Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

tinka228

no presne nellka. môj muž si nedávno založil živnosť a je s nami doma niekedy aj celý deň. na malého to veľmi dobre vplýva. nedá sa to porovnať keď mal prácu na TPP. odchádzal kým sme ešte spali a prichádzal tesne pred kúpaním.

nellka

Nasyslené- hehe! To aj my používame:)
Môj muž sice do roboty chodí, v podstate nás živí a ja som doma a starám sa o deti a o ostatné veci okolo domácnosti a tak...ale ten čas, kedy sme spolu všetci, mám najradšej:)Keď sa chce, tak sa to dá. Všetko má svoje pre a proti. Človek musí v živote aj niečo obetovať, aby tým paradoxne získal.

tinka228

sa mi páči ten výraz že nasyslené. aj môj muž ho používa :-)).
no ja si tiež užívam svojho drobca, aj keď niekedy mi to už prerastá cez hlavu :-)). malý bude mať v pondelok 16 mesiacov

filuska

tinka228 jasne, nic nie je neriesitelne. Akurat som si vedoma toho, ze ked budem mat dieta, budem chciet byt len s nim a vsetko ostatne mi bude ukradnute;) Na nejaku robotu ani nepomyslim. Tak chcem mat preto nasyslene. Ja viem, zeby nas mohol manzel v pohode zivit, ale nechcem, aby on chodil do prace a ja si budem doma uzivat dieta, chcem, aby sme boli spolu. Takze hor sa do loterie:)) Ake velke je tvoje dietatko?

tinka228

tak to je super. my sme tiež dlho hľadali vhodnú chvíľu na dieťatko a aj tak sa vyskytli menšie "zádrhle" s ktorými sme nepočítali. ale vyriešilo sa a je to lepšie ako pred tým:-))

filuska

Ja mam 25. Na splatky ale ide menej ako polovica mojho platu a odkladame aj dost penazi na ucet, takze nie je problem to platit.

nellka

Myslíš ten začiatok? Ten si už ani nepamätám...skor tak osem strán dozadu, zhruba. Vlastne dnes sa to tak zvrhlo. Ale na fórach treba počítať s kadečím.

tinka228

filuska, síce to nie je ružové, ale dnes je na tom rovnako väčšina mladých párov. aj moja sestra bude splácať až 20 rokov. a ty máš koľko rokov?