Krstenie .Pomoc !!!

dafne

...no asi rozprávať nebudeš nič, ked krstia týždnové detičky, tak tie rozprávať určite nevedia...iba tie geniálne....

mia90

necitala som to cele nechcelo sa mi, ale par ludi tu pise ze krstny rodicia musia byt dva, NIE NEMUSIA!!!!!!!je to na rodicoch ci chcu jedneho alebo dvoch.ja som krstna SAMA a raz môj mazel bude krstny,ak to tak rodicia budu chciet,a da sa to zapisat aj do krstneho listu,aj ked pritomny na krste nebol.a jedina podmienka je ze musis byt pokrstena,mat prijimanie a birmovku a jasne ze by si mala verit, chodit do kostola a vsetko s tym suvisiace,ale teraz sa na to ze musis davat dietatu priklad az tak nebere.skratka ale tie tri veci musis mat.nemala by si zit s partnerom bez sobasa no a tak.ale podotykam nemusia byt DVAJA!!!!!!!a jedine co povies je ze slbujes ze budes rodicom pomahat, neviem ako presne, ale do kopy je to jedna veta

gianna

Zaujimave, ze ked ide o nabozenstvo, tak kazdy sa v tom zrazu vyzna a mysli si, ze ma pravo sudit :-)
Ale nie o tom som chcela :-) Takze krst je prva zo sviatosti tzv. krestanskej iniciacie, teda uvodu do krestanskeho zivota. Dalsie su sviatost eucharistie (prijimanie) a sviatost birmovania. Pri krste sa prijima novy clovek do Cirkvi. Rodicia dietata si pri tejto prilezitosti zvolia niekoho, kto bude mat za ulohu napomahat rodicom pri vychove dietata vo viere - krstneho rodica. Vzhladom na tuto ulohu by bolo dobre aby si rodicia vybrali niekoho, kto ma vsetky sviatosti krestanskej iniciacie (teda aj birmovku) a kto zije krestanskym zivotom. Samozrejme nie vzdy to ide, preto sa robia vynimky a napr. sa upusta od birmovky. Je uplne jedno, ci je jeden krstny rodic alebo dva a ked su dvaja, ci su manzelia. Ak budes pri krste sama, dieta bude mat iba krstnu mamu, tvoj manzel nebude krstnym rodicom, aj ked ho dieta tak bude pravdepodobne volat.

medusa

A planuje byt aj krstna sestrinmu decku, NO PROBLEM. Fararkovi mozno stacilo dat zopar milodarov do zvonceka, ved tiez maju financnu krizu :D

medusa

Co tu riesite, dnes sa da zosobasit v kostole bez vsetkeho. Kámoska sa mi vydávala pred mesiacom v kostole a o krste, prijimani, birmovke ani nechyruje a jej drahy detto.

ja_ona

machulka006 ...take baby nemam ani ja rada.... mozno by som do kostola chodila aj sama pretoze by som chcela.Len nas odmalicka nutili tam chodit aj ked sme nechceli.Babka vzdy ponas ziapala ked sme nesli.Vzdy sme museli skakat ako ona piskala ale uz nemam 8 rokoc aby som ju pocuvala ako kedysi.

machulka006

tieto sviatosti dnes akosi stratili a význame... ja napríklad vážne milujem keď nejaká baba, kt. si najskôr obtiera papulu o náboženstvo a v živote neprekročila prah kostola, zatasí že sa chce vydávať v kostole, lebo je to vraj romatické... to ma vie dostať...

kordiaková

presne,súhlasím s tebou,luciaaa.prijímanie?=čo najkrajšie šaty,ktoré sa dajú porovnať so svadobnými,dary neúnosné,....