Samovrazda-prosim o pomoc

Príspevok v téme: Samovrazda-prosim o pomoc
cokoladka898

dobry vecer, prosim o pomoc, som asi psychicky na dne a v poslednom case mi po rozume behaju myslienky na samovrazdu. co mam robit aby som si neublizila?beriem aj lieky ale konkretne na toto nie, teda predtym som taketo myslienky nemala...potrebujem pomoc a je cas dovoleniek, teda idu vianoce a tak a k lekarovi sa nedostanem...vdaka za akukolvek pomoc

cokoladka898

prepac cat za ten preklep...krizu mam v poslednom obdobi dost casto a to asi taku ze neviem proste co mam robit, ako keby moje vnotro nepatrilo mne a chcelo vyjst zo mna von. vcera som to trosku nezvladla a dala som si o par tabletiek naviac.potom mi bolo strasne.zajtra idem k psychologovi, a tak dufam ze mi pomoze aby som ich nabuduce nezobrala este viac. nechcem aby to skoncilo zle. strasne sa bojim.

cat

inak, ja som baba :)
Tak ako je to s tou krizou? uz presla?
Menit psychiatricku nechcem, skor ide o to,zmenit pristup k nej, mozno..lebo problem je vomne nie v nej

cokoladka898

lea, viem ze to po case prejde ale ako "prezit" tie tri dni alebo kym to pominie...viem ze to raz pominie ta kriza...ale tych par dni je strasnych. vedela by si nieco poradit?

cokoladka898

cat...s tou nezmyselnostou ako keby si o mne rozpraval. Neviem ako sa toho zbavit. Mozno by si mal vymenit psychiatricku za taku ktorej by si veril, lebo to je dolezite. Aj ja rozmyslam ale tazko sa hlada nova a vysvetlovat veci dalsej osobe ma nebavi stale dookola a zas sa k tomu vraciat...

cat

Ahoj, ja mam 21 rokov a s krizami bojujem casto. Napr. dnes. Mavam strasne zle myslienky,sebadestruktivne ci ako sa to nazyva.Prenasleduju ma kazdu chvilu.Aj ked sa snazim ucit,zrazu sa mi mysel zastavi a neviem si spomenut. Prenasleduje ma strach,co sa stane ak..toto alebo hento,tamto...na kazdom kroku. Akosi sa toho neviem zbavit.Toho hnusneho pocitu strachu.
Beriem 3 druhy liekov. Psychiatricke sa bojim verit,a tym padom sa so svojimi pocitmi plne zdoverit, ci ma nevysmeje ze si vymyslam a pod. :( Kazdy den prezivam akusi zahadnu bolest so psychosomatickymi priznakmi,ktora v urcity den "vybuchne" v podobe zufalstva,beznadeje,placu,intenzivnych myslienok na samovrazdu.Po kratsej alebo dlhsej chvili to pomaly ustupi.Neviem co to je,ako to nazvat, s terminom depresia nerada zaobchadzam..
A tiez,kazdu chvilu mam pocit nezmyselnosti, ja vlastne zijem nasilu !,vsetko si prilis uvedomujem,a tie Vianoce,tiez len cumim ako sa kazdy tesi,a ja nechapem.Nechapem nicomu,nevidim zmysel, mam pocit,ze som na tomto svete len akysi zbytocny pozorovatel...

lea 123

Baby vzdy pockajte tri dni a veci sa zacnu same riesit. Je to premarneny den straveni depkami, preto sa skuste usmievat a uvidite, ze ak sa same posnazite, pojde to. Ale zle je za svoje problemy vinit okolie.

cokoladka898

ahojky...urcite by si aj ty mala vyhladat odbornu pomoc. dnes uz to nie je hanba. ja momentalne uzivam lieky ale prekonavam krizu. jedna cast dna je uplne ze super a o chvilku z nicoho nic bum a nalada je prec a moje myslienky su strasne. a na aku vysku chodis? bavi ta skola? lebo mne skola velmi pomaha a bez nej by som bola uplne stratena...

smutna1111

no ja mam 21 rokov a tiez na tom nie som najlepsie, neni den kedy by som nerozmyslala nad smrtou, velmi ma desi,taktiez nad chorobami, a nad tym co vsetko zle sa moze mojim blizkym prihodit, ale aj mne...v telke je kazdy den kto sa kde zabil, jaka havaria bola, kolko mrtvych, koho zabili a tak dalej, niekedy zas rozmyslam ako asi ja zomrem a kedy, neviem sa tychto myslienok zbavit velmi ma to stresuje, a zaroven mam strach, ked s tym spojim obavy ci dokoncim vysoku a jaky zivot ma caka.... neviem je to normalne? alebo by som mala vyhladat pomoc

a.......

Budha kázal, že všetky veci v materiálnom svete sú len ilúziou vrátane ega a že svetské pôžitky sú nestále a v konečnom dôsledku predstavujú sklamanie. V budhizme nie je ego trvalou entitou ako hinduistický átman, ale niečo, čo je podrobené zmene kvôli lipnutiu na predmetoch, ktoré sú vo svojej podstate netrvalé a iluzórne. Utrpenie v živote je spôsobované túžbou po predmetoch dostupných ľudským zmyslom. Preto treba odstrániť tento smäd poznaním, že to všetko nie je pravé Ja a že sa ma to v skutočnosti vôbec netýka. Tento najvyšší cieľ sa nazýva nirvána (doslova: vyvanutie, vyhasnutie plameňa).