Hryzenie psika

Príspevok v téme: Hryzenie psika
ingrid

Dobry den prajem. S manzelom sme sa rozhodli, ze detom na tieto vianoce kupime psika pod stromcek. Tak som si vlastne splnila svoj davny detsky sen aj ja :-) Je to sice predcasny darcek, ale o to krajsi. Chcem sa ale spytat, kedze je to nas uplne prvy psik v zivote, ako ho odnaucim vsetko kusat. Bude mat 10 tyzdnov a velmi kuse ruky. Bojim sa teda, ze ublizi nasej najmladsej dcerke. Vcera ma totiz kusol tak, ze bolo z toho krvave zranenie. Inak je to (teda mal by to byt) mierumilovny bytovy psik. Pokupili sme do jeho vybavy tie zuvacie kosticky, a ked kuse ruky, tak mu ich podhodim, no jemu aj tak viacej chutia ruky :) Prosim, ak je tu niekto, kto mi vie pomoct, poradte. Dakujem vam. Inga

veronika

Ahoj Ingrid, tak teda verejne:

Ani mne sa velmi nepaci, ze uz od utleho veku( steniatka), je ten vas zly a stale kuse...pokial by iba kusal---ok..ale ked uz aj vrci..to nevesti nic dobre...neviem, ako ste sa nanho citovo naviazali...ale ja byt vami, tak ho vratim povodnemu majitelovi a kupim si inu rasu.

Ja za seba mozem odporucit vrelo rasu west highland white terrier (moj hafko)
kacenku sme si kupili v januari 1999..ma uz desat rokov a je to ten najlepsi pes pod slnkom..vrci raz za sto rokov..aj to len, ked jej chceme vziat vianocny pagacik...si ho stale strazi :))
kusat kusavala..ale velmi malicko, tato rasa je vo vseobecnosti velmi mila, hrava, spolocenska, vhodna aj do bytu, my ju mame tiez v byte.

takze drzim palce, nech to s tym vasim psom vyriesite co najlepsie

Veronika

dedy

ingrid, ak to nepomaha, pritlac ho k zemi, chyt ho za krk a pritlac ho k zemi, tak by to spravila aj jeho mama, keby prilis vystrajal. v tomto pripade mu uz musis dat najavo, ze ty si pan a jemu patri najnizsia priecka hierarchie.
ak ho ceses a to robi, tak neprestavaj, urcite to je dost neprijemne, ale kazdy tvoj ustupok posiluje jeho predstavu, ze on je pan a to on nie je, nesmie byt.
Dufam, ze nespi s niekym z vas v posteli, ak ano, tak na urcity cas, pripadne natrvalo zrusit toto privilegium, ma mat vlastny pelech, kde ho nikto nebude rusit.

veronika, mohla si aj verejne, kazda nova info ma zaujima

ingrid

uz som aj uvazovala, keby mi zacal psik prerastat cez hlavu, existuju nejake, ako to nazvat, "cvicaky" pre malych psov, kde by mi poradili s jeho vychovou? So zakladnymi povelmi?

ingrid

tak skusala som to tou metodou, ako napisal dedy. Ale stale to je bez zmeny. A co je na tom vsetkom najhorsie, zacal maly do mna vrcat. Nepaci sa mu, ked mu nieco zakazujem, alebo prikazujem. To vrcanie sa mi ale vobec nepaci. A pritom len zvysim hlas s tym povelom fuj, a jemne pacnem po zadku. A este pohrozim prstom. No neho to len vyburcuje k tomu, aby kusal silnejsie a castejsie. A ako vidi ruku nad sebou, uz aj skace, kuse, vrci. A vrci aj vtedy, ked ho kartacujem. A dokonca, aj ked si ho vezmem na ruky a hladkam ho. A vrci iba do mna, do manzela a deti nie. Lebo cela starostlivost o nho je len na mne. Mne to nevadi, ze sa o neho staram, tak sme sa aj pred jeho kupou na tom dohodli. Ja mam na neho najviac casu, takze to je ok, no stve ma to kusanie a po novom aj vrcanie.
psickarka-vanesa, je to krizenec sica s maltezakom. vdaka za tvoju ochotu, kontakt na mna je uvedeny pri mene.

psickarka-vanesa

a co je to za rasu?
no my sme si priniesli malinku kem mala 6 tyzdnov..neobhryzala ani nabytok ani nic ale tiez kuskala do ruk...ale to preto lebo si myslela ze je to hra...my sme jej ziadne tresty nedavali..ale povedali sme iba razne fuj...ona nechapala samozrejme co to fuj znamena =) ale casom sa naucila ze ryzny hlas znamena nieco zle...tiez som mala plno skrabancov a krvavych ran od zubkov ale uz z toho vyrastla...teraz ma 7 mesiacov a je uzasna...nesteka, nevyskakuje vsade, uz davno pekne kaka aj cika vonku, poslucha na cakaj, fuj, sadni..a plno dalsich veci..chce to len velmi vela trpezlivosti...a co sa tyka tej zuvacej kosticky..my sme jej davali take a este je super ked mas doma take stare gumene hracky aj to velmi rada hryzie...keby si potrebovala nejako poradit alebo nieco by ta zaujimalo tak mi kludne nechaj kontakt a ked budem vediet poradim...

hmmmmmmmmmmm

mila ingrida to nesuvisi s tym ci je mierumilovny alebo nie.v podstate kazde stena je mierumilovne.kuska preto,lebo mu rastu zubky a svrbi ho to.tak ako s babatkom.kup mu na to hracky, v chovprodukte ti poradia.urcite ho nenechajte kuskat do ruk a ani ho za to netrestajete.vyrastie z toho.ziadnu paniku.