Hryzenie psika

Príspevok v téme: Hryzenie psika
ingrid

Dobry den prajem. S manzelom sme sa rozhodli, ze detom na tieto vianoce kupime psika pod stromcek. Tak som si vlastne splnila svoj davny detsky sen aj ja :-) Je to sice predcasny darcek, ale o to krajsi. Chcem sa ale spytat, kedze je to nas uplne prvy psik v zivote, ako ho odnaucim vsetko kusat. Bude mat 10 tyzdnov a velmi kuse ruky. Bojim sa teda, ze ublizi nasej najmladsej dcerke. Vcera ma totiz kusol tak, ze bolo z toho krvave zranenie. Inak je to (teda mal by to byt) mierumilovny bytovy psik. Pokupili sme do jeho vybavy tie zuvacie kosticky, a ked kuse ruky, tak mu ich podhodim, no jemu aj tak viacej chutia ruky :) Prosim, ak je tu niekto, kto mi vie pomoct, poradte. Dakujem vam. Inga

ingrid

katka, dakujem. To mas pravdu, ze psik je jedno z najkrajsich veci na svete, cela rodinka si ho oblubila :) Nie, my ho ani nebijeme, netrestame, to nie. Len zvysime hlas, ze to sa nerobi, fuj. Ale maly si robi aj tak svoje :-) dakujem este raz

katkaxxxx

ahoj ingrid, no s tym hryzanim asi moc nenarobis :( z toho musi vyrast. netrestaj ho za to prisne, je to reflex, impulz od prirody. a ked malym psikom zubky padaju, tak tiez dost hryzu. to robia vsetky steniatka (my sme zatial vychovali dve a tiez sme si to pretrpeli :))) psik je jedna z najkrajsich veci na svete, balzam na dusu :)

ingrid

aj ten povel nesmies som skusala, ale zatial nan nereaguje. Stale to do nho hustim. A ked sa aj priblizim rukou k nemu, uz mi ide po nej, takze to take "pacnutie" po nose by bolo tiez dost problemove. Jedine, coho sa bojim, ze mu to ostane, taketo hryzenie v dospelosti. Dneska dokonca vytasil zuby aj na nasu susedku, co ho sla pohladkat. Je to krizenec, mama sicu a otec maltezsky psik.

dada

Jasne a dufam, ze sa Vas psik hryzt odnauci, ja som mala teda moja fenka mala 4 stenbiatka, mali sme ich 8 tyzdnov doma a poviem ti bolo to naozaj uzastne , hryzli vsetky, ale to bolo take hryzkanie a ked sa mi to nepacilo iba tak som mu razne povedala nesmies a proste cumacik iba jemne s rukou pretrela, nechcem napisat prepleskla, lebo kazdy si pod tym predstavi nieco ine ... myslim, ale ze to zvladnete , aku mate vlastne rasu psika???

ingrid

dada, ani mne sa nepaci, ako sa poniektori stavaju k vlastneniu psikov a inych zvierat. A tiez mi je jasne, ze sa psik neda porovnavat s inymi zvieratami. Pred kupou psa som si vsetko premyslela, nebola to kupa zo dna na den. Mam kupenu aj knihu o vychove steniatka, ale tu nie je dost zrozumitelne popisane to hryzanie. Jedine, co sa tu pise je, ze mu treba dat jeho hracku na kusanie, aby nekusal, to co nema. Ale u nas - v praxi - to nie je take. Psik ignoruje hracku a opat ide do ruk. Preto som sa obratila s tou otazkou sem do fora, ze snad mi nejaku skuseny psickar poradi.

dada

Prepac, ale ze mate pocetny zverinec si nespomenula, a co sa tyka psika, je to nieco ine ako napr. skrecok... a nehnevaj sa na mna ak utocim, ale mam uz plne zuby toho ako ludia zaobchadzaju so psikmi a vobec ... ak si chcem po prvy krat zaobstarat zvieratko , snazim sa dopredu vsetko dozvediet, nastudovat aby ma uz potom nic neprekvapilo...tak GOOD LUCK ingrid

ingrid

dada, vzhladom na to, ze mame doma dost pocetny zverinec a deti sa o zvieratka pekne staraju, nema psik dovod skoncit v utulku. Je to predovsetkym o vychove deti a tiez aj vztahu dieta-rodic, a v nasom pripade je ta vychova a vztah ukazkovy. Tak neviem preco nas hned hadzes do vreca s tymi, co maju vymleznanych jedinacikov a takymto sposobom im chcu "sprijemnit" volne chvilky.

dada

Treba mu dat jasne najavo co moze a co nie , ale samozrejme nie bitkou...
Uz to vidim, dalsi psik po Vianociach v utulku...
Detom sa psik nekupuje ako darcek, je to zivy tvor a zalezi iba na Vas rodicoch...hm