rodicia mi brania byvat s priatelom

Príspevok v téme: rodicia mi brania byvat s priatelom
hulienka

mam21,on22 studujem,on pracuje..chceme byvat v podnajme este s jednym parikom.mam popri skole brigadu.
financne by sme to zvladli, len problem mam doma- s rodicmi, ktori ma stale povazuju za ich "male" dieta. neviem, ako sa mam k nim teraz zachovat- neobstoji ziadny argument...
Hnevaju sa na mna, nechapu ze sa chcem konecne osamostatnit...
co by ste robili na mojom mieste.. Matka nesuhlasi vraj s tym, ze nebudeme sami- budu tam este ti nasi priatelia. podla mna je to len vyhovorka- ak by sme chceli byt samii dvaja, moji rodicia by nasli dalsi problem..
nie je mi doma zle, ale viete ako to je.. dokedy mam trcat doma... a po skonceni skoly mam zrazu odist priatelom bvat sama a zacinat sa uucit zit novym sposobom? ked mam prilezitost uz teraz??

hulienka

urcite by to nebolo jednoduche.. viem mas pravdu v mnohych veciach.. mozno to bude nizaj nejake momentalne poblaznenie... dost ka k tomu taha aj to ze ak by som ostala doma, priatel tam pojde tak ci tak...:(

xsoniax

Hulienka.ked som si citala tvoj zaciatok ako keby som to pisala ja. Mam 21 a priatel 22-ja studujem on robi a tiez externe studuje.u nas je ale ten rodiel, ze si nasiel robotu tam kde mam skolu.chodime spolu od januara a v lete mi navrhol ze by sme mohli potom spolu byvat.zdalo sa mi to skoro.tak som sa s nim dohodla ze tam budem tie dni ked budem mat skolu.s tym nasi suhlasili.potom som si postupne zvykla na to ze som s nim a nakoniec tam byvam cely tyzden.ale kazdy tyzden chodim domov na vikend s tym ze kazdy druhy som doma do soboty vecera. Ine dni idem naspat uz piatok.a takto postupne si na to aj nasi zvykli.ako sa hovori“vlk sa nazral a koza ostala cela“mam 21,ale nechcela by som s nim byt stale ja mam rada nasich a urcite chcem byt este s nimi. Takze vlastne byvam doma, aj ked aj s priatelom a som s tymto uplne spokojna.a takisto aj nasi a priatel. A teraz na Vianoce sme pekne doma.on aj ja.a myslim ze vasi ti nechcu zle...ani nasi tym neboli celkom nadseni ale veria mi a vedia ze neurobim ziadnu blbost.drzim palce a dufam ze sa to dobre vyriesi

tinka228

hulienka, hovorí sa, že život je najlepšia škola a aj to platí. ale v tvojom prípade si myslím, že je to len momentálne pobláznenie. prepáč za výraz, nemyslela som to ako urážku. určite nedospeješ tým, že "ujdeš" od rodičov. písala si, že študuješ a máš aj brigádu. stačilo by to na pokrytie všetkých tvojich výdavkov vrátane školy? predsa by si nechcela odísť od rodičov a nechať sa stále dotovať. podľa mňa budeš o k dospelosti bližšie už tým, že si uvedomíš, že rodičia ťa majú radi a nechú aby si sa v živote tak rýchlo sklamala.
ja mám 28 rokov.

hulienka

kolko mas rokov? ja ale neviem, ako mam teda dospiet. ved u nas doma stagnujem.. ja sama neviem co mam robit...vidis, ani neviem, ake vselijake nastrahyy ma budu cakat, a ako inak to zistim, ako ked to vyskusam?bojim sa, ze mi nieco unikne..ze zostanem rodicom na krku, nesamostatna a zavisla od nich..

tinka228

a prečo si myslíš, že 21 je tak veľa na bývanie s rodičmi. v dnešnej celkovej situácii veru s rodičmi bývajú aj tridsiatnici. a ešte keď píšeš, že sa aj správaš ako dieťa. ver mi, osamostatniť sa nie je až také ružové akoby sa mohlo zdať.

hulienka

podone argumenty maju aj oni... neunahlit sa.. ale ja sa aj sravam, ako to ich decko... mozno ak by sme boli sami, spamätla by som sa, naucila zodpovednosti.. dost ma hnevá už len to, ze mam 21 a oni sa mi cuduju, ze chcem odist.. ked by ma mali mat na krku do 30tky, potom by bedakali.

tinka228

no hulienka ja si myslím, že určite nemáš nič zameškané aj keď ťa predstava bývať s priateľom láka. tiež si myslím, že bývať ešte s jednou dvojicou nie je ružové. spoločná kuchyňa, sprcha, wc,... spoločné účty za vodu, plyn, elektrinu. zo začiatku by to možno bolo fajn, ale časom si myslím, že každý z vás by chcel vlastné súkromie. a potom by si sa vrátila naspäť k rodičom? závisí aj od toho ako to spolu s priateľom vidíte do budúcnosti. ak spolu plánujete budúcnosť tak si radšej šetrite peniažky na vlastné bývanie ako platiť podnájom, ktorý je tak drahý ako hypotéka. rodičia to s tebou určite nemyslia zle. ale chápem aj teba. len sa neunáhli.