život v dvoch svetoch

Príspevok v téme: život v dvoch svetoch
willma

Ak máte niekto skúsenosti, môžete mi napísať, ako v začiatkoch spoznať schizofréniu? Ak človek žije v dvoch svetoch, ale rozoznáva rozdiel medzi realitou a fantáziou, ako zistiť, či ide o bežné bdelé snenie alebo ide o prejav duševnej choroby? Podotýkam, rozoznávam rozdiel medzi reálnym a tým druhým. Ale v hlave mám ešte jeden život, ktorý žijem paralelne s tým skutočným. Je toto normálne? Je tu ešte niekto s podobným osudom?

fgf

willma napis este nieco o tom, ako zijes v dvoch svetoch. napr. zaujimalo by ma, ako mozes byt v 2 svetoch, ked si v praci, alebo ked ides po ulici nezacnes narazat do ludi? ci to zijes v druhom svete, len ked nemas co robit, tak si sadnes do kresla a zacnes zit druhy zivot ci ako? mas v kazdom svete ine zamestnanie? vystudovane 2 rozne skoly? no a este jedna otazocka - od kolkych rokov to mas, bol to nejaky zlomovy moment, alebo trauma, co to sposobila? budem rad ak odpovies na tieto otazky, velmi ma to zaujima :)

lilinka

ahoj sisii,prajem Ti pekny dnicek. Sisii to bola skuska,ze som ho stretla? Tak som v tej skuske neobstala,lebo mam strasne nutkanie nu prave zavolat,chcela by som ho aspon pocut. Tak by som ho vystiskala krpca jedneho. Dnes som daaka precitlivela.

willma

Podobne ako "slovozabod" aj ja mam v druhom svete svojho partnera /a nie je idealny/ a okruh znamych, mam tam svoju osobnost, teda ine meno, povolanie /a tiez nie som v puberte/, pritom mam v realite partnera aj zamestnana som, zatial mi to nezasahuje do zivota, ale co ak raz...ani neviem kedy a ako to zacalo, je to ako unik z reality, pretoze som citliva a neznesiem to zlo co vidim vo svete tak zijem iny svet, v ktorom nie je nasilie a bolest, proste je to zvlastne...

sisii

lilinka, moja, nepripúšťaj si, že ti chyba a nespominaj na objatia. Spomen si na tie jeho horšie stranky, ktore si tu opisala. Nevzdavaj sa, je to normalne u nas žien, že začneme byť citlivejšie, ked sa mame rozisť s niekym. To bola skúška, že si ho stretla. Nerozmyšľaj o tom, že prečo sa usmial a atd. Ale vydrž. Ked to vydržíš, uvidiš, že neoľutuješ.

lilinka

dnes sme sa stretli nahodou v obchode,len sa pekne usmial,pozdravil a nic viac,ako keby sme sa nepoznali. Prisla som domov a zacala som plakatmstrasne mi chyba a tym,ze som ho stretla je to este horsie to uz par peknych rokov niesom v puberte. Som uplakana ako male decko,na jednej strane chcem zabudnut nanho,ale na druhej strane ho milujem. Strasne som si aj zvykla sa kazde rano vedla neho zobudzat. Preco sa len usmial,pozdravil a nic viac? Ja som ho chcela tak velmi objat. Krpec krpaty len ma trapi.

lilinka

sisii,ale on si mozno mysli,ze sa to da zase daako doporiadku. Neviem ako zvladnem to,ked mi zacne volat,pisat,vyhladavat ma..... Bolo to uz aj tak,ze mi zacal robit napriek,ked som to chcela uz raz ukoncit. Volal mojmu sefovi do prace.... A co to ma za chorobu? Na prvy pohlad je uplne normalny,zlaty chlap a z vnutra je ale chory,ale uz viem,ze neni urcite jediny. Dievcatka dakujem Vam,ze ste. Pohahate mi a ani o tom neviete. DAKUJEM

sisiii

lilinka, zlatko, to je normalny stav, ze ti začína chybat, lebo si zvyknuta na neho. Ide len o zvyk. Bráň sa tomu, skusaj sa zamestnavat bez neho a skusaj nemysliet na neho. Inak to nedopadne dobre, ver nam.

lilinka

Dievcatka velmi pekne Vam dakujem,ste zlate. Ja viem,ze sa nezmeni,ale v kutiku duse som cele tri roky dufala,ze si to prizna a budeme spolu nieco robit s tymi jeho naladami. A najhorsie je to,ze mi zacina chybat.