zvacsene lymfaticke uzliny u dietata

Príspevok v téme: zvacsene lymfaticke uzliny u dietata
siuxxienka

Moj 2,5 rocny syn ma zvacsene lymfaticke uzliny na krku, za uskom aj na hlavicke na oboch stranach v tvare hrasku, lekarka mu robila odborne krvne testy aj imunologiu a vsetky hodnoty mal v poriadku. Vybral jedny ATB, po tych sa mu ciastocne uzliny zmensili, ale stale ich tam ma. Pred rokom sme presne s tymito uzlinkami skoncili v nemocnici, ked mu na krku na jednej strane sa uzlinka zvacsila skoro na 5 cm. Robili mu vselijake testy a vsetko mal v poriadku, po vybrati ATB sa mu zmensili, ale stale tie uzlinky tam ma. Syn ma casto sopliky, kazdu chvilku je prechladnuty, moze to s tym suvisiet? Mate s tym niekto skusenost, stale ma to mata a nemozem kvoli tomu ani poriadne spat.....

lena251

mozem potvrdit to kvapkanie alebo striekanie koloidnej striebornej vody do nosa na hlieny. super to zabera. len mam problem kde ju zohnat za normalnu cenu,nakolko v lucenci to uz nikto neberie a v lekarnach aj na nete sa mi zdaju dost drahe tie koloidne vody. poradi niekto?
k uzlinam, mam 7 rocneho syna. tiez maval zvacsene uzliny, chodili sme aj na imunologiu a imnunol. na to nic. asi v 5 rokoch prekonal zapal pluc sposob. chlamydiami. jedny atb nezabrali az musel do nemocnice a to uz nemal ani horucky, no stale kaslal, infuzie a vnutrozilne ine atb, kt. zabrali na chlamidie. teraz uz ani uzliny nema zvacsene. vraj deti mavaju zvacsene uzliny. ak sa nezvacsuju je to v norme.

jaja_jaja

siuxxeienka, možno by bolo dobré sa spýtať lekára imunológa, ktorý sa zaoberá prírodnými produktami, aby dieťatko nemuselo užívať toľko ATB.

siuxxienka

no to ti neviem presne povedat, lebo vysledky nam posielali postou a robili aj take vysetrenia ako toxoplazmozu, boreliozu a ine ..... a tie trvaju troska dlhsie..... ale zda sa mi ze vysledky sme postou dostali az o take tri tyzdne .....

RNG

nevidim dovod, preco by potravinove doplnky neboli vhodne aj pre deti. Ked su neskodne pre dospelych, preco by mali byt skodlive pre deti? Samozrejme pre deti treba davky zmensit podla pomeru ich vah ku dospelym.

siuxxienka

RNG - a je toto vsetko vhodne aj pre 3 rocne dieta? vela toho nepoznam a ani neviem ako sa k tomu dostat ????
Samozrejme syna nechcem napchat ATB, je mi to dost proti srsti, teraz skusam homeopatiu, ale neviem ci zaberie.... branie vitaminov a probiotik je u nas na dennom poriadku ....

RNG

Ivko, inac tvrdenie, ze virusovy zapal pluc sa neda riesit je doslova absurdne.
Je plno antiviralnych liekov a tiez antiviralnych doplnkov.
Pripnem tu z temy herpes, lebo to sa tyka viacmenej vsetkych virusov v tele:

Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym,
vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky
mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a
objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa
mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti,
depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej
sliznice,oci, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych
chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat
aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj
castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar,genitalny herpes,
bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych
zhruba podla ucinnosti:
Zinok, selen ,Lactobacilus Bulgaricus
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym),
l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE,
oreganovy olej,collostrum,citral, lapacho, extrakt z olivovych listov a velmi ucinny
chaparal(larrea tridentata).
Su aj ine silne zname ako betulin a huba chaga, ale zatial su
prakticky nepristupne, lebo ich vyroba a rozsirovanie sa znacne blokuje.
Su to alkoholicky vytazok z brezovej kory a parazitna huba rastuca na breze.
Tinktura, obsahujuca 2 az 5 % betulinu sa da pripravit zmiesanim 3 vahovych dielov alkoholu(96% etylalkohol=lieh) a 1 dielu mletej vrchnej brezovej kory. Pretriasat dobre denne v uzavretej flasi(zavareninova) za 3 tyzdne zliat, nefiltrovat a brat 3x2 lyzicky , najlepsie do mlieka
Klinicky ucinna davka chagy, praskovej je 7 az 10 gramov denne, pouzivane pri viralnych a rakovinach (inonotuus obliquus, rezavec sikmy, cierna huba vyzerajuca ako hruda cierneho blata na brezach). Pravdepodobne sa da najst aj na Slovensku v brezovych lesoch na vychode.

RNG

nakaza v nose a prinosnych dutinach sa neda vyliecit oralne branymi antibiotikami. To su dutiny, kde necirkuluje krv za vylucky mozu doslova hnit a produkovat toxiny, rozmnozovat sa tam rozne mikroby v hlienoch a natekat do hrdla na mandle, do bronchii a odtial do pluc, kde sa dalej rozne mikroby ako napr aspergilus pneumoniae mozu volne rozmnozovat, prakticky nezasazitelne oralne branymi antibiotikami.
Takze odporucam kvapkat roztok citricidalu a koloidnej striebornej vody do nosa pravidelne, kazde 3 hodiny
a brat oralne oreganovy olej, ktory je silne antimikrobialny, specificky proti kvasnym kulturam zdrzujucim sa v hlienoch a zaroven je expectorant(odhlienovac) tychto hlienov.(na Slovensku je v lekarnach predavany pod menom Candimin, ale odporucam davku 3x2 kvapky silne rozriedit vodou, lebo je dost palivy)
Pripadne brat aj NAC(acc) , co je tiez expectorant hlienov a posilnovac imunity.
Ak sa infekcia rozniesla aj inde v tele

No a samozrejme odporucam selen, zinok jod a probiotika,tiez vitamin C, D a E lebo tychto dostavame v nasej civilizovanej potrave primalo, teda vzhladom k novsim vyskumom, ktore potvrdili, ze treba stare odporucene denne davky z roku 1948 podstatne revidovat.
Zialbohu napriek mnozstvu dobre fundovanych vedeckych prac reputabilnych vedeckych autorit to medicka komunita z neznamej zatatosti odmieta zmenit.
Alebo je to naschval, aby bolo co najviac pacientov?
Dakedy ma aj to napadne.....

filipko

Ahoj siuxxeienka... Ak mozem poradit, skus vyhladat dobreho lynfoterapeuta. Ja som so svojim synom tiez chodila a velmi som spokojna s vysledkom.

siuxxienka

no tak som tu zase (zakladatelka temy) s nasim starym problemom..... pred dvoma tyzdnami uz mojho 3 rocneho syna nieco postipalo na krku a za uskom, nasledkom toho sa mu zase rapidne zvacsili uzliny za krkom a aj sa pridali nejake nove... lekarka vzala krv, vsetko negat., len zapalove hodnoty mal vysoke..... nasadila ATB, dobrali sme ATB, uzlinky sa zmensili.... Kedze je skolkar a v skolke ovcie kiahne, tak samozrejme ze aj moj syn vcera dostal ovcie kiahne a uzliny zase sa zvacsili.... no a co teraz s tym ? Lekarka hovorila, ze zase urobime kontrolne odbery ale co potom, zase ATB...... Musim povedat, ze som z TYCH UZLIN riadne unavena .....
PRed dvoma mesiacmi robili synovi kompletne krvne vysetrenia na hematologii, a nic nezistili, je TOTO vobec normalne, ze tie uzliny sa MOZU az takto zvacsovat a zmensovat ???? Co sa s tym da ROBIT?