Nevera ???

Príspevok v téme: Nevera ???
karol

Chcel by som vas tymto poprosit o radu resp. pomoc.
Som zenaty vyse troch rokov manzelku velmi milujem a nepochybujem o tom, ze aj ona mna. Stala sa vsak jedna vec, ktora mi neda pokoj a stale nad tym musim rozmyslat.
Manzelka nedavno zmenila pracu a dostala sa do cisto muzskeho kolektivu. Asi ako v kazdom muzskom kolekive mi casto spomina ako sa navzajom dotahuju, intenzivne pouzivaju dvojzmyselnosti, sexualne narazky a pod. Viac menej som v tom nevidel problem az do nedavna.
Totiz cela firma mali vianocnu party na horach cez vikend. Uz ked mi vecer volala tak som pocul aka je nadsena zo vsetkeho co sa tam deje. Co ma vsak nasledujuci den prekvapilo ked sa priznala ako pretancovala celu noc. Prekvapilo ma to preto, lebo tancovanie doteraz predo mnou intenzivne odmietala (az na par vynimiek a svadby:)), dokonca sa permanetne pohadame pokial ideme na nejaku spolocensku udalost a ja od nej chcem, aby sme tancovali.
Kedze ma to jej tancovanie zaujalo tak som sa zacal viac vypytovat, az z toho vzislo, ze to tancovanie bolo viac menej s jednym konkretnym kolegom a tancovalo sa "zivelne". Uz z tohto som mal velmi zmiesane pocity, ale dorazilo ma ked sa manzelka priznala, ze na zaver noci dostala od tanecneho partnera ponuku na este intimnejsie zblizenie sa. Musim sa priznat, ze toto ma dost zlozilo.
Manzelka mi hned intenzivne prizvukovala, ze sa "nic" nestalo a v tomto jej verim, a ze vraj sa jej ten kolega nasledne v praci aj ospravedlnil. Napriek tomu vsak mam akosi problem sa s tym vyrovnat.
Predstava, ako sa iny muz dotyka mojej zeny aj ked pri tanci mi je dost neprijemna a ked si predstavim, ze takmer kazdy den su spolu v praci, tak mi je mizerne a mam chut mu zajst dat na hubu...

Co by ste mi poradili mam to nechat tak nejako to prezit, alebo to bol uz krok za hranicu a mal by som to riesit?
Dakujem

efe

ahoj Karol, tvoja žena stretne v živote ešte veľa mužov ktorí sa budú o niečo snažiť. Keby si mal každému dať napraviť fasádu- no uznaj je to nelogické. Presne ako to tu niekto napísal muži si dovolia len toľko, koľko im dovolí žena. Sama pracujem v mužskom kolektíve a poznám takéto ponuky ale keď dám každému jasne najavo, že milujem niekoho iného tak si dal zatiaľ každý pohov. Môj manžel tiež chodí na rôzne firemné párty a potom keď mi opisoval ako sa tam lepili po nich ženské bolo mi zle. Čiže nerobia to len muži ale aj ženy, vidím to aj sama na školeniach ako sa dokážu ženy chlapom priam podkladať. No a keďže viem že ťažko znášam keď mi manžel opisuje čo sa dialo na ich párty tak sme sa dohodli že mi nebude o tom hovoriť a je po probléme. Presne v duchu čo oko nevidí alebo ucho nepočuje srde nebolí.

andy

Ja už len k tej fasáde, lebo ostatné príspevky boli v pohode. Takže - určite ti to neradím, lebo by si len manželke narobil problémy a to určite nechceš. Skôr by som sa zachovala asi takto: keď náhodou budeš v jeho spoločnosti, daj manželke pusu, nejako mu ukáž, že ona je tvoja. Určite to bude účinnejšie, ako napravená fasáda. P.S. Chlapi si k ženám dovolia iba toľko, koľko si ženy nechajú. Tak sa drž a pekné Vianoce

karol

Velmi pekne vam dakujem za reakcie a postrehy. Aj ked takto nadialku a neosobne, velmi ste mi pomohli. Aj na zaklade vasich rad som vcera manzelke jasne povedal co ma trapi a sme sa o tom celkom podrobne porozpravali a myslim, ze sme si aj vysvetlili zopar veci. Vysledok urcite je, ze sa citim lepsie. Ale potreby upravit kolegovi fasadu som sa stale nezbavil :)

Este raz dakujem

tinka228

karol ja by som ju na tvojom mieste nešpehovala ako ti to tu niekto radil. ja viem, že podľa seba nemôžem súdiť druhých, ale mne keď sa stalo podobné, čo tvojej manželke (tiež to bolo s kolegom) tak som tomu nepripisovala žiaden väčší význam. áno, ako žene mi to lichotilo, že sa páčim aj ostaným mužom, ale nič viac. a vpráci to síce bolo stále o nejakých narážkach a lichôtkach, ale pre mňa to bolo spríjemnenie pracovného času a už cestou domov som sa tešila na svojho drahého. píšem ti to preto, aby si možno neurobil z komára somára. a čo sa týka práce ženy v mužskom kolektíve, tak ja by som v ženskom ani nevedela pracovať. lebo my ženy si navzájom strašne závidíme, intrigujeme a hádžeme si pod nohy polená. je to smutné, ale je to tak. ja som zatiaľ vždy pracovala prevažne v mužskom kolektíve, nadriadený mi bol vždy muž a ani si neviem predstaviť aby to bola žena. ja mám takú skúsenosť, že muži sú k ženám na pracovisku pozornejší, ohľaduplnejší, tolerantnejší. to len na okraj, aby som sa jej trošku zastala, že nechce odísť z práce.

ShaulaThalit

Ahoj/te.
Nechcem tu vypisovat litanie, ale mozno to, co napisem ta ako tak ukludni, pripadne budes viac v obraze.
Poviem priklad o sebe...

Mala som vztah, v ktorom som mala pocit nedocenenia. Potrebovala som si dokazat, co pre toho druheho znamenam, dokazat sebe aka som, alebo mozno spravne povedane, chcela som byt na malu chvilu ziadana.
Ked sa ma priatel opytal, co bolo napr. ked som bola v spolocnosti vecer alebo pod. vzdy som sa snazila sformulovat to tak, aby to vyzeralo, ze som bola happy, popisovala som mu, kolko chlapov sa tocilo okolo mna, s kym som vsetko bola a taketo veci. Pritom to bola pravda, avsak ide o to, ze som to podala s dôrazom...aby som u neho spôsobila ziarlivost.
Chcela som mu vratit ten pocit, ze prave vtedy mi bol ukradnuty... aj ked mi samozrejme nebol.

A navyse... zeny maju rady, ak sa okolo nich tocia muzi a "vzdavaju" im poklonu, ake su uzasne, krasne a bla bla bla. Pritom to vyzera tak stupidne a hlupo, ale je to tak. Zeny su v tomto obcas, teda...viac-menej vypocitavejsie. Teraz som pochopila, ze to nemalo takto zmysel, staci len vediet o tom, co potrebuje ten druhy a vramci moznosti a dohody mu to splnit (preukazovanie lasky, lichotok atd atd atd...)
Skuste si precitat knihu Preco su muzi z Marsu a zeny z Venuse, je to VYNIKAJUCA kniha o vztahoch.
:o)

lillanna

Ahoj Karol, nie som síce vydatá, ale niečím som si už prešla...:) Z tohto čo tu píšeš, mám pocit, že Váš vzťah je nielen o manželstve ale aj o kamarátstve..keďže ti manželka dôveruje v to, že ty veríš jej, asi nemala problém povedať ti, čo a ako sa odohráva v prostredí, kde trávi asi dosť veľa času...podľa môjho názoru ti to povedala preto, lebo si myslí, že ju pochopíš a tiež že pochopíš jej pracovný kolektív, teda skôr to myslela úprimne..predsa by bola blbá, aby ti také veci rozprávala preto aby si žiarlil...veď mnohé takéto vzťahy vedú priamo k rozchodu...takže nelám si tým hlavu, aj keď očividne žiarliš, skús jej veriť a sem-tam si tú jej úprimnosť môžeš aj preveriť nie??napr. nahliadni jej do mobilu, navštív ju niekedy v práci a pozoruj ako sa k nej dotyčný bude správať a tiež ona k nemu...zatial ahoj

karol

to tinka228: dakujem, je fajn vediet, ze nie sme sami.
to gater: manzelke som dost jasne povedal, ze tymto incidentom som dost vyrazne stratil doveru v jej kolegov. Som presvedceny, ze za normalnych okolnosti by manzelka pokuseniu nepodlahla, ale predsa v manzelstve su aj horsie chvile a ak bude v praci vzdy pripraveny ochotny kolega, ktory jej rad poskytne utechu... tak to ma neupokojuje.
Manzelka vsak razne odmietla, ze by uvazovala o zmene prace a do fatalnych rozhodnuti som ju tlacit nechcel.
No a jej "tanecny partner" velmi dobre vie, ze je vydata. On je tiez 3mesiace zenaty, ale asi mu to velky problem nerobi. No a stou upravou fasady ma to laka, nakolko mam na to prostriedky. A kedze manzelka vie, ze mam na to prostriedky tak uz dopredu reagovala, ze by sa na mna "nahnevala" keby som take nieco realizoval...
Dakujem za vase reakcie a rady.

P.S. Gater po kolkych rokoch budem vidiet do jej srdca?

gater

Dovera vo vztahu je najdolezitejsia...Len ci si ten druhy partner uvedomuje, ze by tu doveru nemal narusit... Ked ta manzelka naozaj velmi miluje nemas sa coho bat. Nemal by si vsak zabudnut,ze svoju zenu este nepoznas a este dlho do jej srdca vidiet nebudes tak ako ona nevidi do tvojho(clovek ma slobodnu volu a preto moze byt o tyzden vsetko inak). Ked ta miluje a ty mas pochybnosti ohladne jej prace skus ju poprosit o zmenu jej zamestnania.Ked ti vyhovie... Dalsia moznost je,ze prides na jej pracovisko a spytas sa muza (ktory ti neda spat) s ktorym tancovala a ktory jej dal navrh ci vie,ze je vydata a je tvoja manzelka uz tri roky.. Mozes mu tiez povedat slova s ktorych sa pokaka.. Mozes mu upravit fasadu aby to pochopil a uz to nikdy nezopakoval. Porozpravaj sa s manzelkou to bude na ten cas asi najvhodnejsie. Nezabudni tiez,ze s poctom prilezitosti moze narast aj percento v tvojom pripade,ze sa nieco pokazi.. S pozdravom j

tinka228

verím, že to spolu zvládnete a prežijete príjemné vianoce.
PS: myslím si, že si tu popísal denný režim veľmi veľa mladých rodín. u nás to vyzerá "taky tak" :-)).