Procare - ako to vlastne funguje?

Príspevok v téme: Procare - ako to vlastne funguje?
maly_pavuk

Chcela by som sa spytat na procare, je toho plna reklama a vyzera to dost lakavo, lenze ja tomu velmi nechapem. Je tu niekto, kto tam chodi?Oplati sa to?Preplacaju rovnako ako ini lekari?Plati sa 3000 sk a mam fakt k dispozicii vsetkych lekarov?Rozmyslam nad tym a neviem co robit..moji lekari niesu nic moc a vkuse sa caka,posielau ma hore dole...budem vdacna za nazory:)

.....

Neviem, či majú....a ani ma to nezaujíma. Za ich prístup. Na začiatku mi naklamali, že zmluvu budú mať do 1-2 mesiacov, že je to isté. Tak som si k nim dala kartu - gynekológia. (vyhovovalo mi, že pracujú do piatej)Samozrejme, zmluva nikde. Mala som zdravotné problémy. Aj lekár bol náladový, žiadne milé slovo. Chcela som odísť ale to sa dá až po pol roku (aj napriek tomu, že nemali zmluvu so VZP). Tak som 2 mesiace trpela v bolestiach. Potom som prešla k inej lekárke a zistila som, že obyčajný lekár má oveľa krajšiu ambulanciu, milsí prístup, nič neplatím..

Peter1212

Procare poznam a navstevujem ho stale ked som chory uz rok a 1/2. Pristup skvely, nove priestory, lekari a sestry ktore sa normalne snazia.

Vysetrenie na cas: Niekedy to meska ale necakal som este viac ako 15 min. Zvedsa vysvetlia preco to meska a su to aj normalne dovody.
Na objednavanie pouzivaju infolinku a recepcie. Vedia ma posunut do inej, ich vlasnej PLK az nemaju nejaky blizky termin v tej ktoru navstevujem. Ked som bol brutalne chory, infolinka ma vobec neobjednala, ale povedala ze sa tam mam ist ukazat a ze ma prednostne osetria ( asi to rovno dohodli s recepciou, kedze o mne uz vedeli, koli tomu aj obcasne meskane akceptujem )
Ked sa mi nieco meni v terminoch, informuju ma predcasne...

Straaaaasne moc sa mi paci to pozadie ( administrativna cast ako recepcia a callcentrum ) Prislo mi to zo zaciatku otravne, hlasit sa na recepcii s kartickou alebo na callcentre povedat na ake vysetrenie idem ( nie stale sa o tom lahko hovori ). Zvykol som si.

Vysetrenie: Som objednany, dojdem takych 5 min pred vysetrenim. Recepcia si ma zapise do systemu a posiela do cakarne. Cakaren straca svoj zmysel, pretoze akonahle tam vchadzam sa otvaraju dvere lekara. Vie hned co chcem, ako sa volam. Pristup perfektny, vysvetlujuci. NEchaju si na mna cas, vysvetlia, davaju dalsie odporucania. Nove, moderne vybavenie, cisto, zadne kaslajuce babky a dedkovia cakajuci od 6tej rana... Ked odchadzam, zasa sa objednavam na recepcii. Baby tam maju cas, kludne prezeram vlastny kalendar a prisposobuju sa mi.

PO pol roku som zobral do Procare celu rodinu. Chceli 399 + 99 EUR ( 2 deti + manzelka ) za rok. Ked si prepocitam ze to je 1000SK na mesiac pre celu rodinu a dalsie bonusy v tom, v ziadnom pripade nebudem menit.

Jaj a na poistovnu bacha. Statne moc nemaju, vraj nedostavaju zmluvy ci co... Mal som pred tym statnu, jedina vyhoda bola ze vseobecny lekar mi predpisoval lieky ( a ten zmluvu s poistovnou mal, vsetky ale vraj nemoze ). Vykony im nik nepreplacal a procare to bral na vlastne triko.. Teraz to zaciatkom roka menili a uprednostnuju ine poistovne ( iked zazmluvnuju aj statnych ale ti si musia kupit vedsi celorocny program ) V januari som menil na Doveru. S doverou nejak uzsie spolupracuju, pretoze kedze mam taku poistovnu, dostavam este dalsie benefity ( masaze, lynfodrenaz, ine hovadiny )

Dufam ze budu pokracovat v tomto ( INAK; ostatne bratislavske sukromne kliniky su podstatne drahsie... )

sonna2

v oktobri 2008 som na zaklade reklamy isla vyskusat bezplatnu preventivku do procare, velmi ma oslovilo prostredie, vybavenie, system a pracovnici, preto som sa aj zaregistrovala - na skusku.
po prvom preventivnom vysetreni, kedy mi niektore vysledky dosli o par dni neskor, mi bola diagnostikovana choroba, a tak som zacala do procare chodit ako na klavir, az do dnesneho casu - (uz je to nastastie v poriadku, bola som aj na operacii, pricom kompletvsetky vysetrenia som absolvovala v procare)
a potvrdzujem, ze ich pristup je presne taky isty ako v prvy den, objednavam sa telefonicky na vtedy, kedy mi to vyhovuje, vsetci lekari so sestrickami su naozaj velmi ustretovi, a mam iba pozitivne skusenosti, na zaklade coho, kazdemu odporucam

ema123

Ja som bola zatiaľ na jednom vyšetrení. Prostredie dobré. Čakala som cca 15 min, pretože zobrali akútneho pacienta (neviem posúdiť do akej miery bol akútny) ale sestra mi to dopredu oznámila s ospravedlnením a vysvetlením, prečo budem chvíľu čakať. Lekár zatiaľ tiež fajn, liečba zabrala. Okrem ročného poplatku som za vyšetrenie neplatila. Za liek som doplácala cca 10% ceny.

jana marichelová

Ja som bola v PRO-CARE a nie som s týmto systémom spokojná.Čakala som na recepcii pri registrácii a samozrejme aj u lekára.Na vyšetrenia vás objednáva zamestnanec na recepcii a jemu vysvetľujete na aké vyšetrenie idete a podľa voľných termínov Vás objednajú.Takže nie lekár ale niekto pri PC rozhodne.Lekári a sestričky majú viac problémov a starostí s novým systémom a pacienti čakajú ešte dlhšie.Myslím si že tento systém je nezdravý a zavádzajúci pacienta, že to bude lepšie, ale nebude.Dúfam že sa ohlásia ďalší pacienti a vyjadria sa ku tomuto systému v PRO-CARE.

janka

Určite ti dám vedieť, hlavne to zaujíma mňa....lebo takto odtiaľ budem musieť odísť....je mi to ľúto, ale iné riešenie nevidím.

janka

Za vyšetrenie sa neplatí, ide to na ich tričko....ale s liekmi máš pravdu. Neviem si ale predstaviť, že v lekárni si zaplatím za Uro-waxom 1400 Sk, ak s preplatením stojí 400. To rozdiel je.