Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

JaneTristo18

Uvažujem, ako človek v depresii. Samovražedné myšlienky, nechcem nikam chodiť, nikoho vidieť, nič robiť...
A nervy mávam už len z toho, že sa ráno zobudím a že musím ísť zas do školy. Napríklad. Počas depresie sa zvyknem aj rezať. Večer. Občas. Ale zistila som, že hocikedy inokedy aj.... na tom už nezáleží, či sa utápam v smútku. Proste dostanem chuť, tak sa porežem.

anjelik

Ako uvažuješ, keď máš depresívny týždeň?? Aby som si to vedela totiž predstaviť...že z čoho máš napr. nervy??

JaneTristo18

Ja vlastne ani neviem, prečo. Dôvodom nie je asi myšlienka (a ak je, tak vôbec neviem aká). Proste sa ráno zobudím s depresiou. Ide ma vychytiť od nervov. A takto to je napríklad týždeň (depresívny týždeň je) a potom sa zas jedného dňa zobudím a zistím, že mám manický stav.

anjelik

No ak mi rozumieš, ja som ti návod dala. Určité myšlienky ťa k depresii doviedli...určité ťa musia z nej dostať. Ty sama rozhoduješ..ty sama myslíš...Tak ak chceš, napíš mi, čo je pre teba dôvodom depresie..kedy sa začneš cítiť zle...Ale iba ak chceš a ak mi teda dôveruješ, že ti chcem pomôcť..:o)

anjelik

Depresia je jednoducho povedané pokles energie systému, pokles sily..v prípade človeka pokles životnej sily..Takže skúšaj kúzliť a prísť na to, čo ti spôsobuje dobrý pocit v živote..kedy sa usmievaš...vtedy sa u teba prejavuje nárast sily. Do depresie sa dostaneš v mihu sekundy..ak chceš vyliezť, musíš proti myšlienkam, čo ťa k nej doviedli postaviť iné...tie, ktoré ti silu dodávajú. Taká súkromná seansa sama so sebou....rozhodnem sa, že sa nechcem cítiť takto a takto. Nechcem sa tak cítiť, lebo mi je to nepríjemné. Oveľa príjemnejšie je byť šťastná a usmievať sa. A podobne..je určite niečo, prečo by si sa mala a mohla cítiť šťastnejšia. Všetko je otázka voľby..Tak voľ samu seba a nie svoj stav..:o)) Rozumieš mi?

JaneTristo18

anjelik - u mňa bezmocnosť pochádza z depresie. Depresie sa sama nezbavím. To by som musela čarovať. Skúšam to, ale nedá sa to.
No sná%d mi pomôže, po včerajšku si už nebudem môcť dať na ramená tetovanie.

anjelik

Psychiatri alebo psychológovia im dajú lieky a utlmia ich. Ale ich problém je v nich samých. A to je bezmocnosť. Bezmocnosť čokoľvek zmeniť na sebe a v svojom živote. A tak jediné, čo zostáva je sebapoškodzovanie. To im dáva pocit sily a mocnosti nad svojim životom. Bohužiaľ. Jediná cesta je pochopiť a vykročiť smerom k inému. Nie k falošnému pocitu ovládania problému ovládaním žiletky v svojej ruke. Je to tragédia. Že bezmocnosť sa považuje v ich hlávkach za moc :o( A že neexistuje spôsob, ako im pomôcť. To musia urobiť samé.