Umele prerusenie tehotenstva

larousse

pokiaľ viem, právo je založené na princípe objektívnej pravdy. Takže je nanajvýš zaujímavé, že by prisúdilo niekomu či niečomu spôsobilosť na práva v čase, keď nie je človekom.

larousse

maroš, a čo hovoríš na to, že podľa nášho právneho poriadku možno do závetu zahrnúť nenarodené dieťa, ktoré sa tak ešte pred narodením stáva právoplatným dedičom? Neprisudzuje mu ten istý právny poriadok právo nadobúdať majetok?

pampeliška

M25 ja som písala len o svojich prvotných pocitoch bezprostredne po tom ako som zistila, že som tehotná, nie o tom, čo sa má a nemá. Vôbec nechodím na omše, nikto mi nevymýva mozog, riadim sa sama sebou.
Ak však žena nechce otehotnieť, najlepšie je brániť sa tomu vopred. Uznávam, sú situácie, ktoré je ťažko predvídať ...
Len nerozumiem, prečo tak popudlivo reaguješ na príspevky. Práve kvôli diametrálnej rozdielnosti názorov sa nevyjadrujem k UPT.

Maros75

Interupčný zákon je v Slovenskej republike pomerne liberálny. Jeho filozofia vychádza z faktu, že výrazná reštrikcia by na jednej strane bola výrazným porušením slobodného rozhodnutia ženy plánovane otehotnieť a na druhej strane by viedla k ilegálnym potratom eventuálne k tzv. potratovej turistike, tak ako to vidíme v iných štátoch Európy a sveta.

Liberálnosť tohto zákona je tŕňom v oku mnohým inštitúciám, na čele s rímskokatolíckou cirkvou a v poslednej dobe sa stáva aj predmetom politického boja. Odporcovia interupcií argumentujú nespochybniteľným právom jedinca na život a snažia sa dokázať, že plod je v dobe prerušenia tehotenstva už stvorenie so všetkými právami. Naopak, obrancovia interupcií obhajujú právo ženy samostatne sa rozhodnúť o svojom tehotenstve www.zdravie.sk

.

Doteraz som nevedel,že sa dá v dnešnej dobe už tehotenstvo prerušiť..je vidno,že som zaspal dobu.
Myslel som si,že prerušiť sa dá iba cestovanie vlakom alebo štúdium na VŠ.
P.S...aj tak to bude podľa mňa-násilné ukončenie tehotenstva.