Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

anjelik

No teraz som mimo..:o)
Za koľko...bolo myslené ako za akú dobu sa preklopíš do manického stavu....o))
To ostatné som nepochopila ako myslíš...prečo by si mala byť paranoidná???

Meretseger

Za koľko? Pod 10 tisíc eur nejdem :P :D:D No dobre, takto to asi myslené nebolo... alebo hej?
Obrazne povedané! Tiež som si myslela, že som paranoidná, a už som uvažovala, čo s tým, čo všetko to ovplyvní, a potom si vravím - blbosť, to si len nahováram, radšej budem pokračovať v ignorácii okolia, juch!

anjelik

Zemrem..to ako ja mám koľko teraz priateliek?? :o)) Ak ťa teda neuráža výraz priateľka.;o))
Za koľko si teda veselo pokecáme??
Preboha, ako ti niekto môže povedať, že máš menej myslieť?? Ako myslíš na kraviny..nepochybne..ale lepšie ako nemyslieť vôbec. ;o))

Meretseger

Povedala by som, že nad sebou premýšľam až moc :D:D Ako vraví tpch: "Menej sa pozoruj, viac ži" - no, niečo na tom je.
Áno, dokážem si to predstaviť - keď budem v mánii :D Trpím totiž aj mániodepresiou... a tiež som diabetička... a bohviečo ešte, možno mám utajený syfilis :D

anjelik

Tak som rada, že som ťa pobavila..:o)))
Si naozaj veľmi príjemná osôbka...ako ja obdivujem ľudí, ktorí si dokážu obhajovať svoje postoje..aj keď sú podivné, pretože je jasné, že nad sebou rozmýšľajú. A to je naozaj skôr výnimkou. Dokázala by si si predstaviť, že raz by sme sa my dve bavili o tom, aký si mala krásny deň..proste že si bola šťastná len tak sama osebe..a nie preto, že si zase zadrbala plachtu od krvi?? :o)))

Meretseger

Sorry, hraničná porucha osobnosti (aka emočne nestabilná osobnosť), kdesi aj tu na stránke je o tom článok).
No práve preto sa vyjadreniu o "nadpriemernom" IQ skôr smejem, pretože tu je veľmi ľahké mať v hlave trochu naviac. Konkurencia nie je veľká a latka nie je vysoko. A to bez urážky, zovšeobecňujem, ale áno - všeobecne to tu je tak. Žiaľ.
Aj tak skapeme, jo! Nech žije nihilizmus!
Mimozemšťania a ich stretko s nami ma pobavili :D

anjelik

No netuším ani náhodou, čo je to HPO..:o))
A že si inteligentná a nadpriemerne, to mi je jasné. Lebo keby si nebola, tak by si teraz možno riešila, čo si zajtra obliecť do školy a či si kúpiť alebo nekúpiť nové lodičky..:o))
Ale je tak trolilinku rozdiel medzi inteligenciou a skutočnou múdrosťou. Ako v poriadku, že je svet nahovno..je..Že je to všetko zbytočné..aj tak skapeme...pravda. Že nič nemá cenu...v určitom stave depresie vrchol poznania..:o)))
Ale ako som ti už písala, život je o pocitoch..a tak ak si mám vybrať, tak si vyberiem tie príjemné. Neničím si tým okrem iného zdravie. Ty si vyberieš žiletku..:o)))) A obrovsky bezútešný stav..Podivné, vskutku...;o))
Ako keby to nebolo tak desivé, tak je to zábavné...že ako je toto ešte vôbec inteligentná forma života??? Si skús predstaviť, že ako prvého pozemšťana stretnú mimozemšťania teba a Janku. No moja, nedávam im ani minútu..a spakujú sa a zmiznú kade ľahšie.:o))Čo by si im tak vykladala..my tu na Zemi sme všetci takí, že keď nám padne chlieb na zem maslovou stranou, tak si vyrežeme na ruku hneď znak, aby sme sa potrestali, lebo sme škodné a vadné. My problémy neriešime rozumom, ale žiletkou a ponúkli by ste , ktorá je najlepšia značka??? Ja vás neurážam, to je dúfam jasné...:o))) Nechcem aby to tak vyznelo..len by som bola rada, aby ste sa na to pozreli aj inak..nielen zo svojho pohľadu...Tak temného a smutného..;o)

Meretseger

Mňa nie je ľahké mať rád, mám HPO:) SP beriem aj ako trestanie sa, trestanie za skutky, dokonca i myšlienky a túžby. Milujem svojho psychológa? Okej, to je fakt nesprávne, dorezať sa za to! Strašne sa mi žiada prežrať sa? Ani náhodou, dorezať sa za to! Etc...
Nechcem tu byť. Prečo? A vieš, že neviem? Možno len nechcem byť Meretseger, hnusím sa sama sebe. Vraj viem skvelo písať. Vraj som kreatívna. Vraj som nadpriemerne inteligentná. No a? Psychika ma ničí, ničí ma tá mizerná pošahaná osobnosť, ničí ma každý pohľad do zrkadla, a vraj sa snažím čosi s tým robiť... Aj tak zakaždým padnem na hubu a ostáva mi len vstať a ísť ďalej za nejakou ilúziou. Za niečím, čo takisto padne. But show must go on. Možno ma to niekedy unavuje. Možno ma unavuje život a možno sú to len mizerné depresívne kecy. Whatever.
Jane: Suppa báseň, nepochybuj, že sa mi jej ladenie strašne páči:)

anjelik

Ja som, čo sa týka umenia barbar...tak ťažko môžem posúdiť, z čoho že sa to rodí a z čoho nie..:o))
A ako viem, že je ľahko mať vás rád?? To je jednoduché, to sa proste rozhodneš, že máš život rada.. a keď sa k tomu pridá kurevský zmysel pre humor..a ten ja v sebe mám a tak nejak cítim, že aj vy...tak ste my blízke, či už mi veríš alebo nie.
Moja, to že sa režeš nie je problém, problém je, že nedokážeš nájsť nič, čo by bolo pre teba podnetnejšie...To je tá tragédia milá micka..tak, tak.:o))

JaneTristo18

anjelik - ako vieš, že je nás skutočne ľahké mať rád? :-D nepoznáš nás, iba takto po pár komentároch.
Mimochodom, ďakujem, ale žiadne slnko vychádzať nevidím, píšem podľa toho, čo cítim a nie podľa toho, čo by som chcela cítiť (to by som ani nevedela napísať). Zo smútku sa rodí umenie.
Ja sa netrestám. SP neberiem ako trestanie sa, teda nie vždy. Málokedy. Väčšinou proste dostanem chuť, impulz, že to musím spraviť. A keď sa režem a vidím krv, tak som šťastná, zas po dlhej dobe som šťastná a baví ma ju utierať, je to úplne dobrý pocit a mám úsmev na tvári.
Božská komédia.