14 a kvasinky??

Príspevok v téme: 14 a kvasinky??
cicusa

prosim vas mate niekto alebo mali ste niekto kvasinky??? .. je mozne ze ich mam aj ked mam 14 ??? .. strasne ma to tam dole svrbii a mam vytoky .. tie mavam sice casto ale to svrbenie je hrozne .. a este ma pritom aj boli v podbrusku ... mam dostat menstruaciu v tieto dni to moze byt aj tym .. poradi mi niekto ??

Ivka 1

Cicusa neboj sa s mamou o tom porozpravat, s candidozou sa trapi alebo
trapila skoro kazda zena. Je to druhe najcastejsie ochorenie zenskych pohlavnych organov. Po uzivani antibiotik sa to stava velmi casto. Mama to pochopi velmi rychlo. Odvahu!

cicusa

lenze ja neviem jak to mam povedat mame .. je to strasne blbee.. aj ked rozpravame sa o takych veciach ale toto je ine ..

Ivka 1

No ved prave to svrbenie! Antibiotika Ti vyhubili prirodzenu mikrofloru v posve a premnozila sa candida albigans/kvasinky/. Ta sposobuje to neprijemne svrbenie. Neboj,gynekolog Ti z nosa neodhryzne aj ked je to pre Teba nieco uplne nove.Skus si vecer urobit octovy sedaci kupel aby sa Ti aspon trosku ulavilo a zajtra si kup v lekarni probiotika. V lekarni Ti urcite poradia ak im povies o co sa jedna.Obmedz konzumaciu sladkeho a vyrobkov z bielej muky. Var si ten cajik c.2, suroviny nan hadam v lekarni kupis. Ak Ti to vsak neprejde,navsteve gynekologa sa radsej nevyhybaj. Budes si len zbytocne predlzovat trapenie. Co sa tyka bolesti pred menstruaciou a hlavne pocas menstruacie skus pit cajik z alchemilky lekarskej a dobre robia aj teple obklady na podbrusko /uterak nechaj zohriat na radiatore alebo si ho mozes nahriat aj zehlickou ale daj pozor aby nebol moc horuci.

cicusa

lenze ten vytok je normalny ziadne hrudky ani zapach .. len to svrbenie .. a to podbrusko mna vzdy tak tyzden pred kramamy boli a potom ked to dostanem mam hrozne bolesti .. a ku gyn sa strasne bojim ..

Ivka 1

Candidozu /kvasinky/ mozes mat aj ked mas len 14 rokov. Neuzivala si v poslednom case antibiotika? Ak ma vytok hrudkovitu konzistenciu a zapach po rybach ,sposobuje svrbenie a palenie vonkajsich rodidiel je to priznak kvasiniek.Dovodom bolesti v podbrusku moze byt zapal,prechladnutie ale moze to byt aj znakom druhotnej infekcie / z posvy sa dostala do maternice/. V kazdom pripade je potrebne navstivit gynekologa.
Skus zatial toto :
Octový kúpeľ
Osvedčuje sa pri chronickom zápale pošvy a častých výtokoch.Postará sa o mierne kyslé prostredie,aké mnohé baktérie neznášajú.
Postup: Štyri polievkové lyžice octu
dáme do 10 l vody teplej 38 stupňov a
nalejeme do sedacej vane či lavóra.
Raz do týždňa sa kúpeme asi 10 minút.
Po kúpeli nepoužívame mydlo.

Pri chronickom bielom výtoku je zas vhodné piť:
Bylinná čajová zmes: 100 g
stavikrvu vtáčieho,po 50 g nechtíka,
materinej dúšky a rebríčka.
Príprava: Polievkovú lyžicu zmesi zalejeme 1/4 l vriacej vody a necháme
15 min.luhovať. Pijeme 4 - 5 ráz denne
po šálke.

Bylinná čajová zmes č.2 vhodná pri zápale pošvy či vonkajších rodidiel či chronických výtokoch.Vlažný zápar môžeme použiť aj na výplachy alebo na umývanie.
100 g rebríčka,po 50 g rozdrvenej dubovej kôry a rozdrveného nátržníka
vzpriameného,prasličky a skorocelových
listov. Tri kopcové lyžice zmesi zalejeme litrom vriacej vody a necháme
10 minút luhovať.Scedené pijeme 5x denne.
A ešte nakoniec jeden kúpeľ.
Sedací kúpeľ alebo bylinný výplach z imela a hluchavky je tiež vhodný pri výtoku.Triesloviny pôsobia mierne protizápalovo,vysušujú a majú sťahujúci účinok.
Potrebujeme: 20 g imela a 50 g hluchavky. Zalejeme 1 l vriacej vody a
necháme variť asi 5 min.Odstavíme a necháme ešte 10 min.luhovať,precedíme
a nalejeme do vane či lavóra s 9 litrami vody. Kúpeme sa v odvare teplom
37 stupňov C asi 15 - 20 min.Vhodné je
to kombinovať s aj s výplachmi viac krát za deň.

SHAKTI

moze sa jednat o zapal vajecnikov- moze to byt z prechladnutia rozhodne chod na gyncu, vek nie je podstatny, ovsem ak si nemala pohlavny styk..

akinom007

urcite to nie je tym ze mam dostat menstruaciu, zvyseny vytok pred menstruaciou je normlany ale pokial nezapacha nie je moc husty a pod. rovnako svrbenie nie je normalne..ja som sice problemy s tymto v 14 nemala ale dve kamosky ano a boli u gyn...