Rakovina semeníkov

2bodka

offroad,

velka poklona ti patri za to, ako vsetko zvladas lavou zadnou. Tvoj pribeh nech je prikladom pre vsetkych, ktori stracaju nadej a nechavaju sa zlomit. Samozrejme pri kazdej chorobe je polovica uspechu, ak ma clovek silnu volnu zit. Ty ju mas a ja ti prajem, aby ti to vydrzalo a aby si si mohol v auguste konecne vydychnut a povedat si "som zdravy". V takychto momentoch si clovek uvedomi, co su naozajstne problemy v zivote, usporiada si priority.. Drzim ti palce a zo srdca prajem, aby si sa co najskor vyliecil a mohol si zase uzivat zivot plnymi duskami :) Vela vela vela zdravia a pevnej vole

Pa

offroad

Mne diagnostikovali rakovinu semenníka začiatkom tohoto roka, žiaľ som z vyšetrenie odkladal skoro rok, čo bola chyba. Po vyšetrení u urológa mi urológ zariadil hospitalizáciu hneď na druhý deň v Košiciach a o dva dni ma už operovali. Museli mi odobrať jeden semenník, druhý je podľa všetkého v poriadku. Operácia nebola nič strašné, priamo v semenníku po nej ani neboli príliš bolesti len skôr bolel rez, ktorý robili v podbrušku alebo ako sa to volá, pretože takto ho vyberajú. Nádor bol zhubný, a keďže som sa lekárovi dlho vyhýbal po CT vyšetrení mi našli zväčšené uzliny v brušnej dutine, preto mi predpísali chemoterapiu, štyri cykly. Vraj keby som prišiel včas tak tá chemoterapia nemusela byť. Tá chemoterapia je riadny humus, absolvoval som už tri cykly, pred chemoterapiou mi odporučili uložiť spermie v spermo banke pre istotu, čo som aj spravil. Po štvrtom cykle chemoterapie pôjdem opäť na vyšetrenia a dúfam, že budú už dobré výsledky. Samotné odstránenie semenníka nemá aspoň u mňa nejaké viditeľné následky pri sexe (odskúšané :-) )Akurát nejaký čas po operácii človek ešte cíti ten rez. Čo sa plodnosti týka, môžem len dúfať, že sa po nejakom čase obnoví, keďže som počul pozitívne názory od iných bývalých pacientov. Najhoršia je však naozaj tá chemoterapia ale po pretrpenom týždni na onkológii a niekoľkých dňoch doma keď je ešte hnusne na to človek rýchlo zabudne. Od začiatku chemoterapie sa nemusím holiť (asi jediná výhoda) a dosť mi vypadávali vlasy aj keď nie celkom, tak som radšej oholil hlavu. Keďže neznášam šiltovku, tak som začal nosiť rôzne šatky. Jedna dôchodkyňa, ktorá nevedela čo mi je, o mne začala šíriť, že som v motorkárskom gangu "-))) .Tiež mám obrovskú podporu od rodiny a od "skutočných" priateľov a to robí veľa. tiež sa snažím ustavične sa niečomu venovať, to je tiež podľa mňa dôležité. A v nemocnici vyhľadávam len optimistické partie, čo ma dobrý vplyv na celkovú psychiku. Vďaka tomu som aj spoznal množstvo skvelých ľudí. Celý cirkus sa mi začal vo februári a skončím ak všetko dobre dopadne pravdepodobne do konca augusta alebo niekedy v septembri. Musím poznamenať, že napriek častej kritike nášho zdravotníctva som sa počas môjho liečenia stretol z vysokou profesionalitou a ľudským prístupom ako lekárov, tak sestier aj ostatného personálu nemocníc, kde som sa vyskytol. Ako odporúčanie na záver môžem iba odporučiť všetkým tu aj na ostatných fórach, aby vyšetrenie v prípade podozrenia neodkladali, samotné vyšetrenie sa niekomu môže zdať trápne ale po týždni na urológii hanblivosť prejde už tak, že by som mohol ukázať vajcia aj v hypermarkete (len pokus o vtip). Ak by ste ešte niečo chceli vedieť, kľudne sa tu na fóre spýtajte, občas tu chodím, tak odpoviem, na čo podľa mojich skúseností budem môcť.

RakoviNa?

Ahoj.(mam 16 rokov)
Chcel by som sa opitat:lavy semenik mam mensí od praveho.A neviem co vede k tomu semeniku .. ako sa to vola ale je to take hrckovite a dakedy to mam take ako keby nafucane a niekedy to tam nenahmatam a vedie to k semeniku co to je ..je to rakovina ?

power

Ahoj približne pred týždňom som sa holil a pri miestach ako zospodu začína miešok mi navrela taká 1 cm hrčka po par hodinách sa zmenšila asi na 0,5 cm a taká je doteraz neviete o čo sa môže jednať?

cucolak yy

prekonal som rakovinu sem.a som 3 roky po chemoterapii.s manželkou by sme chceli ešte jedno dieta.Bolo by to možne po liečbe?

tornado

ja som si nasiel daku malu hrcku, mozno ako hrasok, ale nie je to na semeniku, ale iba na kozi..ako nie na kozi, ale vo vnutri koze, no so semenikom to nie je spojene

3tome31

ja som si nahmatal tiež, pred Vianocami, šiel som k urologovi a ten mi odporučil operaciu. som to absolvoval, neveril som že to niečo bude a potvrdilo sa že je to predsa rakovina. zajtra tak už idem na onkologiu, zistit v akom štadiu to vlastne je a aka liečba bude potrebna.

m4k

Vy si naozaj myslite ze ked tu opisete co ste si nahmatali alebo nasli tak Vam niekto bude vediet povedat co to je?? Ak tomu verite ste neuveritelne blbi.. Vo stvrtok som videla rtg pluc mladeho chlapca, ktory mesiac ignoroval zvacseny semmenik.. Tie metastazy sa nedali ani spocitat!! Takze ak sa Vam nieco nezda okamzite chodte za lekarom (aj tak sa pravdepodobne nebude jednat o nic mimoriadne) ako keby ste mali potom lutovat!!

ps. jasne, uvadza sa ze je az 90% uspesnost liecby, ale pri vcasnom zachyte!!

agree

AHOJ.Mam 14 citaj som v casopise zdravie o problemoch zo semenikmi.Uz asi pred 3 rokmi sa mi na pravom semeniku urobila kulka ako hrach alebo nieco take.K dochtorovi to mam velmi daleko a hambim sa to povedat niekomu z rodini.A tiez nemam rad ked mi niekto chita gule.Cital som ze to moze bit aj pohlavnim stikom ale ja pouzivam ochranu.Moze to bit rakovina alebo pruh poradte prosim dakujem moc pekne

johno

na lavom semeniku teda pod som si nahmatal taku malu kulku ako gorlaka
mama o tom vie a hovori pod ku doktorovi
ale ja sa bojim toho doktora nevite co to je