Vegetarianstvo

karco

ja sa na to pozeram inak, co nezie mna ziem ja alebo radsej zest ako byt zedeny. keby oproti tebe stoji lev nebude rozmyslat nad tym ci je alebo nie je vegetarian, ale nad tym ci je hladny alebo nie. Casto pocujem od vegetarianov vety typu zi a nechaj zit alebo ved to malo meno atd. mam pocit ze medzi vegetarianov patria skor zeny (to je len moj nazor, mozte mat iny) a preto nechapem ked mi povie nieco typu zi a nechaj zit a pritom ked sa na nu pozriem tak je namalovana a neviem co este. pritom kolko zvierat trpelo a zomrelo preto aby sa tie kozmeticke pripravky, ktore ona pouziva, na zvieratach odtestovali ju uz netrapi. ja jem maso preto aby som nebol hladny a aby som prezil. a nepiste mi veci typu, ze zelenina je zdrava alebo co. ano je ale maso je bohate zas na ine veci, ktore sa v zelenine nenachadzaju v takych mnozstvach a mozno aj vobec. ale chcem podotknut ze proti vegetarianom nic nemam. ja to ich vec.

slusny_muz

Osobne moj nazor ze to nie je najlepsie co mozes pre telo spravit. Jednoducho clovek ako bytost je vsezravec. Na to nas priroda obdarila aby sme boli schopnz prijmat aj zivocisnu stravu.
Niektore dolezite latky obsiahnute len v zivocisnej potrave su dolezite pre spravne fungovanie organizmu...
Ono je mozno dobre si dopriat nejaku tu dietu a la "vegeterian" ale rozhodne nie cely zivot a nieto este hlavne ked je clovek vo vyvoji....
Viac ak niekto chce odpoviem na otazky...

zds

To je teda fakt, ze masu sa malo potravin podoba, ibaze:
- soja ma dokonca viac kvalitnych bielkovin ako maso
- maso zase kvalitne hnije v crevach (ak si date na obed soju (tofu), alebo bracvovy rezen, rozdiel urcite zbadate podla zapachu na druhy den vo WC)
- vegetarianstvo ma dve pohnutky - eticke (humanne) a zdravotne, casto oboje spolu
- vegetarianstvo nie je osial alebo cosi take, je to velka cast zivotneho stylu, pomaha tymto ludom byt zdravsimi, ako "masozravcom", ibaze to samozrejem tiez treba vediet, ako na to. Ale da sa to dobre zvladnut.

asd

Ze vraj vo vyvine to zdrave nie je. Lebo potrebujes vsetko - resp. tvoje telo potrebuje mat vsetko. Tym vsetko myslim aj zeleninku, aj ovocicko, ale aj mnaminky masko.