Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

hmmmm

Mam 35 rokov a vydata som 10 rokov, soplana nie som. Manzel mi nikdy nic do hlavy netlacil (tebe asi hej, ked to tak dobre vies), vybrala som si dobre...Istotu, ze som plodna beriem vdaka technologii, ktora na Slovensku este neexistuje a ovulujem tak silno, ze mi plodny hlien steka po stehnach na 14 ty den cyklu, takze plodna som, po detoch zatial netuzim, takze by som sa nezblaznila, keby som aj ziadne nemala. Tuto temu zalozil chalan, slovenske matky sa mu sem nasackovali.
jajka, to sa mylis, moja, o vychove deti viem az az. Sestra mi zomrela a nechala po sebe maleho, starala som sa onho 5 rokov - od jeho narodenia, mam nastudovanych okrem toho milion knih, to odkial vies, ci viem alebo neviem vychovavat decka? Ani kazda matka nie je najlepsia matka...

tinka228

odkiaľ berieš istotu že som nechápavá a že som nikdy nebola v zahraničí. to si fakt myslíš, že každá žena na materskej je chudina bez vzdelania???

tinka228

pokiaľ si nikdy nebola tehotná neviem odkiaľ berieš istotu, že si plodná. píšeš že si mladá a tvoj muž má 45 rokov. tak asi bude medzi vami väčší vekový rozdiel. potom chápem odkiaľ máš také názory na rodinu. chlap si nabalí soplaňu natlačí jej do hlavy, že deti nebudú a je to.
ja viem, že net je "celosvetový". ja som to myslela tak, že načo sa zapájaš do diskusie slovenských matiek.
a ja mám dieťa preto lebo som ho chcela. je krásne keď ťa taký malý človiečik objíme, dá ti pusinku a povie mama. ale to ty nepochopíš.

jajka001

hmmmm k vychove a starostlivosti o deti sa zacni vyjadrovat az ked nejake deti budes mat, pretoze zjavne nic o tom nevies

hmmmm

tinka, nenapisem ti, lebo by si to asi nechapala, kedze v zivote si nemala moznost stravit nejaky cas v zahranici. To ti samozrejme verim, ze sa staras vyborne o deti a das im vsetko, ved tak to ma byt, ony sa na svet nepytali. Aj ja by som to takto robila.
!!! keby mrvulka bola na tie decka len sama, som zvedava, ci by ich mala, bez babiciek a ochotnych kamosiek...V robote sa jej asi nepozdava, tak jednoducho sa doma zabava s deckami, preto ich ma.

hmmmm

tinka228 asi odpadnes, ale som plodna a s manzelom som si vyjasnila vsetky otazky este pred svadbou. Ja som mlada, on ma 45 a na prvom mieste som unho ja, on deti, pre tvoju informaciu, ani nechce, zalezi len odo mna. Mrvulka este tri deti nevychovala, este neskoncili skolu a neuplatnili sa v zivote...Vies, to je tak, ze cez net sa da komunikovat vsade na svete, preco by malo zalezat na tom, odkial som, ty si tu napriklad na co, ked mas narobene decka a len to tu propagujes? Neuviedla si odpoved na otazku, preco si mala deti, co bola hlavna otazka temy.

!!!

no mrvulka tie tri deti asi neplánovala. pritrafili sa, či nie? veď kto by v dnešnej dobe chcel tri deti.
a písala, že ich dosť často dáva strážiť kamoškám, susedám, iným deťom a starím rodičom. Tak asi to nezvláda. Ja by som taký život nechcela. Celá domácnosť ukričaná, stále behať okolo detí...