Ako sa stravovat pri chudnuti aby som nehladovala ?

Príspevok v téme: Ako sa stravovat pri chudnuti aby som nehladovala ?
666evka

Uz dlho sa snazim schudnut uzivam aj spalovač tukov ale zidny velky pokrok nerobim. Schudla som kilo a mam stale chut na jedlo. Poradte mi nieco fajn ako jednoducho schudnut, nevadi mi ani cvicenie ale nemam na to moc casu.Pripadne mi poradte prosim ucinne cviky ktorym nemusis venovat denne vela casu a naozaj zaberaju. Som zufala lebo sa snazim a stale nic. Mam pocit ze chudnem len ked hladujem a to si o par dni kompenzujem a tak naspät priberiem aj to co som uz schudla... :( ak mate dobre skusenosti prosim poradte mi... kazda rada mi pomôze. dakujem

jajka001_

este raz som si precitala tvoj uvodny prispevok a myslim ze ze privelmi sa sustredis na chudnutie a preto stale myslis na jedlo, na to co nesmies a ako rada by si si dala.
nemysli na to snaz sa jest tak aby si nebola hladna, a aby si nebola ani prejedena. ked si hladna najedz sa. ked sa prejes, roztiahne sa ti zaludok a bude pytat viac, budes hladnejsia. jedz zdrave veci ktore tvoje telo potrebuje, zuzitkuje, a ktore ho nezatazi ale naopak budu pren prinosom. jedlo je v prvom rade vyziva.
kup si nejaku kvalitnu knizku v ktorej sa uvadza co ktora potravina obsahuje, ake ziviny. a ake potraviny su naopak pre tvoje telo nevhodne a preco. potom sa budes pri jedeni divat na jedlo tak ze ci je to dobre a zdrave a nie ci sa to paci tvojmu mlsnemu jazycku :)
a ked si na taketo stravovanie zvyknes tak tie lakadla uz ani nezaregistrujes.

jajka001_

tak si kludne daj aj cukrom a mliekom. ja kavu pijem len preto ze mam nizky tlak inak by som ju ani nepila. tiez som si nevedela predstavit pit to bez mlieka a cukru, ale na materskej som si ju velakrat nestihla ani ochutit tak som ju vypila ciernu a teraz pijem len ciernu alebo s mliekom. kludne si daj z toho nepriberies.
a vlocky si tiez mozes dat ako musli preco nie
vyber si take menej sladke bez cokolady len s ovocim napriklad

este som zabudla na strukoviny ze tiez treba obcas jedavat. ja ich tiez casto nejem ale strava ma byt pestra a strukoviny su zdrave.

co sa tyka toho mnozstva, no tak normalne...normalne porcie. napriklad na ranajky jeden krajec chleba, na obed klasicka porcia....kolko potrebujes aby si nebola hladna...

666Evka

a ked mi kava bez mlieka a cukru nechuti? ja to nevypijem ani za nic a vlocky v inom stave ako mysli tiez nemusim :(
a ked neviem v akom mnozstve to mam jest ci to je jedno kolko?

jajka001_

ozaj a na polievky som zabudla. ked je husta syta polievka nahradi ti aj obed.
polievky su fajn, zasytia ta este pred druhym chodom a potom nezjes tolko v druhej porcii. ale nejedz sackove
najlepsie jedla su z cerstvych potravin polotovarom sa vyhybaj
aj light vyrobkom.

jajka001_

tak napriklad ja ak by som chcela schudnut tak jem takto
ranajky/ tmave pecivo, neudeny syr eidam, rajcina, paprika, zeleny caj
/kava bez cukru a mlieka
alebo jogurt /najlepsie biely/ s ovsenymi vlockami a ovocim
desiata/ jablko alebo pomaranc alebo mandarinka a pod.
alebo banan
obed/ urcite nic vyprazane alebo mucne. varene zemiaky alebo ryza s dusenym alebo varenym masom/ chude kuracie, ryba
k tomu zeleninovy salat/kvoli vitaminom a na travenie
olovrant / jogurt alebo ovocie
vecera/ tmave pecivo, zelenina, syr, alebo cestoviny so zeleninou

caj si slad medom a ochut citronom nie kyselkou

ziadne sladkosti alebo len urcite druhy tie menej kaloricke. ja mam rada susienky bebe

a pit vela cistej vody

jajka001_

a co sa tyka tych potravin s nizkym glykemickym indexom, staci ked si zapamatas ktore tam patria a uz v praxi potom zistis ako to funguje nemusis vediet naspamat tie cisla
-odkaz odstránený-

666Evka

no keby som momentalne vazila aj 54 tak skacem od stastia... ale ja tak kazdy rok v lete normalne vazim od prirody 50 :) a nie som ako kostra uplne normalna som vtedy...

666Evka

no keby som momentalne vazila aj 54 tak skacem od stastia... ale ja tak kazdy rok v lete normalne vazim od prirody :) a nie som ako kostra uplne normalna som vtedy...