mala ísť k psychiatrovi a začať užívať nejaké lieky na skľudnenie, ale odmieta chémiu. Myslí si, že sa s tým musí vyrovnať sama. Neviem, ako jej pomôcť. Vie niekto z vás, o čo by sa mohlo jednať?

hmmmmmm

jaj to som aj ja taka a to len do skoly chodim.niekedy sa uz sama na sebe smejem ze nech som stastna ze som zdrava a nie ze aku znamku dostanem ci budem zas najlepsie atd...

:-) :-) smile

Odporučila by som terapiu - sedenia z psychologom, ale ajh návšteva psychiatra. Tvojej priateľke musíš veľmi jemne naznačiť, že jej správanie nie je v poriadku a niečo sa s ňou deje. Musíš jej dohovoriť že nikto predsa nie je dokonalý, a ani ona nemôže byť. Pretože túžba po dokonalosti a neustále tyranyzovanie sa môže zapríčiniť aj následné sebapoškodzovanie. Takže moja rada znie: nech tvoja priateľka ide za psychiatrom a nech pokračuje v terapii u psychologa a veľa, veľmi veľa sa s ňou rozprávaj. Hádam sa to upokojí :-)

helping

u psychologa bola uz viackrat, ale to jej nepomohlo. ona ani nedokaze v pokoji hovorit o problemoch, ustavicne sa kruti, trepe, meta, gestikuluje a pod. myslim si, ze jedinou sancou je psychiater.

dobrá víla

No veru, naložila si toho veľa, keď si dala takéto ciele - snaha o dokonalosť a následné výčitky svedomia z nej vycicajú všetku energiu. Nepotrebuje lieky, ale prehodnotiť postoje...

panika

nemusi hned brat lieky, psychoterapia robi divy.mozno jej pomoze, ked si len s niekym o tom pokeca, rozoberie to a nauci sa uvolnit-nemusi to byt psychiater, moze to byt aj psycholog