dĺžka života - spermie ;-)

PharmRamon

No už sa vážne nedajú čítať tie nezmysli.
Aby som uspokojil vaše úvahy urobil som dnes pokus:
Spermie pri vhodných podmienkach prežijú maximálne 2-3 dni, má sa namysli ideálna teplota, atmosferický tlak, pH 6,4-7,2.
Pozoroval som ejakulát pod svtelným mikroskopom 450-násobné zväčšenie pri laboratórnych podmienkach. Na vzuchu vôbec spermie nehynú po pár sekundách ako tu niekotrí intelekti vypisovali. Ejakulát na podložnom sklíčku vydržal niekoľko hodín a aj po niekoľkých hodinách sa dali pozorovať schopný jedinci. Preparát vydržal len niekoľko hodín pretože na pozorovanie je potrebná tenká vrstva, urobil som teda iba náter.
Niekto sa tu pýtal ešte na vodu. Ako dlho teda vydržia spemie vo vode? Hynú takmer okamžite. Asi toľko...

.mapa.

Globus: :DDD to ti ako taka kravina napadla? Ale som sa naozaj dobre nasmiala. Ked pride na tieto stranky clovek, co to chce ozivit, tak je to haluz. ze hmla :D ja by som normalne chcela spoznat ludi co sem pisu, obzvlast tych osviezovacov tohto problemami presyteneho vzduchu

globus

Ja som na vlastne oci videl ako jedna spermia ktora ostala na vzduchu prezila tri tyzdne. Neviem cim to bolo . Mozno vlhkym vzduchom lebo tie dni bola vonku dost casto hmla.

chlapp

Pravdaze je to somarina, aby spermie do par sekund ci minut na vzduchu uhynuli. Teda ak sa bavime o ejakulate (celkovy produkt po orgazme chlapa) tak ak je ten na vzduchu na nesavom, netoxickom a nie extremne teplom/chladnom mieste, spermie vydrzia kym ejakulat priliz nevyschne, alebo nerozlozi sa. Ak sa bavime teoreticky o jedinej spermii vybratej z ejakulatu, tak ano, ta by za par sekund uschla a skoncila.