Farba krvy

kikulka

technécium,je to trochu od veci,ale mám na teba otázočku:kde si študoval túto kombináciu.analytika-jedy a toxíny,mňa to veľmi zaujíma,som na STU,chemicko-potravinárska fakulta,ale teraz je to dáke divné u nás s tými odbormi,tak by som to rada vedela

technécium

tak ešte raz, vaše vyšetrenie krvi spočíva v tom, že dáte nejakú vzorku do prístroja po príslušnej úprave- ale o samotnom princípe prečo niečo reaguje alebo sa naviaže nemáte ani šajnu ako vidím,dotyčný pán sa pýtal na farbu krvi, a tú spôsobuje len železo, ako iste viete hemoglobín je bielkovina ktorá obsahuje aj peptidické vazby a má na sebe naviazané aj Fe, rastliny majú Mg namiesto Fe preto sú zelené- lebo chlorofil a hemoglobín sa líšia týmito 2 kovmi hlavne, ak je meď namiesto Fe je krv modrá-už sa to stalo aj u človeka a niektoré organizmi-améby a pod majú krv modrú. a svetlosť krvi ovplyvňuje len stupeň oxidácie Fe a prítomnosť kovov v krvi, áno možno ste robili viac krát analytiku krvi ako ja, ale o praxi tu nehovorme lebo ja som prišiel v labákoch do styku skoro zo všetkým a robím to už 15 rokov toľko k praxi, vieš ja sa živím tým, že prečo nie koľko, mňa nezaujíma keď je cukor 30 že dotyčný umrie ale len to čo sa zmení vo vzorke teda ako glukóza ovplyvný ostatné zložky, a mám vyštudovanú analytickú chémiu špecializácia jedy a toxíny, asi toľko, a tím mojim vysvetleným to ten dotyčný lepšie pochopí lebo hemoglobín samotný je červený vďaka Fe

hematolog

Nikto z vas asi este nedrzal skumavku s krvou v ruke.Potom by ste vedeli,kedy je krv tmavsia a kedy svetlejsia.Ja nepisem na zaklade clankov v casopisoch,knihach alebo na nete,ja pisem z praxe.

technécium

nie ovplyvňuje je množstvo kyslíka, resp.CO2, minimálne aj hodnota ostatných zložiek, hemoglobín je krvné farbivo obsahuje Fe a na ten sa viaže O2-svetlá a CO2-tmavá a Fe spôsobuje že je červená, Cu modrá, Mg zelená