čo ste dostali pod stromček?

lizanka

oblecenie-vlastny vyber, peniaze, prilba na lyzovanie, kniha, a spolu s bratom novy PC s plazmovym monitorom

inac pytala som sa svojho deda-rocnik 1933-a oni za detskych cias dostavali len take ze jablcka, orechy atd. podla slovenskych tradicii sa obdaruvalo len na Mikulasa, na Vianoce nie. Jeziska s darcekmi sem dovliekli Nemci.

fresky

Nazov temy je, co sme dostali pod stromcek, tak neviem, preco moralizujete. Tiez si myslim, ze niet nad lasku rodiny a zdravie, ale to nebola otazka...Dnes po zobudeni sa mi manzel povedal, ze ma velmi lubi. Pre mna je samozrejme toto najdrahsim darom na svete.

blabla

Filaga, mam vazny zaujem o 100ks vhs sandokana. Posles mi to na dobierku aj do Rumunska? Ja to potom u nas rozdam miestnym ciganom nech maju inspiraciu.

Ja som dostal trenky po dedkovi a zubnu protezu po babke, mozno sa mi v buducnosti zide. Ale vianoce nie su o darcekoch. Len ma mrzi ze strom este stale nemam ozdobeny, vytiahnem nejaky po sviatkoch z kontajnera a vyzdobim dodatocne, mozna ze vydrzi aj do dalsich vianoc....

Filaga

ja som dostal od mojej prababicky jej 25rocny televizor. darovala mi ho s tym, ze ona uz aj tak nevidi ani nepocuje. a video som si daroval sam, kupil som ho od takeho cigana pred tescom za 200korun.tie videokazety ma si najviac stoja.tieto vianoce som vsetko natacal, iba janosik1 mi usiel.

SHAKTI

rodinnu pohodu, lasku a nadherny pohlad na prve vianoce dietata, jeho rozziarene ocka a radost. Nic materialne sa tomu nevyrovna. Samozrejme boli aj materialne darceky, ale iba take malickosti pre radost, vsetko co potrebujeme si kupime sami, hlavne sa zisla cela rodina. Ale nematerialne darceky si budete vazit ked dusevne dospejete a dozrejete, vianoce su sice o daroch, ale uplne inych ako si mnohi z vas predstavuju.
Pekne sviatky vsetkym.

laila

ono je to zbytocne...ak to tak beries:)
ja to vnimam tak(mam len 18)ze rada miniem svoje nie prave najlahsie zarobene peniaze na rodinu,ci priatela...tesim sa,ked im mozem kupit nejake krasne pyzamo,sveter,mame napr nejake swarovskeho somarinky,ktore ju velmi potesia.....
i ked, nakoniec sa aj tak najviac tesia z darcekov,ktore som vyrobila sama.(no ani material nie je najlacnejsi)
myslim,ze je to o zvykoch o tradiciach rodiny.
my sme zvyknuti obdaruvavat sa a ja ani nemam tak radost z darceka,ktory dostanem (i ked je ich dost a pekne)ale z darceka,ktory darujem.
a komercia???ak ju vnimate,mate smutne sviatky...obchodnici sice na vianociach zarabaju,ale nacom nie,pravda?!nech maju aj oni vianoce;)

lusya

napríklad nechápem zuz. najprv vymenuje čo dostala (vraj nie milonárskeho ježiška - ale mne to tak rozhodne pripadá ) a potom sa rozčuľuje nad tým, že, citujem :
"A pride mi to troska tak,ze uz to neni o Vianocach kao samich ale iba o darkoch.A dostat na vianoce kozuch,cizmy,4 nahorazne drahe mikiny aatd.....atd...atdd...je podla mna nepotrebne ,zbytocne,komercne...neviem"