rodicia mi brania byvat s priatelom

Príspevok v téme: rodicia mi brania byvat s priatelom
hulienka

mam21,on22 studujem,on pracuje..chceme byvat v podnajme este s jednym parikom.mam popri skole brigadu.
financne by sme to zvladli, len problem mam doma- s rodicmi, ktori ma stale povazuju za ich "male" dieta. neviem, ako sa mam k nim teraz zachovat- neobstoji ziadny argument...
Hnevaju sa na mna, nechapu ze sa chcem konecne osamostatnit...
co by ste robili na mojom mieste.. Matka nesuhlasi vraj s tym, ze nebudeme sami- budu tam este ti nasi priatelia. podla mna je to len vyhovorka- ak by sme chceli byt samii dvaja, moji rodicia by nasli dalsi problem..
nie je mi doma zle, ale viete ako to je.. dokedy mam trcat doma... a po skonceni skoly mam zrazu odist priatelom bvat sama a zacinat sa uucit zit novym sposobom? ked mam prilezitost uz teraz??

jajka001_

a poznas tych ludi s ktorymi chcete ist byvat? ono to moze byt fajn tak na rok, ak su v pohode, ale co potom? treba mysliet aj na buducnost. kolko rokov ti este chyba do ukoncenia skoly, asi tri ze? nebudes tam mat sukromie. budete sa spolocne starat o domacnost, o poriadok. jedna vec je parkrat do tyzdna tam prist a prespat a ine je tam cely cas byvat. ak ti je doma dobre tak by som sa do podnajmu netlacila. ved mozes za nim kedykolvek prist. nepohnevaj si zbytocne mamu, dobre si to premysli. ak sa nahodou pohnevate, rozidete, kam pojdes? ku mame.

girl n.1

ake maju vlastne moznosti takito ludia, pokial priemerne zarabaju, popri studiu napr? su odkazani na zivot u rodicov? v podstate, ked chces ,hulienka, zit s nim, toto je asi jedina moznost, ci nie?

zasnubena

a myslis ze je to dobry naad ist do podnajmu s este jednym parikom?viem znie to lakavo ze tam budes s kamaratmi...ale!ty tam ides so svojou laskou...budete si kupovat zariadenie do bytu a vsetko podobne...a nebudete tam mat ani ako take sukromie...taketo rozhodnutia si treba rozmysliet poriadne...ja sice este niesom rodic ale svojmu dietatu by som to nezakazovala skor ju poprosila aby si to poriadne premyslela...a este pockala kym si zarobis nejake korunky...mne by satiez moc nepacilo ze by tam moja dcera byvala este s jednym parom...ved ked chcu planovat buducnost a chce sa teda osamostatnit tak nech tam je iba so svojim milym..ale teraz sa ti to zda ako dobry napad pretoze mas len 21..a keby pride teraz necakane dietatko tak neviem ako by ste to tam zvladli 4...to je moj nazor

reee

to urcite ze sa boja o svoje deti,aby nespravili chybu v zivote,ale kazdy ma na svoje chyby pravo,tak isto ako ho mali rodicia v nasom veku.to sa jednoducho nemoze odopriet

orgi

Pochopim, ze rodicia maju svoje deti radi a tazko sa im s nimi luci. Ale zakazovat nieco dospelemu cloveku, ktory si buduje svoje stastie je prehnane.

orgi

Tak moja, presne viem ako sa citis, lebo doma mam uplne rovnaku basu:P Ked som si nasla priatela, boli v pohode az dovtedy, kym to nezacalo byt vaznejsie. Najprv pindali, ze sme spolu prilis casto, ze on je starsi a uz robi a ma uplne iny zivot ako ja studentka.
Nastala dalsia faza a to, ked som im povedala, ze chcem unho obcas prespat. To boli na kazdodennom poriadku hadky, plac, krik. Totiz tiez boli zvyknuti, ze som ich mile male dievcatko, co suhlasi s kazdym ich rozkazom a zakazom. Ale ked som sa im postavila, tak to nevedeli prekusnut. Nastastie som si toto prespavanie unho po case obhajila, pretoze ich uz podla mna prestalo bavit furt tocit o tom istom a furt mi to zakazovat. Cize v takomto pripade, co sa tyka teba, tak urcite sa im postav, pretoze rodicia su schopni zacat aj psychicky a citovo vydierat, ked nadobudnu pocit, ze stracaju svoje dieta. Musis k nim byt tvrda, si uz dospela, urcite tvoj priatel aj za nieco stoji, ked si sa s nim rozhodla byvat, sama si to budes platit, tak nech to laskavo respektuju. Ked od nich odides "bez dovolenia",urcite sa urazia a na nejaku dobu odmlcia.Ale pamataj na to, ze su to rodicia a dlho ich to drzat nebude.Nakoniec budu radi, ze k nim zajdes trebars cez vikend alebo raz za cas cez tyzden.
Ja mam teraz skuskove obdobie a casto k frajerovi prespavat nechodim,aby som sa mohla ucit tak ako chcem.Ale moji rodicia momentalne vidia problem aj v tom, ze k nemu idem raz za tyzden. Tak toto obdobie je ozaj krasne.