Zápal dasien a aj krvácanie

Príspevok v téme: Zápal dasien a aj krvácanie
mia90

nedávno mi zubar povedal ze mam zápal dasien a ze mi krvacaju.krvacaju mi asi tak od prvej triedy,a nikdy som vazne problemy nemala s nimi, ani so zubami,obcas nejaky kaz.poslal ma aj na nejaku dentisticku prehliadku,tam ma mali ucit ako si umyvat zuby a neviem co.ale nesla som tam a chcem zmenit aj zubara, lebo s nim nie som spokojna,a pocula som to aj od viacerych ludi.ale chcela by som sa spytat, viete mi poradit nejaku dobru pastu na to krvacanie a mozno aj nejaku kefku?dakujem

mogena

Najdi si dobru dentalnu hygienicku, to potrebuje tak ci onak, tie info co som ti dala su super, ale vycistit pod dasnom ti to nemozem to ti spravia oni. Skus hladat, ja by som na dentalnu chodila stale:-), blbost ma sa to robit 2x do roka.
Z nicoho nic nepride, som tu 13rokov a bola to daleka cesta, v zime, v hlade, ale nechcela som sa vratit bez nicoho. Teraz spravim doktorat uz druhy:-) a odpracujem si tu este 3roky a potom traste sa vsetci slov. zubary pride ta najlepsie! Potom sa vratim otvorim ordinaciu, a budem si to uzivat DOMA!

mia90

no tak to je dobre ze ta to bavi, a to si iba tak zacala z nicoho nic ta to zrazu napadlo?a diky moc za informacie, u tej "mojej" hygienicky by som zaplatila 1000,- no teraz uz 33€ a ako mi povedala asi by som si moc uzitocnych rad nezobrala za tu polhodinu

mogena

Velmi mam rada svoju robotu. Mam aj velmi zlatych pacientov, preto aj tolko robim ako hovorim mam dva joby, co znamena ziaden volny cas. Ale moji pacienti ma naplnaju.

mogena

V Rakusku je to trochu ine so studiom. A som tu sama a zacala som tu upratovat a vsetko co mam, je mojimi rukami. A ver mi Slovenku tu robim super reklamu. V juni na obhajobe dipl. som excelovala, bola som najlepsia v Rakusku, ale oni su neni ako my!!! A mala som to velmi tazke!!!

mia90

ved prave doma mame peroxid,takze rano to vyskusam teraz sa mi uz nechce prehrabovat celu lekarnicku...a bavi ta to kukat sa v druhych ustach,a este ked vidis ze ake najvacsie chyby ludia robia so starostlivostou???

mogena

mia: asi 20 sek. nestoji to nic ani 1euro, takze ked ta bude natahovat tak nechaj mame a v domacnosti sa ti zide na dezinfekciu. Pracujem aj ako Dipl. Prophylaxeassistent, aj ako dentistka, este neman doktorat na implantologiu a chirurgiu dufam ze v juni...

mogena

RNG: Aspon si s vami zopakujem ucivo, aj ked diplom z parodontologii uz mam! Strpt.mutant sposobuje karies (gr.hnitie), podla toho ake je prostredie v ustach ph, imunita, vek... Ma to vela faktorov. Gingivitis, zapal dasien (plaqove ochorenie, neskorsie parodontitis)sposobuju zase bakter., ktore popisujem aj su zaradena podla agresivity do roznych skupin.

mia90

hned zajtra vyskusam ten peroxid,dufam ze ma nenatiahne,lebo to mam ja vo zvyku pri umyvani zubov,a ako dlho to mam tak medzi zubami robit???