Zastavena nadcha

Príspevok v téme: Zastavena nadcha
monica

Ahojte :) Ach, uz ma to nebavi.. :( Mam zastavenu nadchu vyse tyzdna, beriem antibiotika od minuleho piatku. Su dni, kedy mi je uplne super, no ako nahle ma zacne boliet celo (dutiny) zvysi sa mi teplota a cela choroba je spa.. K lekarovi som po nove lieky nemala ako ist lebo boli sviatky.. Zjavne mi tie moje nepomahaju a uz som zufala..V pondelok mam nastupit do roboty po chorobe a tie bolesti hlavy su neznesitelne, vyradujuce z normalneho fungovania..Je den, ked necitim nic, je mi fajn a potom to zase pride. Poznate niekto nejake triky na pustenie nadchy ? Naparovat sa mi doktor neodporucil a prerazat dutiny si naozaj nechcem dat..:(

mira

Zanesené dutiny máš zo zahlieňujúcich jedál = mlieko a všetky výrobky z neho, biela múka, sladkosti, živočíšne a stužené uky, ovocie.
Mala by si jedávať jedlo obsahujúce vlákninu , zeleninu, nerafinované obilniny, strukoviny, semienka atď.
Uvoľniť hlieny ide dobre obkladmi z lotosového koreňa, toré tam máš celú noc. V horšom prípade sa dajú viackrát a hlieny vychádzajú nosom. Trvá to ale dlhšie. V bioobchodoch dostať sušený koreň, v ČR je aj čerstvý.
Dajú sa robiť aj výplachy dutín z vývaru anízu a prasličky, ale to je dosť nepríjemné. lepšie je sa prečistiť stravou.